FD6 Subap ayarı (yetkili servis 400tl- eski usta 50tl)

Aracınız
Civic FD6 2010
bence çok sıkıntılı bir duruma sokmuşsunuz motoru, orada civatanın olmaması demek, araç çok ısındığı zaman artık o conta oradaki basınca dayanamayıp kaçırmaya başlayacaktır. CIVATASIZ OLMAZ
Oranın basınçlı olduğuna emin değilim. Yarın deneyecegim sonuca göre acil ya da en kısa zaman içinde çözüm üreteceğim artık.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Oranın basınçlı olduğuna emin değilim. Yarın deneyecegim sonuca göre acil ya da en kısa zaman içinde çözüm üreteceğim artık.
Kısa sürede çok problem yaratmaz. Aracı yüksek devirde kullanmayın. En kısa sürede yaptırın. Çok mu sıktınız normalde kırılmaması lazım. Umarım kapak çatlamamıştır. Aracı denediniz mi

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar denedim, araç ısındıktan sonra bu ses geldi, yani yapamamışım ?. Ha titreme yoktu arabada ama dizel gibi çalışıyor. Önerilerinizi bekliyorum, bugün bir kez daha denemek istiyorum. Olmadı sanayi...

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar somunun birisi yerinde yok, diğer aralıkları da ölçtüm hepsi nerdeyse 0.10 a yakın artmış (ama bunları motor sıcak iken ölçtüm) soğuduğunda bir daha ölceceğim. Asıl derdim somun nerede ??IMG_20190825_101118.jpg

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar somunun birisi yerinde yok, diğer aralıkları da ölçtüm hepsi nerdeyse 0.10 a yakın artmış (ama bunları motor sıcak iken ölçtüm) soğuduğunda bir daha ölceceğim. Asıl derdim somun nerede ??Ekli dosyayı görüntüle 253966
Hocam maalesef ayar olmamış. Emek vermişsiniz ama karşılığını alamamışsınız :( subaplar çok açık kalmış. Ben de ilk 2 denememi yanlış yapmıştım. 6. ayarda profesyonelliğimi araç motor sesiyle onaylamıştı ve o subapların vurmasıyla birlikte bir ses geldi "Ustaaa oldu oldu" :LOL:

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam 75000 km de araç aynı bende de böyle ses geliyo yani yaptırmalı mıyım

Subap ayarını ben yapmayı denemeden önce bu ses yoktu, yani bu ses kesinlikle ayarsız subap sesi, o yüzden o ses için de ilk bu ayara baktırmak doğru olacaktır.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam maalesef ayar olmamış. Emek vermişsiniz ama karşılığını alamamışsınız :( subaplar çok açık kalmış. Ben de ilk 2 denememi yanlış yapmıştım. 6. ayarda profesyonelliğimi araç motor sesiyle onaylamıştı ve o subapların vurmasıyla birlikte bir ses geldi "Ustaaa oldu oldu" :LOL:
Darısı başıma?. Sanırım bendeki sesin sebebi o eksik somun nedeni ile gevsek kalan subap olmalı. Tam sıkmadığım için biraz çalıştı ve çıktı ben de ısınınca ses geldi yorumu yaptım. Kötü olan ise somunu bulamadım. Tekrar ayar için kapağı açtığımda yerinde var mıydı hatırlamıyorum. Eksikliğini subap ayalarını sıra ile kontrol ederken fark ettim. Subaplarin etrafındaki ve altındaki tüm yağı vakumladım baktım bulamadım. Bu somuna çok yakın bir delik var sanırım kartere gidiyor. Bir ustaya sorduk", kartere gitmiştir dert etmeyin yağ değişiminde çıkar" dedi. Ya da ben kapağı sökerken dışarda bir yere düşürdü. Yarın yeni bir somun ile tekrar deneyecegim, somun özel bir somun, diş adımı sık.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konu kendi subap ayarımı nasıl yaparım konusu olmuş durumda, ama deneyim açısından çok faydalı :)

Geri