FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
emre emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar silkeleme, stop etme, kalkış yaparken gaz yememe gibi sorunları olanlar sorunlarını tam anlamıyla çözebilen varmı sıkıldım artık bunu düşünmekten

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
4 gün önce serviste yeni gelen LPG güncellemesini yüklediler, silkeleme ve stop etme sorunu kalktı ama şuan düşük hızda ayağımı gazdan çektiğimde bazen (daha önceki silkeleme gibi değil) tekleme yapıyor, bunun içinde servise gideceğim. Birde radyonun iyi çekmeme sorunu ve direksiyondaki kumanda ile kanal değiştirirken bir kanalda takılması sorunu sizlerde de varmı

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
4 gün önce serviste yeni gelen LPG güncellemesini yüklediler, silkeleme ve stop etme sorunu kalktı ama şuan düşük hızda ayağımı gazdan çektiğimde bazen (daha önceki silkeleme gibi değil) tekleme yapıyor, bunun içinde servise gideceğim. Birde radyonun iyi çekmeme sorunu ve direksiyondaki kumanda ile kanal değiştirirken bir kanalda takılması sorunu sizlerde de varmı
bu gazdan ayağını çekince tekleme benim araçta da var. özellikle yokuş çıkarken ayağımız gazdan çektiğimde ileri geri sarsıyor bayağı.

Ad Soyad
Ali Osman KARAKOÇ
Aracınız
Civic FC5 2021
Benim araç devamlı yapmadığı için servisteki ustayada gösteremiyorum oda bana ne yaptığını göster diyo bu şekilde kullanıyoruz umarım motora zarar vermiyodur

Ad Soyad
Ali Osman KARAKOÇ
Aracınız
Civic FC5 2021
Evet ilk çalıştırmada kalkış yaparken stop etme düşük devirde silkeleme gazdan ayağı çekince tekleme gibi bişeyler yapıyo ilk kalkışta gaz yememe gibi sorun var birde hızlı giderken frene basınca sallantılı biçimde duruyor araba yavaşlıyor ama sanki motor duramıyor gibi trim seslerinden bahsetmiyorum artık

Ad Soyad
Ad Soyad
Aracınız
Civic FE1 2021
Benim araç sadece silkeleme yapmakla kalmıyor. Eğer gaza basmayıp bekler isen araba tamamen duruyor. Yeniden çalıştırmak la uğraşıyorum. Bu tatilde 1900 km yol yaptım başıma 5 defa geldi. Sızaklık desen gölgede 27 derece. Çalıştırıp hemen yola çıkmak çok tehlikeli.

Ayrıca silecekler de bir sorunum var silecek suyu camın yarısını geçince sileceklerin önünde toplanıp yukarı gidiyor camda suyun değmediği alanlar oluyor. Zamanlaması hatalı bence.Önce suyu basıp sonra silecekler hareket etmeli.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün sabah mesaiye giderken arabada sarı motor arıza lambası yandı, araç hız kesti, gaz yemedi, 40-50km hızla ilerleyerek aracı park ettim. Honda yol yardımı aradım, aracı benzinde kullanmamı istediler eğer aynı sorun devam ederse aracı çekeceklerdi, benzinde kullanınca sorun olmadı, aracı servise çağırdılar. Yarın götüreceğim bakalım. Benim aracım da stop ediyordu, güncelleme yaptılar 2 defa değişen birşey olmamıştı. Bu stop etmeler falan daha büyük arızanın habercisi olabilir…

Geri