Civic FC5 Fc5 2018 eco Exe silecek sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
Şu silecekten memnun olan bir benim herhalde; yağmur/far sensörlü önceki araçlarımda da silme ve ışık prensibi aynıydı. Genel yapısı itibariyle sensör ışık kırılmasını kullanıyor. Eski araçlarıma göre, silecek kolundaki duyarlılığı kısıp azaltarak ya da arttırarak, hızını dilediğimce ayarlayabilmek bile pozitif bir fark benim için.

Aracınız
Civic FC5 2018
Şu silecekten memnun olan bir benim herhalde; yağmur/far sensörlü önceki araçlarımda da silme ve ışık prensibi aynıydı. Genel yapısı itibariyle sensör ışık kırılmasını kullanıyor. Eski araçlarıma göre, silecek kolundaki duyarlılığı kısıp azaltarak ya da arttırarak, hızını dilediğimce ayarlayabilmek bile pozitif bir fark benim için.
Bizim sıkıntımız da hassasiyeti en düşük ayara getirdiğimizde bile en hızlı ayarda silmesi zaten. Çiseleyen yağmurda seyrek çalışsın diye en düşüğe getiriyorum çok değil 10 sn sonra sağanak yağmur varmışcasına hızlı çalışmaya başlıyor. Dün özellikle indim araçtan izledim acaba sensörün üstünü çok iyi silmiyor mu diye. Gayet de güzel siliyor ama sensörün kafa karışıyor.

Bir şey daha farkettim sizlerin de kontrol etmenizi rica ediyorum. Ön cam buğu yaptığında camın sensörün bağlı olduğu kısmı da buğu yapıyor. Acaba oradaki buğu çözülmediği için ya da geç çözüldüğü için bu kafa karışıklığını yapıyor olabilir mi? Sensör saçmaladığında araçtan inip özellikle sensör kısmına bakarak kontrol eder misiniz? Eğer böyle bir sıkıntıysa, o bölgeye yalıtım yapılarak çözülebilir sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bir de İngiltere üretim hatchback civiclerde de aynı sıkıntı var mı? Bilen varsa lütfen yazsın. Honda Türkiyenin maliyetleri aşağı çekmek için yaptığı başka bir çakallıkla karşı karşıya olabiliriz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben bu sorunun yazilimsal degilde donanimsal oldugunu dusunuyorum. Meslegim Bilgisayar Muhendisi, biraz da isin icinde birisi olarak gozlemledigim bu gibi durumlarda yazilimsal sorunlar kolaylikla cozulebiliyor. Ama sensor de problem varsa bunu sensoru degistirmeden cozemezsiniz, sensor uzerinde yer alan chip vs. gomulu sistemler bunlari aracin yazilimini guncelleyerek degistiremiyorsunuz.

Zaten yazilimsal olarak duzeltilebilseydi 2017 den beri mudahele edilebilirdi, cunku bu konda servislere hep sikayetler gidiyor gordugum kadariyla.

Farkli bir acidan bakarsak olaya, gercekten yaziliminda problem varsa ve duzeltilmediyse Honda bu konuda gercekten cok kotu bir yonetime sahip demektir. Cunku basit bir yazilim guncellemesi yapilacak alt tarafi. Bunun ihtimalini dusuk goruyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ön cam buğu yaptığında camın sensörün bağlı olduğu kısmı da buğu yapıyor. Acaba oradaki buğu çözülmediği için ya da geç çözüldüğü için bu kafa karışıklığını yapıyor olabilir mi?

Buğu konusuna hiç denk gelmedim zira, yağmur yağdığında mutlaka ön cam için buğu çözücüyü çalıştırıyorum. Belki de nüans budur.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bir de İngiltere üretim hatchback civiclerde de aynı sıkıntı var mı? Bilen varsa lütfen yazsın. Honda Türkiyenin maliyetleri aşağı çekmek için yaptığı başka bir çakallıkla karşı karşıya olabiliriz.

Benim araç HB. Dün de belirttiğim gibi, sensörlerden hiç memnun değilim.

zero

0
20bin bakımında gündeme getirdim. "Allah allah bize böyle hiç sikayet gelmedi. İlk sizsiniz" dediler kibarca.. Kalibrasyon yapmışlar. Henüz yağmura denk gelmedim. Bakalım ne oldu? Kalibre oldu mu acaba? haber vericem..

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Civic hb için de aynı şeyler geçerli ;)

Geri