FC5 Arkadan Çarpma 80km/h

Aracınız
Hocam bosverin bilmesinler, Bende Otopark.com uyesiyim hatta aracimda sticker bile var bunun ben And ve Sinan için takip ediyorum. Japon arabalarinin mekaniği çok saglamdir bu bir gerçek Donald Trump boşuna Hondayi Amerikadan silerim demedi Gercekten alman arabalarini uzun sikmaya gelmez dayanamazlar. Bunu And Mehmet E39 M5 Videosunda söylemişti zaten uzun bir zaman önce. Ben bu orman yolundan 20 saniye kesiciye girsem motoru kirabilirim ama bir S2000 ile belki 3000 km gidebilirim diyordu o şekilde. Kendi aracı zaten 150 k da sandık motor getirmisler servisten. Sebebi motor sogukken bir basta duyalim sesini diyenler yüzünden. Soğuk motorda ayaginizi gaz bedalinin üzerinde bile tutmayin. Ben boşuna 30 k da Vites yagini 5.6 k da bir motor yağı ve 2 yılda bir sivilari degistirmiyorum. Arabam benimle yaslanacak binmek için aldım bir gün satarim ya diye değil. Trafik var diye yola cikmayan insanlarız saat secerez arabam yorulmasin şu saatte çıkarsam daha az güneş görür diyen insanlariz. Anlamaz o tip insanlar gercekten mahsallah diyelim her yerde aracimi garajindan çıkardığımda soruyorlar satarsan haberim olsun diye buna aynı benzin istasyonu aynı pompada bulunan kişi dahil temiz bakmissin fabrikadan alıp burayami getirdin diye.. Aracim aslında FB6 Si görünümlü 2016 model bir FB7.. Ne bir yay ne bir ses sistemi var yaptığım tek şey K&N filitreleri o da Hondanin OEM filitresinden iyi oldugu için ve yikanabildigi için... Atmosferik iyidir Türbo bir motor hissiz geliyor bana keşke araclarimizda gazı Telli olsaydı ve gerçek bir hidrolikli bir direksiyona sahip olsaydi diyorum. Ben biraz motor kaputunun altında neler olup bittiğini duymayi sevenlerdenim. Benzin ve araba fiyatlari ucuz olsa keşke, direk V8 bir motora sahip araba alırım.
heh işte otopark com grubu zaten illet voksfagen tayfası, diğer marka arabaları arabadan saymayan adamlardır uzakdoğu otomobili forumlarında bolca kavga gürültü koparttılar zamanında volkswagen e karşı bir numaralı antipati geliştirme sebebimdir bu yaptıkları tavırlar.

Eskiden Doğan Kabak çok iyiydi. Nitekim bozuldu.

otopark tayfasına göre bu dünyada üretilmiş en nezih en ideal en süper otomobil passat tır eğer passat alacak para varsa başka araba alınmamalıdır passat arabaların şahıdır kraliçesidir prestijdir falan filan

bedava passat verseler satarım gider 4 tane hyundai i10 alır mahallede çoluk çocuğa dağıtırım yada passatttan gelen parayla suzuki swift, honda jazz falan alırım eşe dosta veririm daha iyidir otopark com cular sağolsun midem bulandı passat tan. Passat ı satıp civic alınmaz civic e hakaret olur çünki:) öyle bir arabadan gelecek paradan ne hayır gelecek?

Passat ın tek gideri ikinci eli çabuk ve pahalıya gider. Bilhassa 2012 2013 model yetkili servislerde aylardır yatmakta olan tsi ların patlamış yada kırık çatlak pistonları, 100km de 1 litre yağ yakan motorları, “....... ......” gibi ses çıkartan motora sebep olan hangi vitese taksam diye karasız kalan DSG şanzıman kontrol ünitesi, trendline da siyah beyaz lcd ekranlı Türkçe menülü teybi, en basit telefonu bluetooth tan passat a tanıtmak için yetkili servisten özellik açtırmaya gidilmesi, aygaz tüplü ocak tipinde far açma düğmesi, DSG ve TDI ikilisi ile gaz pedalına otoyolda 2mm basıldığı zaman 70km hızlarda 6. viteste 1100 devirde gideceğim 5. vitese asla geçmeyeceğim diye zangır zangır titreyen süper kara dumanlı ve emisyon kralı amerikada en çevre dostu motor seçilen:) TDI motoru, bol bol yanan arıza ışığını servis haricinde kullanıcı tarafından kaçak yollarla söndürmek için kolay tamir ucuz otomobil felsefesiyle üretilmiş vw in korsan yazılımı PC internete bağlandığı anda kendisini imha eden lisanssız PC arıza tespit yazılımı ve o esnada duman çıkartan vagcom kablosu, arabayı yıkatmaya yıkamacıya verdiğiniz zaman kolayca kırılan parçalanan iç havalandırma ve kalorifer ızgaraları ve bunların serviste stokta hiç olmayışı istediğiniz zaman teaaa meksika dan siparişle 2-3 ayda gelmesi ve sıfır bir passat almak isteyince en az 3 ay sıra beklemek, yetkili servislerinde dahi ikinci üçüncü kalite diye ucuz ve pahalı seçenekli yan sanayi parçaların satılması satış rekorları kırdığı dönemlerde Türkiye de adam akıllı bir istihdam bir fabrika vs. gibi hiçbir yatırımı olmaması tamamen stoksuz ve distrübitör usülü önce sipariş sonra taaa meksika da üretim yapılıp müşteriye aylar sonra ulaşan ürün çalışması, bu sebeple bazı durumlarda ikinci elinin sıfırından pahalı olması ve satıcıya sorulduğu zaman abi bizde bekletmek yok o yüzden sıfırından pahalı satıyoruz daha 3 km de araba bu denmesi, gibi nadide özellikleri barındırır.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aslında ben de FK7 nin daha iyi olduğunu düşünüyordum emin olmak için sordum. Bu arada mühendis bey 2 yeni video eklemiş bir tanesi yine Honda Civic FC5 kasa ile ilgili tam gömecek gibi oldu sonra vazgeçmiş sanırım. Diğer videosu 6.viteste olan yüksek ve düşük devir ve hızları soru sormuş yanıtını vermemiş. :)

