FC5 Araç Kamerası Montajı (Hele bi yardım)

Aracınız
Civic FC5 2017
Ucunda sigorta olan sarı kablo, araç stop halde iken kayıt yapmak için 12V almaya yarıyor. Direk akü bağlantısı istiyor zaten. O sebeple gerek yok dedim ? Diğer sarı kablo ise multimedia bağlantısı, ona da ihtiyacım yok demiştiniz.
Tamamdır hocam tam oturdu şuan. Kırmızı kablo direk kontak ile çalışacak. Siyah kablo şaselenecek bitti. Gayet kolaymış :) Teşekkür ederim tekrardan.

Aracınız
Civic FC5 2017
@seckins33 hocam yine yardımını isteyeceğim.
Öncelikle ledden geldiğini düşündüğüm kabloyu söktüm sonra denedim evet ledler çalışmıyor ama beyazı çalışmıyor, sinyal verdiğim zaman yine turuncu olarak çalışıyor bunu anlamadım.
İkinci olarak kameranın kırmızı kablosunu boş olan yere taktım, çalışmadı. Diğer boş yere taktım çalışmadı. Rastgele 1-2 tane sigorta söktüm oraya taktım çalışmadı. Hem kırmızı hem sarı taktım çalışmadı. Bu denemelerin hepsinde siyah kablo şuraya bağlıydı.
8d618f88728a5801d8b218911c002513.jpg

Nerede yanlış yapıyorum?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
ad691df1b5ecb52a69e9359c3329b0a3.jpg

Motor kısmındaki sigortalarda da eksik sigortalar var. Bu normal mi?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
@seckins33 hocam yine yardımını isteyeceğim.
Öncelikle ledden geldiğini düşündüğüm kabloyu söktüm sonra denedim evet ledler çalışmıyor ama beyazı çalışmıyor, sinyal verdiğim zaman yine turuncu olarak çalışıyor bunu anlamadım.
İkinci olarak kameranın kırmızı kablosunu boş olan yere taktım, çalışmadı. Diğer boş yere taktım çalışmadı. Rastgele 1-2 tane sigorta söktüm oraya taktım çalışmadı. Hem kırmızı hem sarı taktım çalışmadı. Bu denemelerin hepsinde siyah kablo şuraya bağlıydı.
8d618f88728a5801d8b218911c002513.jpg

Nerede yanlış yapıyorum?

Merhaba, sinyal bağlantısını dışarıdan aracın kendi sinyaline paralel bağlantı yapmışlardır. Sigortalıktan sinyal bağlantısı olmaz. İkinci soruya gelirsek, eğer yaptığınız bağlantıda 12V olduğundan eminseniz şasinin yerini değiştirin. Denemek için siyah kabloyu direkt olarak metal bir bölgeye temas ettirin.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam bu modeli alacağınıza keşke, OBD girişinden soketli olan kamera alsaydınız. Ben şahsen öyle alacağım. Hem garantiyi çıkarmamış oluyoruz, hemde araç park halindeykende çekim yapmaya devam ediyor.
Garanti lik bişi yok hocam servise gotur oda öyle montaj yapar

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
servise sormuştum, bizde taksak garanti dışı kalır elektronik aksam demişti. bende vazgeçmiştim
Bir dünya aksesuar takıyorlar ama onlar Garanti dışı kalmıyor o nasıl olacak +30 40 k dan satmasını bılıyorlar o zaman Garanti dısı kalmıyor

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba, sinyal bağlantısını dışarıdan aracın kendi sinyaline paralel bağlantı yapmışlardır. Sigortalıktan sinyal bağlantısı olmaz. İkinci soruya gelirsek, eğer yaptığınız bağlantıda 12V olduğundan eminseniz şasinin yerini değiştirin. Denemek için siyah kabloyu direkt olarak metal bir bölgeye temas ettirin.

Bu bölge de doğru düzgün bir metal bulamadım temas ettirecek. Ampermetre ile de kontrol sağlayamadım akım var mı yok mu diye. Ama direksiyon bölgesindeki sigorta kutularında eksik olanlar “25-Sürücü Kapısı Kilidi ve 39-Sürücü Kapısı Kilit Açma” bunlara takarak denedim olmadı. Ve rastgele 2 tanesine. Sizin araçlarda da 25 ve 39 numaralı sigortalar boş mu acaba?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bir dünya aksesuar takıyorlar ama onlar Garanti dışı kalmıyor o nasıl olacak +30 40 k dan satmasını bılıyorlar o zaman Garanti dısı kalmıyor

Aynen öyle. Kendileri kitleyince garanti dışı kalmıyor

Geri