FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün o video çektiğim yerdeki kapağı tekrar söküp kontrol ettim ve sabitlediğim parça sımsıkı yerinde duruyor. Ama vurunca ses hala gelebiliyor. Yani dediğim gibi o kapak sesin bir kısmı. Ama uzun yolda satıh yollarda bir arkadaşın paylaştığı şekilde gelen sesin kaynağı farklı. Alttan takoz sıkıştırdım fakat çözüm olmadı. Vaktim olmadığı için torpidoyu sökemedim. Haftaya da torpidoyu da sökerek aşağıdaki işlemi deneyeceğim. Yine haber veririm.

Ekli dosyalar

• 1630BA26-0C09-4419-A8EE-3D9110C70845.jpeg
    1630BA26-0C09-4419-A8EE-3D9110C70845.jpeg
    396.9 KB · Görüntüleme: 57
Aracınız
Civic FC5 2018
Yine bir başka trim başlığından aynı bölgeye müdahale edince sesin rahatsız etmeyecek şekilde minimize edildiği söyleniyor.

Ekli dosyalar

• 20190217_182301.jpg
    20190217_182301.jpg
    218.4 KB · Görüntüleme: 81
Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün o video çektiğim yerdeki kapağı tekrar söküp kontrol ettim ve sabitlediğim parça sımsıkı yerinde duruyor. Ama vurunca ses hala gelebiliyor. Yani dediğim gibi o kapak sesin bir kısmı. Ama uzun yolda satıh yollarda bir arkadaşın paylaştığı şekilde gelen sesin kaynağı farklı. Alttan takoz sıkıştırdım fakat çözüm olmadı. Vaktim olmadığı için torpidoyu sökemedim. Haftaya da torpidoyu da sökerek aşağıdaki işlemi deneyeceğim. Yine haber veririm.

Hayırlı haberlerini bekliyoruz hocam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Uğur hocam siz bunları denediniz mi?

Yok bunları dün akşam biraz araştırma yaparken gördüm. Hepsi aynı sesten şikateçi ve sesin kaynağını kimse tamamen çözemiyor ama hafif bu şekilde kastırmayla sesin azaldığını söylüyorlar. Bende haftasonu deneyeceğim. Görenlerde belki bir fikir oluşur farklı bir çözüm sunulur diye görselleri paylaştım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yok bunları dün akşam biraz araştırma yaparken gördüm. Hepsi aynı sesten şikateçi ve sesin kaynağını kimse tamamen çözemiyor ama hafif bu şekilde kastırmayla sesin azaldığını söylüyorlar. Bende haftasonu deneyeceğim. Görenlerde belki bir fikir oluşur farklı bir çözüm sunulur diye görselleri paylaştım.

Hocam sen uygulamayı yaptıktan sonra detaylı fotoğraflarını koyabilir misin acaba?

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar, fc 5 im deki ön göğüsten gelen trim sesini hallettim şükür.
Navigasyona geken kablolar yapıyomuş sanırım, navi yi söküp kabloları sağa sola yapıştırdım, veee kurtuldum ses yok.

HRY-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Navigasyona geken kablolar yapıyomuş sanırım, navi yi söküp kabloları sağa sola yapıştırdım, veee kurtuldum ses yok.

Sendeki seste videolardaki gibimiydi cok onemli bir asamadayiz suan. :)

Aracınız
Civic FC5 2019

Hocam ses videolarını incelediniz mi? Aynı sesmiydi acaba? Sizin araç elegance mı acaba yoksa ecexutive mi?

Geri