S

Silinen üye 20336

Guest
volkswagen, audi, opel gibi markalar alman markası değil ki:) alman otomotiv mühendisliği ürünü de değiller:) bu yüzden övülecek bir yanları yok.

Benim bildiğim iki tane alman otomobili markası var onların birisi Bmw diğer Mercedes tir, tabi Bmw denen icat 100000km yi gördükten sonra öğle namazına müteakip sela veriliyor sonra toprağa veriyoruz onu veya oto sanayicinin ekmek kapısı oluyor ikinci el alanın ocağına incir ağacı dikiyor. Mercedes denen icata ise el sürülmüyor eko paket bir makina kesinlikle değil bir farı kırılsa 10000 lira maşallah:) öyle mercedes e binip te deniz kenarına çay içmeye gidemezsiniz Türkiye de, çünki park halinde iken leşini çıkartırlar. Otoparka çekeceksiniz sizi zengin zanneden otoparkçı ya 20 yerine 30 lira vereceksiniz, sanayide 10 ustadan 9 u mercedes i ellemek istemez yetkili servise gidip en ufak problem için 7-8000 liraları gözden çıkartacaksınız sonra güneşli havada leş gibi kokan deri kaplamaları var. A serileri var ucuz kalitesiz, uzak durulacak modellerden. Gidip te SLS AMG ye binen adamlara lafım yok M5 e binenlere lafım olmadığı gibi, biz onları ne düzde ne virajda geçemeyiz ama 24 saat dayanıklılık yarışı yapılsa ikisi de bir civic type R ı geçemez çünki yarışı bitiremezler:) ilk 8-10 saat SLS AMG önde BMW arkada Type R ise en geride devam ederlerken BMW nin eşanjör patlar şanzıman motor yağı ve soğutma suyu birbirine karışır yolda kalır yada soğutma suyu pompası patlatır veya şanzıman dişlisi kırar. Mercedes ise motor yağlama sisteminden motor yiyip yolda kalır yada hararet.

ama öyledir yani, bmw ve mercedes alman malı arabadır diğerleri klasik avrupa otomobilleridir yani audi, vw, opel tamamen avrupa malı arabadır citroen gibi peugeot gibi fiat gibi. Ford un bile bize binek otomobil gönderdiği fabrika almanya da. bknz: dosta gitmez araç mondeo:)

birde asyalılar vardır, asyalının tadını alan bu avrupalıların yüzüne bir daha bakmaz.
Sorunsuzluk belki de en önemli husus. Çünkü araba yolda bıraktıktan sonra geri kalan bütün özellikler faydasız olur...

Sorunsuzluk başlığı altında sıralama yapılsa Japonlar Mazda ve Honda başta olmak üzere genel olarak üst sıralarda yer alır muhtemelen. Ancak her şey sorunsuzlukla da bitmiyor.

Japonlar bu sorunsuz, akıcı ve dayanıklı otomobillerini Mercedes gibi yalıtımla piyasaya sürse ve dünyaya elektronik ve teknoloji satarlarken kendi ürettikleri otomobillerini de bu teknolojileriyle Alman’lardan daha önce donatsa işte o zaman ezici bir güce sahip olurlar...

Sürücülerin öncelikleri ve otomobilden beklentileri elbette farklı.

Şahsen ben hiç bir markanın fanatiği değilim.

Sorunsuzluktan ödün vermeden yeni teknolojiler üretene yüksek puan veririm ama çuvalladığı hususları da görmezden gelmem.

Bir miktar daha param olsaydı BMW 520İ alacaktım ama yoktu. Parasına göre beklentilerimi en çok karşılayacak olanın Civic FC5 RS olduğunu farkettim ve BMW 5 yerine Honda Civic aldım.
BMW 5’in iç mekan sessizliğiyle kıyaslama yaparsak fark dağlar kadar fazla maalesef...!

Peki pişman mıyım? Kesinlikle hayır!
Parasının hakkını verme hususunda çok başarılı bir otomobil Civic RS.

Özellikle VW marka otomobillerin ve Passat’ın fiyatlarına baktıkça RS aldığım için kendime 10 puan veriyorum. ☺️ Yüzüm gülüyor... ?

VW Alman’ın halk arabası bizde ise zenginlik sembolü... VW’nin sözü en çok geçeni de Passat bizde. Yağmasa da gürlüyor haliyle! ??

Ayrıca bir Mercedes ve BMW’deki sessizlikten eser yok kibirli Passat beyde... Gürleme deyince hem egodan hem de izolasyondan yani... ??

Biz de Honda’yla [her türlü gürlemeye ☺️] kulak asmadan mütevazi bir şekilde yol alırız... Uzun yol sonrası biraz sessizlik arasak da genelde menzilimize yolda kalmadan varırız... ???

Geri