Civic FC5 Fc5 manuel geri vitese gecmeme sorunu

Aracınız
Civic FC5 2019
Bin bakımını bugün yaptırdım. Araç benzinli manuel vites 2019 fc5. Bugün bakıma gittim ve geri vitese geçerken zor geçiyor bazen geçmiyor. 1.vitese atıp tekrar geriye taktığımda geçiyor geri vites. Bunu söyledim ve öyle yapmam gerektiğini söyledi mekanik ustası. Dedim bu bir problem değil mi Hayır değil dedi.Bu normal bişey mi manuel kullanan var mı ?

Aracınız
Bu çok can sıkıcı bir problem. Sıfır aracın böyle yapmaması lazım diye düşünüyorum. Aynı manuel araçtan çevrenizde deneme yapıp görmek lazım. Eğer normal ise hepsi aynı olur. Değil ise garantiden değişmeli. Neyin tantanası bu anlamış değilim!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Ahmet Bey servise yönelik diyor arkadaşlar.
Aynen muadil araçta deneme yapılır ve ona göre merkeze normal olmadığı ve değişmesi gereken şey için onay alınır.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sanki bu durum honda civic manuellerde kronik gibi cunku bu sorunu bircok kisiden duydum google aratirsan farkli forum sitelerinde de benzer sorun war 2012 fb7 manuel 4 yil kullandim ayni sorun vardi birdaha tovbe ettim honda manuel alamayacagim diye yetkili srvis bana o zman baski balata depriyaj ust merkezi degisimini onermisti. Internetre arastirdim bunlari degistirp hala sorunu devam edenleri gorunce vazgectim.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ayrica ben bu duruma duz mantik bakiyorum bence bu sorun sekromec denen dislilerle alakali 1 den 5 kadar normal gecip geri vitesde sorun yaratmasi geri vites sekromecinin ayarsiz olmasi ki bunun tamiri yok sanzimanin komple degismesi gerekiyor diye dusunuyorum yanlis anlamayin 4 yil ayni sorun yasadim cok arastirdim cok ustaya gosterdim kimse sorun bulamadi.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
fatih atay
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben de de manuel var 3 ay oldu alalı vites geçişinde zorlanma da var ve bi değişik geçiyor bende anlamadım bayiye sordum bastır dedi ama bastırılacak bi yeri yok olduğu kadarıyla deyip devam ediyorum açıkçası çok kurcalamak istemiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bizde eskiden VTEC 2 vardi manuel şimdi yenı FC 5 aldım park ederken geri vites aynı VTEC 2 dekii zorlandı bu problemi soyle yorumluyabilirim.. park etme esnasında sureklı ılerı geri hareket edınce ıleri vıtesten geriye takınca anıden vitesin dişlileri ileri dönerken biz geri ye zorluyoruz cabuk gecırmek ıcın ve vites gecmıyor halbukı 4 5 sn bekleyip donen dişlilerin bu gecen zamanda durmasını beklersek ve debriyaj a tam basarsak gecer yanı bu aracta sıkıntı deıl bizde ve VTEC 2 dede vardı bundada var VTEC 2 sıfır aractı FC 5 de suan 20 binde ıleri giderken aracı durdurup tam olarak bıraz bekleyıp 4 5 sn sonra debrıyaja basın bakın bakalım bişi oluyor mu Honda nın şanzımanı kusursuz dur bu sıkıntı bızden kaynaklanıyor inanın dedıgım gibi yapın bakın bakalım zorluyor mu geri vıtesi..

Arac dursada senkromec dişlileri hemen durmadıgı ıcın ve bızde hemen geriye takmak ıstedıgımızden geri yı zorluyor hatta bazen garc diye de ses yapar. VTEC 2 suan 150 bınde sıkıntı yok bosunada ustalara gostermeyın paranız bosuna gitmesin hondanın en sıkıntısız parcası şanzımanı dır bu problemden başka bişi duymadım ben su ana kadar şanzıman ile ilgili...

Son düzenleme:
Bizde eskiden VTEC 2 vardi manuel şimdi yenı FC 5 aldım park ederken geri vites aynı VTEC 2 dekii zorlandı bu problemi soyle yorumluyabilirim.. park etme esnasında sureklı ılerı geri hareket edınce ıleri vıtesten geriye takınca anıden vitesin dişlileri ileri dönerken biz geri ye zorluyoruz cabuk gecırmek ıcın ve vites gecmıyor halbukı 4 5 sn bekleyip donen dişlilerin bu gecen zamanda durmasını beklersek ve debriyaj a tam basarsak gecer yanı bu aracta sıkıntı deıl bizde ve VTEC 2 dede vardı bundada var VTEC 2 sıfır aractı FC 5 de suan 20 binde ıleri giderken aracı durdurup tam olarak bıraz bekleyıp 4 5 sn sonra debrıyaja basın bakın bakalım bişi oluyor mu Honda nın şanzımanı kusursuz dur bu sıkıntı bızden kaynaklanıyor inanın dedıgım gibi yapın bakın bakalım zorluyor mu geri vıtesi..

Arac dursada senkromec dişlileri hemen durmadıgı ıcın ve bızde hemen geriye takmak ıstedıgımızden geri yı zorluyor hatta bazen garc diye de ses yapar. VTEC 2 suan 150 bınde sıkıntı yok bosunada ustalara gostermeyın paranız bosuna gitmesin hondanın en sıkıntısız parcası şanzımanı dır bu problemden başka bişi duymadım ben su ana kadar şanzıman ile ilgili...

2010 model aracımda 0 aldigim günden beri bağzen R ye alirken zorlama vardi. Araci 220bin km ye kadar kullandim ve viteslerle ilgi hiç bir sorun yasamadim.Şu an dizel fc5 var. Geri vitesde cok az bi zorlama var ama şanzıman çok yeni alışır diye bekliyorum.

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
2010 model aracımda 0 aldigim günden beri bağzen R ye alirken zorlama vardi. Araci 220bin km ye kadar kullandim ve viteslerle ilgi hiç bir sorun yasamadim.Şu an dizel fc5 var. Geri vitesde cok az bi zorlama var ama şanzıman çok yeni alışır diye bekliyorum.

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Suan 9 bin km de geri vites ilk zamanlardaki gibi degil daha rahat gecio suan memnunum. Zamanla daha da duzelecek muhtemelen

Suan 9 bin km de geri vites ilk zamanlardaki gibi degil daha rahat gecio suan memnunum. Zamanla daha da duzelecek muhtemelen
Selamlar hocam . Ayni dusuncedeyim.zaten vitesi geri alirken yeniliğin geitrdigi bir zorlama oldugunu hissediyorum sanki parçalar oturmaya çalisiyor gibi. Honda da şanzıman sıkıntısız oluyor

Geri