FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün ben de aracımı rölantide çalışırken ıslık sesi gibi bir ses olduğu için servisi götürdüm gitmişken yeni güncelleme yaptılar.ses normal dediler.keşke yaptırmasaydım arabanın rampalarda çekişi düştü. Sanki turbo yok. Fren sanki eskisine göre daha sert. Yani bunlar güncellemeden dolayı mı böyle oldu anlamadım. 20dklık yol eve geldim. Otoparkta araba fan açtı. Kaputa bi elledim ateş gibi servise geri gittim.onun için de normal dediler.açıkcası ben Honda’dan hiç memnun değilim.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Rezil olmak istiyorsanız honda almak lazımmış. 2022 eco elangance araç LPG'de iken bir anda tüm arıza ışıklarını yaktı. Benzine geçtim geçtim gene düzelmedi. Araç çalışıyor tüm ışıklar yanıyor ancak gaz yemiyor. 6bin km'de ki araba için resmen rezillik. Şuan yolda kaldım çekici gelecekte aracı servise götürecekler. Geziye çıktım ama bu araç insanda heves falan bırakmadı. 200bin km'ye kadar corolla 2014 kullanmıştım araç banamısın demedi. Honda-toyotadan bir tık daha konforlu olabilir. Sorunsuzlukta eline su dökemez. Sıfır arabayla rezil oluyorsun. Yok böyle birşey.

Bugün ben de aracımı rölantide çalışırken ıslık sesi gibi bir ses olduğu için servisi götürdüm gitmişken yeni güncelleme yaptılar.ses normal dediler.keşke yaptırmasaydım arabanın rampalarda çekişi düştü. Sanki turbo yok. Fren sanki eskisine göre daha sert. Yani bunlar güncellemeden dolayı mı böyle oldu anlamadım. 20dklık yol eve geldim. Otoparkta araba fan açtı. Kaputa bi elledim ateş gibi servise geri gittim.onun için de normal dediler.açıkcası ben Honda’dan hiç memnun değilim.
Burda gördüğüm ve diğer turbo şarjlı direct injection temelli motorlara ne olursa olsun LPG uygulamak atmosferik motorlara ya da MPİ( çok noktalı enjeksiyonlu) motorlardaki sorumsuzluğu beklemekten kaynaklı.Nacizane tavsiyem ya 180 lik turbo aracı alıp binmek ya da fc5 teki 1.6 klasik 125 lik LPG'li versiyonla devam etmek sanırım fe1 deki 129 Luk Eco motorlara lpgsiz binilmiyo .Hulâsa turbo motorlu farklı marka modellerde( tsi,tce,t-gdi...) araçlara binen ve tecrübesi olan biri olarak LPG uygulanmamali.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
Rezil olmak istiyorsanız honda almak lazımmış. 2022 eco elangance araç LPG'de iken bir anda tüm arıza ışıklarını yaktı. Benzine geçtim geçtim gene düzelmedi. Araç çalışıyor tüm ışıklar yanıyor ancak gaz yemiyor. 6bin km'de ki araba için resmen rezillik. Şuan yolda kaldım çekici gelecekte aracı servise götürecekler. Geziye çıktım ama bu araç insanda heves falan bırakmadı. 200bin km'ye kadar corolla 2014 kullanmıştım araç banamısın demedi. Honda-toyotadan bir tık daha konforlu olabilir. Sorunsuzlukta eline su dökemez. Sıfır arabayla rezil oluyorsun. Yok böyle birşey.
Sonuç ne oldu? Umarım sorununuz düzeltilmiştir.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Sonuç ne oldu? Umarım sorununuz düzeltilmiştir.
Yok hocam düzelmedi. Gece denizli servise çektiler. Sabah kontrol ettiler birşey yok dediler araçta. Videosunu falan gösterdim gene de geçici birşey olmuş şimdi sorun görünmüyor dediler. Yola çıktım 100km sonra tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım. Şimdide izmir servise geldi bekliyorum. Diyecek birşey bulamıyorum.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Yok hocam düzelmedi. Gece denizli servise çektiler. Sabah kontrol ettiler birşey yok dediler araçta. Videosunu falan gösterdim gene de geçici birşey olmuş şimdi sorun görünmüyor dediler. Yola çıktım 100km sonra tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım. Şimdide izmir servise geldi bekliyorum. Diyecek birşey bulamıyorum.
Gerçekten çok üzücü bende uzun yoldayım siz yazdıkça endişelerim artiyor.Yarin sabah yola çıkıyorum 800km yol yapicam.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Gerçekten çok üzücü bende uzun yoldayım siz yazdıkça endişelerim artiyor.Yarin sabah yola çıkıyorum 800km yol yapicam.
İnşallah sıkıntı olmaz hocam. Kafamız rahat olsun diye sıfır araba alıyoruz. Böyle olunca insan ister istemez tedirgin oluyor. Yılda en az 20bin km yapıyorum. Tek istediğimiz yola çıkınca kafa rahat olsun işte.

Ad Soyad
Cem Alyüz
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçmiş olsun hocam. İzmir’de hangi servistesiniz?

Geri