Civic FC5 Fc5 2018 eco Exe silecek sorunu

Arkadaşlar şimdiye kadar kullandığım arabalarin hiçbirinde sileceği otomatikte kullanamadım. Hepsi saçmalıyor. Bir önceki aracim Mercedes ti onda da durum aynıydı.
bizdeki low biraz yavaş çalışsa, yağmur sensörünü hiç kullanmıcam da oda çiseleme şeklinde yağan yağmur için hızlı kalıyor. mercedeste bile varsa yapacak bişey yok ozaman. böyle kullanmaya devam.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
bende servise götürdüm arabayı bu sorundan dolayı. orda su sıktılar gayet normal çalıştı. Camın orta üst kısmında sensör var. oraya üstten yani tavandan su damlası falan gelirse sürekli çalışıyor. Yani olay sensörün üstüne ne kadar yağmur damlası geldiğine bağlı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar şimdiye kadar kullandığım arabalarin hiçbirinde sileceği otomatikte kullanamadım. Hepsi saçmalıyor. Bir önceki aracim Mercedes ti onda da durum aynıydı.
Bir önceki aracim olan 2011 model opel astrada gayet güzel çalışıyordu yağmur sensörü. Ben mevcut aracimda yağmur sensörü olmadığını düşünüyorum artik. Sistemi tamamen ben yonlendiriyorum yağmurun siddetine göre. Halbuki bunu yağmur sensörü yapmasi gerekiyor. Ortada garip bir dum var ama çözemedim.

GT-I9300 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hersey neticede bir basit sensore bağlı. Tüm markalarda ayni teknoloji var. Cm2 ye dusen damlaya göre sileceğin hızı ayarlanıyor. Ben Civic te sadece dusuk yağışlarda sorun yaşıyorum. Normal ve sağanak yağmurda sensörün performansı gayet normal. Ama dediğim gibi diger aralaclarimda da ayniydi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
sensörün olduğu yere camın üzerine yağmur kaydırıcı sürmek lazım sonuç değişebilir, bence yağmur sensörü üzerindeki cama dışarıdan özellikle şehir içi yollarda mazot artığı, çamur ve bilimum pislik yapışıyor ve silecek bunu silemiyor sonuçta silecekler haydar moduna geçiyor, eğer cam silindiği zaman sensör üzeri tam olarak temizlenirse o zaman bunu yapmıyor, yani mazot birikintisi çamur bu sensörün üzerine gelirse bozuyor. Çünki çamuru silemeyen silecekler sensörün olduğu cama iyice zıvaştırıyor oraya yapışan çamur pislik sensörü iyice kapatıp silecekleri tam gaz çalıştırıyor,

neticede temiz olmayan suyu iyi akıtamayan bir ön cam, kötü silme performansı olan silecekler ve şehir içinde pislik saçan eski model mazotlu bakımsız arabalar oldukça bu sorunu yaşarız.

Yoğun yağmurda camda ince çamur pislik kalmıyor o yüzden iyi çalışıyor

Aracınız
Civic FC5 2018
sensörün olduğu yere camın üzerine yağmur kaydırıcı sürmek lazım sonuç değişebilir, bence yağmur sensörü üzerindeki cama dışarıdan özellikle şehir içi yollarda mazot artığı, çamur ve bilimum pislik yapışıyor ve silecek bunu silemiyor sonuçta silecekler haydar moduna geçiyor, eğer cam silindiği zaman sensör üzeri tam olarak temizlenirse o zaman bunu yapmıyor, yani mazot birikintisi çamur bu sensörün üzerine gelirse bozuyor. Çünki çamuru silemeyen silecekler sensörün olduğu cama iyice zıvaştırıyor oraya yapışan çamur pislik sensörü iyice kapatıp silecekleri tam gaz çalıştırıyor,

neticede temiz olmayan suyu iyi akıtamayan bir ön cam, kötü silme performansı olan silecekler ve şehir içinde pislik saçan eski model mazotlu bakımsız arabalar oldukça bu sorunu yaşarız.

Yoğun yağmurda camda ince çamur pislik kalmıyor o yüzden iyi çalışıyor
Bir önceki aracım FB7 idi. Onda silecekleri otomatiğe alıyordum. Sonra silecek koluna dokunmayı unutuyordum. Aynı şehirde yaşıyorum. Aynı trafikte araç kullanıyorum. Fb7 de mükemmel çalışan sistem fc5 de mala bağlıyorsa bu hondanın daha dandik sensöre geçtiğinin işaretidir.

Geçen servise gittim anlattım durumu. Aracı bilgisayara bağlayıp sileceklerin programını tekrar yüklediler. (bana söyledikleri bu şekilde) hiç bir şey değişmedi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bir önceki aracım Renault Captur'da yağmur sensörlerinden çok memnundum. Bu araca geçince ben de afalladım, çok tuhaf çalışıyor gerçekten.

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bir önceki aracım FB7 idi. Onda silecekleri otomatiğe alıyordum. Sonra silecek koluna dokunmayı unutuyordum. Aynı şehirde yaşıyorum. Aynı trafikte araç kullanıyorum. Fb7 de mükemmel çalışan sistem fc5 de mala bağlıyorsa bu hondanın daha dandik sensöre geçtiğinin işaretidir.

Geçen servise gittim anlattım durumu. Aracı bilgisayara bağlayıp sileceklerin programını tekrar yüklediler. (bana söyledikleri bu şekilde) hiç bir şey değişmedi.

Servise gitme kısmı dışında tamamının altına imzamı atarım. FB7' de sensör ve silecek çalışma aralığı kusursuza yakındı ama FC5' te otomatik en düşük seviyede yağmur çiselerken bile silecek Muson yağmuru moduna geçip çıldırıyor veya tam tersi yağış yoğunluğu artınca çalışayım mı çalışmayayım diye düşünüyor kendi içinde. 10.000 bakımıma az bi şey kaldı burada, gittiğimde soracaklarımın başında gelen bir konudur bu da.

Geri