Fd6 vtec açınca lpg den benzine geçiyor....

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba;

2011 civic fd6 aracım vtec açınca lpg göstergesine baktıgımda gaz ışıgı sönüyor ve sarı olarak benzin ışıgına geçıyor yanıp sönüyor bir süre sonra tekrar gaza geçiyor bunun sebebi nedir her denemede bunu yapıyor..

kendi düşüncem vtec açtığında istenilen yanma kalitesini gaz lpg karşılamadıgı için mi benzin kullanıyor.. daha önce böyle bir şeyle karşılan oldumu hiç..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
LPG ayarlarınızda sorun var, sanki araç yüke bindiğinde LPG sistemi fakir karışımda kalıyor ve LPG sistemi devreden çıkıyor gibi.
Bence iyi bir LPGciye kontrol ettirin, gerekirsek güzel bir LPG yol ayarı yaptırın.
Hatta yol ayarı yaptırmadan önce de eğer uzun zamandır yapılmamış ise subap ayarınıda yaptırıp sonrasında LPG ayarı yaptırın bence (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Öncelikle lpg sisteminizin performans kullanımda benzine geçecek şekilde ayarlanmış gibi görünüyor. Bazı lpg sistemleri belli devirden sonra benzine geçer. LPG tankınız dolu ikende bunu yapıyorsa bu olayı tasdik eder.
> Diğer ihtimal gaz azdır. Basınç yeterli olmaz. Benzine geçer. Belirtmişsiniz.
> Lpg genel bakım. Regülatör basıncı, sıcaklık, şamandıra emniyeti. Bunlarda bir problem varsa. Geçişte silkeleme, performans ve verim kaybına neden olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Motor sağlığı acisindan zaten 3000 RPM mi pek gecmemek gerekiyor LPG modunda. İvtec de 2800 3500 ve 5000 devirlerde ayrı ayrı ivmelenmeleri var. Motor sagliginiz için motoru kapatmadan önce bile benzine almanizi tavsiye ederim. Yoksa LPG ye hangi işi aralığında geçmesi devir aralarindaki ek takviyeler ya da direk takviyeleri kapatmak zor bir şey değil.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
LPG ayarlarınızda sorun var, sanki araç yüke bindiğinde LPG sistemi fakir karışımda kalıyor ve LPG sistemi devreden çıkıyor gibi.
Bence iyi bir LPGciye kontrol ettirin, gerekirsek güzel bir LPG yol ayarı yaptırın.
Hatta yol ayarı yaptırmadan önce de eğer uzun zamandır yapılmamış ise subap ayarınıda yaptırıp sonrasında LPG ayarı yaptırın bence (y)

Merhaba;

Anadolu yakasında mucib otogaza da bakımları ve ayarları yapılıyor arac bilgisayara bağlantiğında en son lpg için hiç bir problem olmadıgını alınan dataların gayet normal oldugunu söylemişti ve bakım ve yar yapan kişide honda kullanıyordu . Aracın subab ayarıda honda mutluhanda yetklili servisinde yapıldı üzereindeki sistem zavolli..

önerileniz için tşkr ediyorum.

Aracınız
Civic FD6 2011
> Öncelikle lpg sisteminizin performans kullanımda benzine geçecek şekilde ayarlanmış gibi görünüyor. Bazı lpg sistemleri belli devirden sonra benzine geçer. LPG tankınız dolu ikende bunu yapıyorsa bu olayı tasdik eder.
> Diğer ihtimal gaz azdır. Basınç yeterli olmaz. Benzine geçer. Belirmişsiniz.
> Lpg genel bakım. Regülatör basıncı, sıcaklık, şamandıra emniyeti. Bunlarda bir problem varsa. Geçişte silkeleme, performans ve verim kaybına neden olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Merhaba;

Evet yakıt tankı doluyken bunu yapıyor peki sorum şu olacak performans kullanmında benzine geçmemesi mümkünmüdür peki sizce ? Yoksa sistem mi bu şekilde

Aracınız
Civic FD6 2011
Motor sağlığı acisindan zaten 3000 RPM mi pek gecmemek gerekiyor LPG modunda. İvtec de 2800 3500 ve 5000 devirlerde ayrı ayrı ivmelenmeleri var. Motor sagliginiz için motoru kapatmadan önce bile benzine almanizi tavsiye ederim. Yoksa LPG ye hangi işi aralığında geçmesi devir aralarindaki ek takviyeler ya da direk takviyeleri kapatmak zor bir şey değil.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba;

Aracı performanlı cok kullanmuyorum zaten malum istanbul trafiği bazı arac sollarken yapıyoruz araç otomatik vites oldugu sollamalarda çok verımlı olmuyor mecburen bşraz gaza yüklenmek gerekiyor bu olayı dün otoyolda fark ettim zaten..

Lpg işi çok zor bişeymiş ilk defa lpg li araç aldım :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Aynı sorun 2006 cıvıc aracımda vardı eskiden
Zavolli marka lpg kiti ile kullanıyordum. Aracın lpg beyninin değişmesi gerektiğini söyleyip değiştirmişti usta ve sorunum düzelmişti

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Aynı sorun 2006 cıvıc aracımda vardı eskiden
Zavolli marka lpg kiti ile kullanıyordum. Aracın lpg beyninin değişmesi gerektiğini söyleyip değiştirmişti usta ve sorunum düzelmişti

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu değişimden sonra yakıtta herhangi bir fark oldumu peki?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@frecem arkadaslarin da belirttiğı gibi araç gaz yetistiremeyip sistem gazın bittigini algılayıp benzine gecis yapiyor da olabilir. Benzin takviyesi acik ta olabilir. Lpg enjektor nozullarinizin çapından tutun regulator gaz basıncınızın da bunlarda bir rolü var.iyi bir lpg ustası sorununuzu çözecektir. Ben de yeri geldiğınde lpgde yüksek devirde kullanıyorum fakat gaz bitmeye yakın dip gaz yaparsam benzine alıyor. Bir de map sensöründe bir sıkıntı olmuş olabilir. Sorunun vtecden kaynaklandığını düşünmüyorum. Bu hususlara dikkat ederseniz sorununuzun çözümümde katkısı olabilir.

Geri