Civic FC5 Fc5 manuel geri vitese gecmeme sorunu

Aracınız
Civic FC5 2019
Bin bakımını bugün yaptırdım. Araç benzinli manuel vites 2019 fc5. Bugün bakıma gittim ve geri vitese geçerken zor geçiyor bazen geçmiyor. 1.vitese atıp tekrar geriye taktığımda geçiyor geri vites. Bunu söyledim ve öyle yapmam gerektiğini söyledi mekanik ustası. Dedim bu bir problem değil mi Hayır değil dedi.Bu normal bişey mi manuel kullanan var mı ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Aklıma babamın eski şahin'inindeki basmalı geri vitesi geldi :D
Vitesi geriye taktım baktim girmiyo. O an aklıma babamın eski Renault 12 ts geldi. Vitesleri çapraz gecisliydi. Geriye takmak için vitesi asaya bastiriyosun öyle geçiyodu :D

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
65bin KM Fb7 de benzer bir sorunu da ben yasadim nereye gosterdiysem sorunu bulmadilar.

Cogu zman 1 vitese gecmiyordu depriyaji tazelmek gerekiyordu hareket halindeyken 1 den 2 ye 4 den 5 e ve geri vitese takarken sanki onunde bi engel var gibi birsey oluyordu ama 2 den 3 sorunsuz geciyordu. en az orjinal ve ozel servisler ile birlikte 10 yere gosterdim. Hepsi baski balatanin saglam oldugunu soyledi. En son adana tekbas sanziman haric herseyi degistir kurtul dedi saka gibi 10bin yakin masraf cikarmislardi.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bin bakımını bugün yaptırdım. Araç benzinli manuel vites 2019 fc5. Bugün bakıma gittim ve geri vitese geçerken zor geçiyor bazen geçmiyor. 1.vitese atıp tekrar geriye taktığımda geçiyor geri vites. Bunu söyledim ve öyle yapmam gerektiğini söyledi mekanik ustası. Dedim bu bir problem değil mi Hayır değil dedi.Bu normal bişey mi manuel kullanan var mı ?
Benimde fc5 ten önceki aracımda arada öyle oluyordu baskıyı falan değiştim ama sorun devam etti sonra dikkat ettim debriyaja basıp anında vitese taktığımda böyle oluyordu debriyaja basıp 4-5 sn bekledikten sonra geri vitese atınca direk geçiyordu sizde isterseniz bide böyle deneyin. Bu arada araç focustu.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Benimde fc5 ten önceki aracımda arada öyle oluyordu baskıyı falan değiştim ama sorun devam etti sonra dikkat ettim debriyaja basıp anında vitese taktığımda böyle oluyordu debriyaja basıp 4-5 sn bekledikten sonra geri vitese atınca direk geçiyordu sizde isterseniz bide böyle deneyin. Bu arada araç focustu.
Benim eski focus da öyleydi. Geri vitese yarım geçer geçti sanırsın cartt diye vites atardı bir kaç kişiyle konuştuğumda aynı şey olduğunu söylemişlerdi

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet ayyynen bunu yasiyorum ben de arac 6 bin km ye geldi nerdeyse . Biri sanziman alisinca duzelir demisti ama bi degisiklik yok sanzimanda, ben alistim bu sürede sanzimana zor gecislere. Vites gecislerinde sanki onunde engel varmis gibi ama hangi viteslerde oluyo bu engel dikkat etmedim. Ona da dikkat etcem.
Honda genel merkezden cevap gelmis arayip sormasam ogrenemicektim bi bildirim yollasalar iyi olacakti.
Telefonda sordum serviste mekanik ustasina verdi telefonu bunun normal oldugunu debriyaji 2 kere pompalayip oyle geri vitese takmam gerektigini soylemisler filan. Zaten mekanik ustasina telefonu verince pek dinleyesim gelmedi bana gelen resmi yaziyi okumasini beklemistim. Artik bayiye gidince cevap yazisinin ciktisini alirim . Baska bayilere de sorcam bunu bir problem mi var normal mi diye.Gelismeleri yine yazacagim.
65bin KM Fb7 de benzer bir sorunu da ben yasadim nereye gosterdiysem sorunu bulmadilar.

Cogu zman 1 vitese gecmiyordu depriyaji tazelmek gerekiyordu hareket halindeyken 1 den 2 ye 4 den 5 e ve geri vitese takarken sanki onunde bi engel var gibi birsey oluyordu ama 2 den 3 sorunsuz geciyordu. en az orjinal ve ozel servisler ile birlikte 10 yere gosterdim. Hepsi baski balatanin saglam oldugunu soyledi. En son adana tekbas sanziman haric herseyi degistir kurtul dedi saka gibi 10bin yakin masraf cikarmislardi.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bazen dar bi alandan cikmaya calisiyoruz bir kac kere ileri geri yapmamiz gerekiyor. Her ileri geri de 4-5 saniye beklemek baya uzun surebilir . Arizali araba kullaniyo hissi veriyo yani bana kullanici el kitabina 4-5 saniye bekleyip geri vitese oyle takin yazsinlar hosuma giderse alayim arabayi gitmezse almayayim. Ya da geri vitese sokmak icin debriyaj 2 kere ponpalanmalidir yazmalilirdi . Haksizmiyim sizce.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bazen dar bi alandan cikmaya calisiyoruz bir kac kere ileri geri yapmamiz gerekiyor. Her ileri geri de 4-5 saniye beklemek baya uzun surebilir . Arizali araba kullaniyo hissi veriyo yani bana kullanici el kitabina 4-5 saniye bekleyip geri vitese oyle takin yazsinlar hosuma giderse alayim arabayi gitmezse almayayim. Ya da geri vitese sokmak icin debriyaj 2 kere ponpalanmalidir yazmalilirdi . Haksizmiyim sizce.

Bu çok can sıkıcı bir problem. Sıfır aracın böyle yapmaması lazım diye düşünüyorum. Aynı manuel araçtan çevrenizde deneme yapıp görmek lazım. Eğer normal ise hepsi aynı olur. Değil ise garantiden değişmeli.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tantana mi ? Eger rahatsiz oluyosan isine gelmiyosa cevap yazmaz gormezden gelirsin okadar basit
Beni yanlış anladınız bu problem için ustalar niye sıkıntı çıkarıyor onu anlamıyorum. Siz zaten mağdur durumdasınız. Bu böyle değip geçiştirmek hiç hoş olmuyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Beni yanlış anladınız bu problem için ustalar niye sıkıntı çıkarıyor onu anlamıyorum. Siz zaten mağdur durumdasınız. Bu böyle değip geçiştirmek hiç hoş olmuyor.
Kusura bakmayin yanlis anladim. Bayide manuel test aracida yok malesef. Etrafimda cok fazla fc5 yok olanda otomatik vites. Mecburen boyle sorarak cozum ariyoz :/

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kusura bakmayin yanlis anladim. Bayide manuel test aracida yok malesef. Etrafimda cok fazla fc5 yok olanda otomatik vites. Mecburen boyle sorarak cozum ariyoz :/
Bu tarz durumlarda forumlar bunun için en uygun yer. O zaman Manuel Fc5 kullananların yorum yapmasını istirham edeceğiz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri