Fd6 vtec açınca lpg den benzine geçiyor....

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba;

Evet yakıt tankı doluyken bunu yapıyor peki sorum şu olacak performans kullanmında benzine geçmemesi mümkünmüdür peki sizce ? Yoksa sistem mi bu şekilde
Sizde hangi sistem varsa onun servisine gidip sormak lazım. Var ise iptal edilmesini isteyin. Eğer sistemde böyle bir program yok ise başka ihtimalleri değerlendirmek gerekir. Lpg'yi kullanmak için takip yeterli. Memnun kaldığınız yerden gaz almak. Bakımlarını aksatmamak. Devamlı devirli kullanmamak ile sıkıntılarınız minimuma iner.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Herkese selamlar, ben Volkan. İzmir de yaşıyorum ve yaklaşık 1 ay önce 2008 model Civic Elegance Otomatik araç aldım. Bahsettiğiniz problemi önceki aracımda yaşamıştım. Astra 2001 model otomatik vitesti. Lpg servisi problemin Lpg regülatöründen kaynaklandığını söylemişti. Regülatör eskidiği için yeterli basıncı sağlayamıyormuş ve motoru benzine geçiriyormuş bilginize...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese selamlar, ben Volkan. İzmir de yaşıyorum ve yaklaşık 1 ay önce 2008 model Civic Elegance Otomatik araç aldım. Bahsettiğiniz problemi önceki aracımda yaşamıştım. Astra 2001 model otomatik vitesti. Lpg servisi problemin Lpg regülatöründen kaynaklandığını söylemişti. Regülatör eskidiği için yeterli basıncı sağlayamıyormuş ve motoru benzine geçiriyormuş bilginize...
Foruma hoşgeldiniz, bilgilendirme içinde teşekkürler :)
Kendinizi tanıttığınız mesajınızı linkteki asıl tanışma başlığında konu açarak tekrardan yazarsanız da sevinirim :)

Aracınız
Civic FD6 2011
Araç istanbul anadolu yakasındaki mucib otogazda şuan gaz regulatör basıncı bilgisayarda yükseltildi sorun düzelmedi bugün aracın tüm lpg tesitası söküldü kontrol edilerek yeniden takılacak ustanın söylediği bir ihtmal lpg ecu arızalı olabilir dedi çalışan birtane bulup takıp deneyeceklermiş.Ecu arızalı ise değişimi 800 tl yi buluyor ecu tamiri yapan bir elektronik firmasıyla görüştüm eğer ecu arızalı ise tamir yaptırmayı düşünüyorum size doğru olan nedir? zavoli sistem oldugu icin ecu fiyatı yüksek

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba;

2011 civic fd6 aracım vtec açınca lpg göstergesine baktıgımda gaz ışıgı sönüyor ve sarı olarak benzin ışıgına geçıyor yanıp sönüyor bir süre sonra tekrar gaza geçiyor bunun sebebi nedir her denemede bunu yapıyor..

kendi düşüncem vtec açtığında istenilen yanma kalitesini gaz lpg karşılamadıgı için mi benzin kullanıyor.. daha önce böyle bir şeyle karşılan oldumu hiç..
merhaba

peki regülatör değişimi veya tamiri yapıldımı sizin araçta sorun düzeldimi daha sonra

Aracınız
Civic FD6 2011
Aynı sorun 2006 cıvıc aracımda vardı eskiden
Zavolli marka lpg kiti ile kullanıyordum. Aracın lpg beyninin değişmesi gerektiğini söyleyip değiştirmişti usta ve sorunum düzelmişti

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
lpg beyni dediğiniz regülatör mu yoksa elektronik beyin olan mı ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@frecem Lpg ecu, map sensörü, enjektör, regulator gibi soruna yol acabilecek parcalari sağlam bir parça ile sökme takma deneme yoluyla tespit edebileceginiz bir yere gidin. Sorunun kaynagi birden cok sebepten kaynaklanabilir. Ecu tamirini sağlıklı bulmuyorum.

Aracınız
Civic FD6 2011
@frecem Lpg ecu, map sensörü, enjektör, regulator gibi soruna yol acabilecek parcalari sağlam bir parça ile sökme takma deneme yoluyla tespit edebileceginiz bir yere gidin. Sorunun kaynagi birden cok sebepten kaynaklanabilir. Ecu tamirini sağlıklı bulmuyorum.

Arıcın şuan oldugu yer istanbulun sayılı firmalarından her türlü malzeme ekipman yeterince var zaten hepsini deneyip her parça ile ayrı ayrı yola cıkıp görecegiz arabayı ama ecu olmaz diye çok umutlanıyorum inş da olmaz..

ecu tamiri için nedne olumsuz düşüyorsunuz .?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@frecem ecu kaynaklı olma ihtimali az da olsa var. Daha oncesinde aracımda benzine atma sorunu vardı. Map sensörü su aldığından dolayı bu problemi yapıyordu. Sensör değişimi sonrasında sorun tamamen çözüldü.

Geri