Fd6 otomatik P de çalışmıyor anahtar çıkmıyor.

Aracınız
Civic FD6 2008
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Kocaeli Gebze’den aranıza katıldım.Aracım 2008 model civic otomatik. Şanzıman yağı yeni değişti. Araçta şanzımanda herhangi bir ses veya vurma yok. Sadece durduğum zaman n ye alıyorum el frenini çekip p ye getirdikten sonra bazen tam yerleşmemiş gibi aracı stop ettiğimde anahtarı çıkaramıyorum. Sonra freni pompalayıp tekrar çalıştırma vs. Denemelerden sonra düzeliyor. Bazen de ilk çalıştırmada anahtarı çeviriyorum ama boş dönüyor. Benzer işlemleri yapınca düzeliyor. Vites konum sensörü ya da benzeri bi arıza mı var acaba? Çünkü olay tam da P kısmının altında bir yerden kaynaklanıyor gibi? Yardımcı olabilecek var mı?

Aracınız
Civic FD6 2007
Bu işin çözümü yok. Sakın düzelttirme bence. Düzeltme işlemi şeklen işe yarar gibi görünsede, düzeltme işleminde metal ciddi zarar görebiliyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen duzelttirme taraftarı değilim yalnız buna kesin çözüm bulmak istiyorum Ankara'dan bir ustayı aradım o da ayarlanabilir kamber kiti takiyoruz dedi ne kadar orjinale yakın olur bilmiyorum kararsız kaldım

Aracınız
Civic FD6 2007
Bu işin kesin çözümü üst salıncaklarla birlikte yüke dirençli yeni yay takımı almak.
Honda'nın orjinal parçası Amerika'da normal fiyatlı, 150 dolara salıncak ve 50 dolara yay hesabı ile çift taraflı 400 dolara bu sorunu bir 10 yıllık süre için çözüyorlar.
Ama bu parçalar ülkemizde maalesef yaklaşık 3 katı fiyata geldiğinden işçilikle birlikte ciddi maliyet oluşturuyor.
Aynen yetkili servise sordum arka iki lastik için için salıncak taşıyıcı fiyat olarak 13bin kira verdiler yan sanayi salıncak ve taşıyıcı taktirsam kaliteli olur mu ve hangi marka önerirsiniz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynen yetkili servise sordum arka iki lastik için için salıncak taşıyıcı fiyat olarak 13bin kira verdiler yan sanayi salıncak ve taşıyıcı taktirsam kaliteli olur mu ve hangi marka önerirsiniz?
Ben salıncağın yan sanayisini görmedim, varsa da marka olarak bilmiyorum.
Bence sadece yayları yenilerseniz bile hissedilir fark olacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2007
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Kocaeli Gebze’den aranıza katıldım.Aracım 2008 model civic otomatik. Şanzıman yağı yeni değişti. Araçta şanzımanda herhangi bir ses veya vurma yok. Sadece durduğum zaman n ye alıyorum el frenini çekip p ye getirdikten sonra bazen tam yerleşmemiş gibi aracı stop ettiğimde anahtarı çıkaramıyorum. Sonra freni pompalayıp tekrar çalıştırma vs. Denemelerden sonra düzeliyor. Bazen de ilk çalıştırmada anahtarı çeviriyorum ama boş dönüyor. Benzer işlemleri yapınca düzeliyor. Vites konum sensörü ya da benzeri bi arıza mı var acaba? Çünkü olay tam da P kısmının altında bir yerden kaynaklanıyor gibi? Yardımcı olabilecek var mı?
Anadolu yakasında Honda teknik oto yavuz usta var vites kolunun halatı değişecek ve sartelden ayarı var bunları yaptirirsan sıkıntı çözülür. Aynı durum fd6 aracimda ara sıra yapıyordu bunları yapılmasını gerektiğini söyledi ve araca baktı ben de olan şey ustada hiç yapmadi oyuzden hiçbir tadilat yapmadan sorunun siklastigi zaman getir şuan için araçta birşey yok ve aracımin ustada iken hiç boyle hata vermediğini soyledi

Aracınız
Civic FD6 2007
Ayni sorun kendi aracımda da vardı bugün Ankara Şaşmaz da Hondaci Eren Ustaya gittim Honda konusunda tam bir işinin ehli ve işçilik vs herşeyi de herkesin bütçesine uygun bir şekilde P modunda takılı kalması ve aracin anahtarı vermeme durumunu anlattım vites kolunun kapağını söktü ve çerçevesini söktü vites kolunun ayarını yaptı 10dk bile sürmedi ve ayarıni size kontrol ettiriyor size göre halen sorun devam ediyor gibi hissediyor olsanız da hiç usanmadan size göre ayarını yapıyor böyle usta ne İstanbul'da bulabildim ne de başka yer de tek çözüm yeri Hondaci Eren Usta her konuda bilgisi var ve kendisini geliştirmiş bir ustamız

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba aracımla ilgili bir sorunu dün farkettim. Arka lastiklerin üst kısmı içe yatık.Çok dikkatli baktigimda belli oluyor.Aynı durumda olan bir kaç fd6 ile de karşılaştım ama bu durum beni rahatsız ediyor. Rotcuya gittim km sordu ve bunlarda kronik dedi saseciye gönderdi.Şaseci ile konuştum kronik olduğunu ve salıncak taşıyıcı düzeltilecek dedi yalnız kesin çözüm demedi ve sert bir çukura düştüğünde yine eski haline geleceğini söyledi. Bu durumla karşılaşan oldu mu ve kesin çözüm bulan var mı?
Arkadaşlar bu sorunumu da sağolsun Ankara Şaşmaz da Hondaci Eren Usta çözdü. Arka helezon yayları söküp gerdiriyor araca tekrar taktiktan sonra ve iyi bir rotcuya yönlendiriyor aracin duruşu yol tutuşu vs herşeyi eski haline geldi boştan yere salıncak vs parçalara ücret vermeyin.

Geri