Fd6 kalorifer sorunu

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Bulduğun usta ya çok yakın tanıdık yada insaflı olması lazım. İstanbul Bostancı sanayide asıl maliyeti bildiği için sadece boru kesmeye 500tl civarı istiyorlar
Ustada sıkıntı yok, 2 yıl önce bende 2016 Golf vardı, segman çatlatmıştı araç, 60-80 bin fiyat verenler oldu en az 15 bin fiyat çıkardılar. O usta 4500'e çok iyi şekilde yapmıştı. 3-4 ay sorunsuz kullanıp sattım aracı.

Aracınız
Civic FC5 2018
@serhaterd hocam bugün kale marka radyatör aldım, borular kutuda ayrı duruyor bütünleşik değil yani, bunu direkt boru kesmeden takamaz mıyız?

Boruyu kesmeden çıkaramayacağın için kesmeden de takamazsın hocam. Kesmek gerçekten perçin esnetip geri takmaktan daha sağlıklı bence. Ayrıca iran yapıştırıcısı yada ikiz yapıştırıcı denen bir yapıştırırcıyla da güçlendirmiştim hortum taktığım noktaları yıllarca sorunsuz kullandım.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Boruyu kesmeden çıkaramayacağın için kesmeden de takamazsın hocam. Kesmek gerçekten perçin esnetip geri takmaktan daha sağlıklı bence. Ayrıca iran yapıştırıcısı yada ikiz yapıştırıcı denen bir yapıştırırcıyla da güçlendirmiştim hortum taktığım noktaları yıllarca sorunsuz kullandım.
Anladım hocam, orijinal radyatör moduler değil demek ki. Birkaç kişide kaçak olmuş o yüzden biraz tedirgin oldum. Kaynak deneyim olmadı olmazsa sizin dediğiniz yöntem ile yaparım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Anladım hocam, orijinal radyatör moduler değil demek ki. Birkaç kişide kaçak olmuş o yüzden biraz tedirgin oldum. Kaynak deneyim olmadı olmazsa sizin dediğiniz yöntem ile yaparım.
Orjinali de sizin aldığınız gibi fakat o şekilde sökülebilmesi için yeterli alan yok, bundan dolayı göğüsü söküyorlar. Sızıntı şikayetine denk gelmedim ama daha önce de yazmıştım motor bölümünde kaçak oluyor mu ki orada olsun düşüncesiyle devam ettim :) Dediğim gibi bende güven problemi nedeniyle o radyatör tamriinde kullanılan yapıştırıcıyla da güçlendirmiştim

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Orjinali de sizin aldığınız gibi fakat o şekilde sökülebilmesi için yeterli alan yok, bundan dolayı göğüsü söküyorlar. Sızıntı şikayetine denk gelmedim ama daha önce de yazmıştım motor bölümünde kaçak oluyor mu ki orada olsun düşüncesiyle devam ettim :) Dediğim gibi bende güven problemi nedeniyle o radyatör tamriinde kullanılan yapıştırıcıyla da güçlendirmiştim
Yardımların için teşekkür ederim hocam, çıkmayı deneriz en azından :)

Olmazsa dediğin gibi yapıştırıcı ya da kırmızı silikon ile güçlendirme yapacağım.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Güncelleme: Dün petek değişimi için bir klimacıya gittim, usta değiştirmeden önce temizlemeyi deneyelim bunlarda bugüne kadar açılmayan olmadı bende dedi. Daha önce denedim olmadı dedim, bir de ben deneyim ben açarım falan deyince tamam dedim.

Baya uğraştı, 85 dereceye kadar çıkardı aleti. Makineyi direkt peteğe bağladı, hava filtresini falan söktü. Sonuç gayet iyi, en sağ hariç sıcak hava üflüyor, sürücü tarafı özellikle çok sıcak, cam kısmı tamamen sıcak. En sağdaki hava çıkışını kapattım. Araç şu an güzel ısınıyor ve şimdilik peteği değiştirmeme gerek kalmadı, parçayı da iadeye gönderdim.

Ad Soyad
hasan behçetoğlu
Aracınız
Civic FD6 2009
Güncelleme: Dün petek değişimi için bir klimacıya gittim, usta değiştirmeden önce temizlemeyi deneyelim bunlarda bugüne kadar açılmayan olmadı bende dedi. Daha önce denedim olmadı dedim, bir de ben deneyim ben açarım falan deyince tamam dedim.

Baya uğraştı, 85 dereceye kadar çıkardı aleti. Makineyi direkt peteğe bağladı, hava filtresini falan söktü. Sonuç gayet iyi, en sağ hariç sıcak hava üflüyor, sürücü tarafı özellikle çok sıcak, cam kısmı tamamen sıcak. En sağdaki hava çıkışını kapattım. Araç şu an güzel ısınıyor ve şimdilik peteği değiştirmeme gerek kalmadı, parçayı da iadeye gönderdim.
Hangi usta nerede bilgi alabilirmiyim?

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Bu sorunu yaşayanlara yardımcı olması açısından yazıyorum, temizlikten sonra ılık üfleyen kalorifer bir süre sonra yine soğuk üflemeye başladı. Ben de kale marka radyatör peteği aldım, ustaya internetteki videoyu gösterdim, ben daha kolay yaparım dedi. Aracı bıraktım, orta konsolu söküp boruları kesmeden peteği değiştirmiş, hiçbir ek yapmamış.
Ben normalde komple göğüsü sökerek yapıyordum bundan sonra FD6'larda böyle değişim yaparım dedi.
Şu an araç çok iyi ısıtıyor.

Geri