FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
tüm LPG tesisatı değiştirdiler. LPG ye erken geçme sorunu çözüldü. Aracı teslim aldığım ilk gün 2 kere park ederken stop etti. ondan sonra olmadı bakalım takipteyim.

Evet genelde de arabayı kullanıp kısa bir mola verdikten sonraki çalıştırma anında park yerinden çıkarken stop etme sorunu oluşuyor. Bunu yazılımla çözmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Henüz çözemedikleri de aşikar.

Bunun dışında seyir hızlarında ayağınızı gazdan çektiğinizde devir rölantiye düşüyor, sanırım bu cvtnin yakıt tüketimini azaltmak için yaptığı bir şey. Fakat sonrasında tekrar gaza dokunduğumda araba biraz sarsılarak devrini buluyor, sürüşün akıcılığını bozan bir sarsılma bu. Sizlerde de aynı durum var mı?

Ad Soyad
Mustafa Çelik
Aracınız
Civic FE1 2021
tüm LPG tesisatı değiştirdiler. LPG ye erken geçme sorunu çözüldü. Aracı teslim aldığım ilk gün 2 kere park ederken stop etti. ondan sonra olmadı bakalım takipteyim.
14.06. LPG güncellemesi adana Tekbaş da yapıldı. Deneyimledikce buradan paylaşmaya çalışıcam inşallah.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
09.06 2022 tarihinde guncellendi cevizlibagdan şisli ye kadar gittim otoparkta sorun yasadim araci stop etmedim bosa aldim silkeleme devam etti indim egzos ve motor sesini video cektim tekrar araca bindim geri yanastirayim derken frenler sisti elfrenini cekerek durdum . Video mevcut buradan yukleye medim 1 aydir bu sorunla ugrasiyorum .. + hastam var araca ihtiyacim var diye defalarca servisi ve honda turkiyeyi uyardim ikame arac verin diye ertesi gun babam vefat etti 10 06 2022 ben bu arizali arac ile 1700 km mecburiyetten yol yaptim HONDA TURKIYEYE TESEKKUR EDERIM Arac yapilirsa hmn araci satisa koyucam yok sorun devam ederse hakkimi yargida ariyacam
başınız sağolsun. araba da üstüne çok can sıkıcı olmuş. brc övünüp duruyor lpg sistemiyle ama bu saçma sapan sorunları hala çözemedi. tüketici mahkemesi sizi haklı bulur bu sorunda eminim. benim arabada ben bu sorunu ilk lpgyle kullandığımda farkettim ve manuel yöntemle devam ettim lpgye geçirirken hep. sanırım bu sayede lpg enjektörlerim falan zarar görmedi. stop etme olayı yaşamadım mesela hiç. araç 7000 kmde. 1500 devirde hafif silkeler gibi yapması ise sakin sürüşte oluyor, agresifte değil. benzinde de yapabiliyor, lpgyle ilgisi yok. ben zaten onu çözebileceklerini düşünmüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynen Hocam. Zamanında sıfır aldığım fb7 kasa aracımda prins silverline taktırmıştım ve kaç yıl oldu. Çok şükür ne bir hata ne bir silkeleme ne bir sorun yaşadım. İnanın sıkıntı yaşamamak için araç değiştirmiyorum çünkü çok memnunum. Sonradan takınca ayar üzerine sanırım herşey ustanın elinde oluyor. Regülatör basıncından afr ye kadar manuel herşey kontrol edilebiliyor. Ben buna bağlıyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Maşallah diyelim hocam :)

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
O halde en iyi çözüm fabrikasyon eco aracı satıp 182 hp alıp ona prins taktırmak. Cunki seneler geçmesine rağmen prins vsi2 + 182 hp lerde en ufak sorun yok arkadaşlar.
Vallahi bir 1.5t sahibi olarak son bir haftadır hep sizi düşünüyorum @ugurozer :))) müsait olduğunuzda bir görüşmek isterim. Özelden yazıyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Cemil öz
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün ayışığı honda ya teslim ettim araci aracin ariza video sunu gosterdim tek silindirin calismadigini tekleme sebebi olarak belirttiler ecu ve enjektörler deisicek yarin test edip teslim edicekler insallah fazla uzamadan sorunu cozeriz

Aynen Hocam. Zamanında sıfır aldığım fb7 kasa aracımda prins silverline taktırmıştım ve kaç yıl oldu. Çok şükür ne bir hata ne bir silkeleme ne bir sorun yaşadım. İnanın sıkıntı yaşamamak için araç değiştirmiyorum çünkü çok memnunum. Sonradan takınca ayar üzerine sanırım herşey ustanın elinde oluyor. Regülatör basıncından afr ye kadar manuel herşey kontrol edilebiliyor. Ben buna bağlıyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
prins sistemi yazılımı vs oyle bir oturtmuşki ustaya ayar ve montaj sırasında yorum hakkı tanımıyor hele hele şimdiki turbo sistemlerde hazır ayar. yani en ufak hata varsa hiç çalışmıyor hata yoksa zaten mükemmel çalışıyor.

Vallahi bir 1.5t sahibi olarak son bir haftadır hep sizi düşünüyorum @ugurozer :))) müsait olduğunuzda bir görüşmek isterim. Özelden yazıyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hocam telefonda toparlayamayacağım kadar bilgiyi rs araca lpg başlığında zaten paylaştım halen merak ettiğiniz birsey varsa burdan sorun herkes görmüş olsun.dedigim gibi en ufak bir sorun olsa anında paylaşırdım ama halen yok yani.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
FE1 eco araçlardaki bu sorunun başlıca sorumlusu honda türkiye ve brc, yani adamlar lpg düşüncesi ile araç üretmemişler ama honda türkiye bu aracı satabilmemiz için türkiyede lpg takılması lazım deyip brc ile anlaşıp zorla bunu uydurmaya çalışıyorlar, kardeşim getir aracı lpg siz sat kim ne istiyorsa taktırsın sanane, hem üstüne fiyat koyuyorsun hemde uyumsuz montaj yapıp milleti rezil ediyorsun olan markanın imajına oluyor, cillop gibi arabanın düştüğü hallere bakın.

Aracınız
Civic FC5 2020
FE1 eco araçlardaki bu sorunun başlıca sorumlusu honda türkiye ve brc, yani adamlar lpg düşüncesi ile araç üretmemişler ama honda türkiye bu aracı satabilmemiz için türkiyede lpg takılması lazım deyip brc ile anlaşıp zorla bunu uydurmaya çalışıyorlar, kardeşim getir aracı lpg siz sat kim ne istiyorsa taktırsın sanane, hem üstüne fiyat koyuyorsun hemde uyumsuz montaj yapıp milleti rezil ediyorsun olan markanın imajına oluyor, cillop gibi arabanın düştüğü hallere bakın.
kesinlikle kit ile alakalı, katılıyorum. BRC nin bu araçlara taktığı kit uyumsuz bencede.

Geri