Fc5 lpg donusumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Konu subap yakmaya kadar gitmiş. Demek istediğimi sanırım hala anlatamıyorum. Fabrikasyon iyi ise silkeleme neden var? Enjektör sesi neden var?, extra dolum ağzı fb7 sahiplerinin eline neden tutuşturuldu. Birşey orjinalde sorumsuz olmalı, sonradan takip aynı şeyleri yaşıyorsan orjinal mantığı nerede. Aynı km de subap ayarını yap, aynı km de aynısını yak, aynı km de buji değiş, aynı ekonomiyi versin....
25 parçanın birisini bulduk, ha gayret....

Bu arada elimin altındaki bütün ürünlerin orjinal parçalarını özenle alıp kullanan biriyim, aracında orjinalini severim, şuan bende olsam 2. elde garanti için kesinlikle eco seçerim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence konu gereksiz yere uzuyor.
Aslında söylenilen şeyler aynı.
Civic ECO modellerinin motorları Honda tarafından LPGye göre uyarlamaya çalışmış ancak benzin gibi rafine sürüş seviyesine uyarlayamamış.
Bence bu durumdan yine LPG yakıtı sorumlu ama ülkemizdeki en uygun fiyatlı yakıtta bu, ekonomi istiyorsak elimizdeki LPGde en uzun dayanan motorda Civic motoru.
Diğer markalardaki gibi 50binde subap yakmasında, varsın LPGde motor 500bin değil 300bin gitsin, elde ettiğimiz tasarrufu baz alırsak bence çok sorun değil :)
Konunun daha fazla polemiğe yönelmemesi adına konuyu kilitliyorum :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Arkadaşlar Honda Civic'lerin hepsine rahatlıkla lpg sistemi takılabilir. 20 sene önceki araçlarında bile daha bu meseleler yok iken üretilmiş motorlarında çelik subap kullanmışlar. Hala şıkır şıkır çalışıyor.
> Diğer markalardan benim bildiğim Opel ve Mazda gibi subaplar alışımlı yapılmış. Lpg'nin yüksek ısısına dayanma gücü ne yazık ki yok. Zaten başta orjinal ile gidebildikleri kadar gidiyorlar sonra çelik taktırıyorlar. Uymaz ise aynısını takıp devam ediyorlar.
> Ben şuna karşıyım. Lpg çıkışlı motorlarda değişen parçaları varsa bunları tek tek açık bir şekilde açıklayacaklar. Yaptıkları testler varsa paylaşacaklar. Isı testi yapıp gözümüze sokacaklar. Yoksa benim gözümde reklam kokan hareketlere dönüşüyor. En rahatsız olduğum durum ise sanki gizli bir sır gibi lpg ayarına müdahele edilemez olmasıdır. Birde garantiyi bu işe alet ediyorlar!
> Marka olarak pek takıntım yok. Forumda uzun süre Atiker, Brc, Pirins kullananlar mevcut. Bende Zavoli New Bora var. Çokta memnunum bakımdan bakıma gidiyorum. Bu konuda montaj yapan yerin tecrübesi çok çok daha önemlidir!
> Bende böyle düşünüyorum.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri