FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardes bu ses icin kac saat emek vermisimdir ilk defa farkli bir kaynak gosterildi. Bugun insallah buraya mudahale edecegim bu is bu sekilde cozulsun sana yemek borcum olsun :)
Arkadaş sanırım benim bahsettiğim parçadScreenshot_20200905_191301.jpgan bahsediyor ben ikisi arasını kağıt bantla yapıştırıp sonra sünger koymuştum yaklaşık bir hafta ses gelmemişti sonra yine başlamıştı. Hatta video çekip atmıştım sanki olayı çözmüşum gibi halen kafamı kurcalıyor tekrar aynı işlemi yapsammi diye

Arkadaş sanırım benim bahsettiğim parçadEkli dosyayı görüntüle 261355an bahsediyor ben ikisi arasını kağıt bantla yapıştırıp sonra sünger koymuştum yaklaşık bir hafta ses gelmemişti sonra yine başlamıştı. Hatta video çekip atmıştım sanki olayı çözmüşum gibi halen kafamı kurcalıyor tekrar aynı işlemi yapsammi diye
Ben bu parcayi tutarak oraya vurdugum zaman zirildi devam ediyordu. Ben hala flaplardan oldugunu dusunuyorum. Cunku havalandirma flaplarin oldugu o gobekteki mekanizmayi ileriye dogru kastigimiz zaman ses kesiliyor.

O zaman video bahsettigim ayni yerden bahsediyoruz sanki. Dediginiz elektrik kutusunu anladim. Bizimde ilk mudahelemiz oraya oldu zaten. Ses bir miktar kesildi vrya kimindr azaldi ama tam cozulmedi.

Bence de aynı yer gibi.biz orada ki parçayı silikonla yapıştırdık bir hafta sonra tekrar kontrol ettik ses devam edince acaba parça tutmadı mı diye ama çok sert yapışmış hareket bile ettiremedik

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben bu parcayi tutarak oraya vurdugum zaman zirildi devam ediyordu. Ben hala flaplardan oldugunu dusunuyorum. Cunku havalandirma flaplarin oldugu o gobekteki mekanizmayi ileriye dogru kastigimiz zaman ses kesiliyor.

Biz silikonla yapıştırmamıza rağmen yolcu tarafındaki kapağın oraya çok sert yumrukla vurunca sesi duyduk havalandırmadan sizde bir deneyin oraya yumrukla vurunca aynı ses geliyor

Flaplardansa eğer göğüsü sökmek mi gerekiyor?

Hatta size sunu soyliyim trim sesi gelirken dizinizin ustune denk gelen ayak havalandirmasini tutup size dogru cekerek kastirin sesin kesildigini goreceksiniz. Ben torpitoyu sokup sesi cok incr dinlemeye calistim ve o buyuk parcanin icinden geliyordu. Son olarak yabanci bir forumda bir arkadas benim gibi dusunup fotodaki sekildi oklarin oraya sikistitma yaparak o parcayi one kastirmis ve sesi minimalize rttigini soylemis.
Bende bir benzeri ayak ustune varan havalandirma kanaligini telle bagarak kastirdim ki o parca ortadaki siyah parcaya bagli ses bu sekilde azaldi.
Benim suan tek derdim net tespit yapip tamamini cozebilmek
Bu arada telefondan yaziyorum derdimi de tam anlamayip kafa karistiriyorsam af ola :)

Ekli dosyalar

• 1630BA26-0C09-4419-A8EE-3D9110C70845.jpeg
    1630BA26-0C09-4419-A8EE-3D9110C70845.jpeg
    396.9 KB · Görüntüleme: 84
Hatta size sunu soyliyim trim sesi gelirken dizinizin ustune denk gelen ayak havalandirmasini tutup size dogru cekerek kastirin sesin kesildigini goreceksiniz. Ben torpitoyu sokup sesi cok incr dinlemeye calistim ve o buyuk parcanin icinden geliyordu. Son olarak yabanci bir forumda bir arkadas benim gibi dusunup fotodaki sekildi oklarin oraya sikistitma yaparak o parcayi one kastirmis ve sesi minimalize rttigini soylemis.
Bende bir benzeri ayak ustune varan havalandirma kanaligini telle bagarak kastirdim ki o parca ortadaki siyah parcaya bagli ses bu sekilde azaldi.
Bu arada telefondan yaziyorum derdimi de tam anlamayip kafa karistiriyorsam af ola :)

Esrağfurullah ama ben bu işlerden hiç anlamadığım için bunların hiçbirini yapamam :(

Uğur hocam siz hangi ildesiniz?

Geri