Fd6 vtec açınca lpg den benzine geçiyor....

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
> Öncelikle lpg sisteminizin performans kullanımda benzine geçecek şekilde ayarlanmış gibi görünüyor. Bazı lpg sistemleri belli devirden sonra benzine geçer. LPG tankınız dolu ikende bunu yapıyorsa bu olayı tasdik eder.
> Diğer ihtimal gaz azdır. Basınç yeterli olmaz. Benzine geçer. Belirtmişsiniz.
> Lpg genel bakım. Regülatör basıncı, sıcaklık, şamandıra emniyeti. Bunlarda bir problem varsa. Geçişte silkeleme, performans ve verim kaybına neden olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

LPG filtre değişimini yaptırdığımda ustaya sormuştum, depo 50 lt lik, 46,5 lt gaz alıyor diye, o da sen yine de o kadar doldurma demişti ama şamandıranın ölçüsüne bakmamıştı. Performans için tekrar götürüp şamandıra ayarına baktırmalı mıyım?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
LPG filtre değişimini yaptırdığımda ustaya sormuştum, depo 50 lt lik, 46,5 lt gaz alıyor diye, o da sen yine de o kadar doldurma demişti ama şamandıranın ölçüsüne bakmamıştı. Performans için tekrar götürüp şamandıra ayarına baktırmalı mıyım?
Güvenlik sebebi ile Lpg tanklarında %80 dolum önerilir. Ona göre ayarlanır. 50 litre tank normalde Max. 40 litre almalı. Fazla alıyor ise şamandıra işlevini kaybediyor demektir. LPG dolumunda dolum tabancası atınca zorlamamalı.
Regülatörde yeterli basınç oluşuyor ise performans kaybı olmaması lazım diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FD6 2011
Araca atiker marka ecu takıldı ve deneme yapıldı araç sorun giderdi tüm lpg tesisatı gözden geçirildi yeni model bir ecu takıldı regulatör temizlendi 650 tl gibi bir ücret çıktı sıfır garantili bir değişim oldu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araca atiker marka ecu takıldı ve deneme yapıldı araç sorun giderdi tüm lpg tesisatı gözden geçirildi yeni model bir ecu takıldı regulatör temizlendi 650 tl gibi bir ücret çıktı sıfır garantili bir değişim oldu
Geçmiş olsun diyelim :)

Aracınız
Civic FD6 2011
Sağlık olsun aracı teslim almadım yarın işlemler bitince son kez test edip verecekler cuma akşamıda uzun yola ölçümleri yapacam yeni ecu nun yakıt tassarufu yapacagı söyle eski ecu ya göre daha yeni bir yazlıl ve sistem dendi sensorleri daha iyi okuyor gibi şeyler söyledi sizce doğrumu ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sağlık olsun aracı teslim almadım yarın işlemler bitince son kez test edip verecekler cuma akşamıda uzun yola ölçümleri yapacam yeni ecu nun yakıt tassarufu yapacagı söyle eski ecu ya göre daha yeni bir yazlıl ve sistem dendi sensorleri daha iyi okuyor gibi şeyler söyledi sizce doğrumu ?
Daha yeni nesil bir ECU ise olabilir, belki OBD okuyuma özelliği var ise anlık değişimlere karşı daha iyi düzenleme yapabiliyordur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç ile 1320 km yol yaptım istanbuldan yozgata gidip geldim 380 tl lpg tüketimi oldu km 29 krş yapıyor ful klima acık nasıl sizce ?
Günümüz fiyat şartlarında iyi denilebilir (y) Ama kendim daha düşüklerini de çok gördüm.
Tabi yakıtın lt.sini ne kadara aldığınıza göre de bu tüketim değişir.
Mesela en son Mersin seyahatimde 480 km.lik yolu takriben 115-120 tl civarı LPG ile gitmiştim, son 30 km.si de şehiriçiydi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Araç ile 1320 km yol yaptım istanbuldan yozgata gidip geldim 380 tl lpg tüketimi oldu km 29 krş yapıyor ful klima acık nasıl sizce ?
Kuruşlar değişir. Hesabınızı 100 km.'de kaç litre Lpg olarak bakın. Bu şekilde daha isabetli olur.
Genel olarak. Şehir dışı.
> 7 litre mükemmel.
> 7.5 litre güzel.
> 8 litre iyi.
Bunun yanında güzergah, trafik, ağırlık ve klima yakıtı etkiler.

Geri