FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
ses suan bendese motor devriyle gelmiyor. sadece cok puruzlu asfalt ve bozuk satihlarda geliyor ve sanirim ses gelen bolge o kadar ince bir araliga sahipki havalarin sicakligina aracin sicakligina göre degisiyor yani genlesme olayi değiştiriyor. o bölgeye mudahele konusuna gelirsek yanmayan ve sert olmayan bir madde bulmamiz gerek cam yunu gibi yanmaz conta gibi
Zannediyorum ayni durumu yasiyoruz satih yollar sert micirli asfaltlar ve hava sicakligina gore degisen ses durumu. Iceriden duyuyoruz fakat disaridan iceriye ses titresiminin gelmesi durumu. Cozum olursa muhakkak buraya da yazin.

Zannediyorum ayni durumu yasiyoruz satih yollar sert micirli asfaltlar ve hava sicakligina gore degisen ses durumu. Iceriden duyuyoruz fakat disaridan iceriye ses titresiminin gelmesi durumu. Cozum olursa muhakkak buraya da yazin.
ayni parçaya plastik sopayla vurunca ses geldi ancak ses gelsin diye bayagi ugrastim. sizdeki gibi bariz olmadi. eger kaynak o ise sesi kesmek zor olcak gibi. ayrica fren hidrolik kapagi ile kirmizi aku + kutup basi koruyucusuda kendi basina sallaniyordu onları idareten sabitledim.

Aracınız
Civic FC5 2018
ayni parçaya plastik sopayla vurunca ses geldi ancak ses gelsin diye bayagi ugrastim. sizdeki gibi bariz olmadi. eger kaynak o ise sesi kesmek zor olcak gibi. ayrica fren hidrolik kapagi ile kirmizi aku + kutup basi koruyucusuda kendi basina sallaniyordu onları idareten sabitledim.
Son tespitim sesin ordan olmadigi. Dunku demir levhayi carpan yerden yukari dogru egdim biraz ve vurunca bu sefer o sekilde ziriltamadi ama yola cikin micirli yolda yine torpito icinden zirilti sesi geldi. O ara kenara cekip ilk videomdaki klima borularinin oldugu yere vurunca zingirdiyordu. Anladigim su orasi her zaman zirildamiyor. Zirildamadigi zaman vuruncada ses gelmiyor. Hatta bi ara yoldayken ses gelmiyordu oraya elimle giderken uzanip vurdum ve tekrardan torpido icinden zirilti gelmeye basladi. Artik orada ne varsa surekli sesi o yapiyor. Eminim cok basit birsey ama uzanamadigimiz veya goremedigimiz icin cozum bulamiyorum. Yakindan arabami satisa cikabilirim :)

Son tespitim sesin ordan olmadigi. Dunku demir levhayi carpan yerden yukari dogru egdim biraz ve vurunca bu sefer o sekilde ziriltamadi ama yola cikin micirli yolda yine torpito icinden zirilti sesi geldi. O ara kenara cekip ilk videomdaki klima borularinin oldugu yere vurunca zingirdiyordu. Anladigim su orasi her zaman zirildamiyor. Zirildamadigi zaman vuruncada ses gelmiyor. Hatta bi ara yoldayken ses gelmiyordu oraya elimle giderken uzanip vurdum ve tekrardan torpido icinden zirilti gelmeye basladi. Artik orada ne varsa surekli sesi o yapiyor. Eminim cok basit birsey ama uzanamadigimiz veya goremedigimiz icin cozum bulamiyorum. Yakindan arabami satisa cikabilirim :)
ilginc olan ben elimle vurunca ordan artik ses gelmiyor ama bozuk yolda halen zirildama devam ediyor. ben o bolgeden umidi kestim kapaklari kapattım ama cok garip ilk yaptigim islem sonrasi neden gunlerce ses gelmedi goremedigimiz birseyler var ve o bolgede yuksek ihtimal. yabanci bir sitede sag taraftan tirpidoyu ve alt kismini sokup gogusu komple oradan görüyordu ve araya bir dolgu yapıyordu IMG_20180415_094116.jpgIMG_20180415_094108.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
ilginc olan ben elimle vurunca ordan artik ses gelmiyor ama bozuk yolda halen zirildama devam ediyor. ben o bolgeden umidi kestim kapaklari kapattım ama cok garip ilk yaptigim islem sonrasi neden gunlerce ses gelmedi goremedigimiz birseyler var ve o bolgede yuksek ihtimal. yabanci bir sitede sag taraftan tirpidoyu ve alt kismini sokup gogusu komple oradan görüyordu ve araya bir dolgu yapıyordu Ekli dosyayı görüntüle 260718Ekli dosyayı görüntüle 260719
Ben de bununla alakali birseyler ariyordum. Ne kadar olabilir bilmiyorum ama dedigin gibi torpidoyu sokup oraya birazcik izalasyon yapiyorlar.
Bu linke bakmani tavsiye ederim nerelere izolasyon yaptigina hatta son videosunda ki bu forumdada biri yazmisti.
Bir digeri de hep egzoz ustundeki kabloya cikiyor.

yok balyozla parcalayacagim orta kısmı sanırım. yada zamana biraksak nasil degisim olduysa komple gider mi acaba diyorum. simdilik ilk hedef teybi sokmeden sadece torpidoyu sokup saga sola vurup sesi aramak olacak. yarin birde sicaklik ayarini sicaga cevirip deneyecegim dislilerden mi geliyor diye bakmak icin.

Aracınız
Civic FC5 2018
yok balyozla parcalayacagim orta kısmı sanırım. yada zamana biraksak nasil degisim olduysa komple gider mi acaba diyorum. simdilik ilk hedef teybi sokmeden sadece torpidoyu sokup saga sola vurup sesi aramak olacak. yarin birde sicaklik ayarini sicaga cevirip deneyecegim dislilerden mi geliyor diye bakmak icin.
Bugun bir onceki resmin de attigin sekilde torpitoyu da soktum ve bazi yerleri sungerle ile destekledim fakat ne oynayan bir parca ne titreyen birsey bulabildim. Yabanci bir forumda okumustum benim de tespitim o yonde ses havalandirma kanallari icerisinden geliyor. Artik flap dedikleri seylerden mi icerideki baska mekanizmadan mi bilmiyorum fakat mudahalesi imkansiz. Malesef artik vazgeviyorum yoksa soke soke arabaya daha fazla zarar verecegim. Bu sese alismam gerek

sanırım flaplardan geliyor şuan tam emin değilim ancak sıcaklık ayarini yapan flap tam sıcak yada tam soğuk tarafında tamamen kapalı değilken sanırım ses gelmiyor flaplar yada bağlantılı olan dişliler yani resimdeki beyaz parçalar ses yapıyor olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bugün bozuk yolda giderken araç içi mikrofonun oradan zırıltı geliyordu. Sunroof un önüne yarın silikon sprey ile tedavi uygulayacağım. Yol boyu takıntılı gibi aradım baya ses yapıyor. Işın garip yani yol boyu göğüs ses yapıyor diye düşünüp durdum fakat oraya bastırıp sabitleyince ses tamamen ortadan kalktı.

Aracınız
Civic FC5 2018
sanırım flaplardan geliyor şuan tam emin değilim ancak sıcaklık ayarini yapan flap tam sıcak yada tam soğuk tarafında tamamen kapalı değilken sanırım ses gelmiyor flaplar yada bağlantılı olan dişliler yani resimdeki beyaz parçalar ses yapıyor olabilir.
Bir gelisme var mi :)

Geri