FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
Umt ygt
Aracınız
Civic FE1 2021
Arabayı İstanbul Mutluhandan aldıktan sonra 150 km kadar sürdüm. Ustanın yaptığı update kesinlikle daha kötü oldu. Eskiden sadece kalkarken 5-15 km olurken şimdi 30 - 40- 50 -60 km lerde giderkende ayağınızı gazdan çekip sonra hafiften devam etmesi için tekrar gaza bastığınızda araba baya silkeliyor. Zaten ustanın vermiş olduğunu cevaptan sonuç alamayacağım belli idi ama en azında daha kötü olmasını beklemiyordum. Tekrardan götürürüp eski haline getirilmesini isteyecem. Ayrıca bu konuda İstanbulda Mutluhandan başka servise götürüp çözüm bulan oldu mu ? Ya da en azından oradakileri ustaları daha ilgili ve çözümcü yaklaşan oldu mu ? Bu durumu Honda Türkiye'ye mail olarakta bildiricem arkadaşlar. Sizlerde mail ya da telefon olarak Honda Türkiye'yi ararsanız sorunu kabul ettirip daha hızlı çözüm alabiliriz bence. Benim düşüncem araçta sorun olabilir her marka modelde oluyor. Ama sorun ile karşılaştıktan sonra sorun kısa zamanda çözülüyorsa hiç sorun değil benim. Ama şu ana kadar servisin yaklaşımı hiç hoşuma gitmedi.

Çözüme Net bir şekilde ulaşanlar Lütfen bilgilendirmeyi unutmasınlar... Ayrıca Bugün bir şey fark ettim , Araç LPG deyken Tekleme sorununu hava sıcaklığı 15 derece ve altındayken yapıyor, Ben hala net bir çözüme ulaşamadım...

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Birde şunu özellikle belirteyim. Yaşadığınız sorunu muhakkak Honda Türkiye'yi arayarak(0850 733 222) ya da mail ile (bilgi@honda-eu.com) bildirin. Ne kadar çok kişi arar kayıt düşürürse bu sorun öncelikli hale gelir ve çözülmesi öne alınır. Yoksa bu başlık 8 Nisan 2022 de açılmış hala kendi kendimizi sorun çözülsün diye yiyiyoruz. BRC nın yazılım yapacağından bahsediliyor ama bu yıllar alacak bir şey değil arkadaşlar bunu bilin. Onlar için yeterli önem arz etmiyor ki 1 yılı geçmiş hala çözüm bulamamışlar. Muhakkak ama muhakkak Honda Türkiye'yi arayın, mail atın kayıt düşürün. Ne zaman çözüleceğine dair süre isteyin. Aramızı daha güzel sürmek varken neden buna razı olalım.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Birde şunu özellikle belirteyim. Yaşadığınız sorunu muhakkak Honda Türkiye'yi arayarak(0850 733 222) ya da mail ile (bilgi@honda-eu.com) bildirin. Ne kadar çok kişi arar kayıt düşürürse bu sorun öncelikli hale gelir ve çözülmesi öne alınır. Yoksa bu başlık 8 Nisan 2022 de açılmış hala kendi kendimizi sorun çözülsün diye yiyiyoruz. BRC nın yazılım yapacağından bahsediliyor ama bu yıllar alacak bir şey değil arkadaşlar bunu bilin. Onlar için yeterli önem arz etmiyor ki 1 yılı geçmiş hala çözüm bulamamışlar. Muhakkak ama muhakkak Honda Türkiye'yi arayın, mail atın kayıt düşürün. Ne zaman çözüleceğine dair süre isteyin. Aramızı daha güzel sürmek varken neden buna razı olalım.
"FE1 kasa 2021 model Honda Civic 129 hp benzin+lpg aracımla ilgili şikayetim için bu mesajı oluşturdum. aracım orta ve düşük devirlerde seyrederken bazen devir dalgalanmaları ile hissettirici seviyede silkeleme yapıyor. bunu genelde hızımı azaltmak için fren yaptıktan sonra, örneğin bir yan yoldan ana yola karışma anında yavaşlarken ve ardından kontrollü şekilde yavaşça hızlanırken yaşıyorum.
Araca bu şekilde binmek rahatsız edici. Bu soruna çözüm bulunmasını talep ediyorum."

bu şekilde yazdım bakalım

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Teşekkürler Zafer Bey. Böyle böyle kayıt sayısını artırmamız lazım arkadaşlar. Üşenmeyip muhakkak arayın ya da mail atın. Bu sorun aracı satın alan bizim değil. Honda Türkiye ve BRC' nin sorunudur. Biz ne kadar dert edinip rahatsız oluyor isek aynı şekilde onlarda rahatsız olmalılar ve sorunu bir an önce çözmeliler. Unutmayın ki bu sorun için başlık açılma tarihi nisan 2022. Bir seneyi çoktan geçmiş bir sorun hala çözülemiyorsa çözdürmeyen Honda Türkiye'de sorun vardır. Çözemeyen BRC de de sorun vardır. O yüzden kayıt düşürüp ardını aramak çok önemli arkadaşlar.

Ad Soyad
Umt ygt
Aracınız
Civic FE1 2021
FE1 kasa 2022 model Honda Civic 129 hp benzin+lpg aracımla ilgili şikayetim için bu mesajı oluşturuyorum.
Aracım orta ve düşük devirlerde seyrederken düşük hızlarda bazen devir dalgalanmaları ile hissettirici seviyede içerdeki yolcuların kafasını sağa sola vuracak şekilde silkeleme( tekleme )yapıyor, bu durum benzin kullanımlarında kesinlikle mevcut değil, uzun süreli izlenimlerim sonucu bu sorunun göstergede hava sıcaklığı 15 derece ve altındayken fazlası ile yaşadığımın farkına vardım, mevcut olan Araç Bu konu ile ilgili, 4 sefer servise girdi yazılım altıldı, Lpg beyni değişti vb, fakat sorunların çözüldüğünü mevcutdrumda sorun olmadıgını söylediler, ve ben hemen ertesi gün sorunu yaşamaya devam ettim, Aracın sürekli servise gidip gelmesi, serviste kalması hem maddi acıdan, hemde aracın işlevselliği yönünde beni fazlası üzdü. Bu konu benim ve çevremin marka güvenini ailecek aldığımız sözüm ona sıfır araca olan hevesimizi oldukça düşürmektedir. Konu ile ilgilenilmesini, gerekirse aracın lpg enjektörlerini, gerekirse komple lpg sisteminin değiştirilmesini, talep eder bilgilerinize sunarım sizlerden geri dönüş beklemekteyiz. saygılarımla,

Bende bu şekilde mail attım, safları sıklaştıralım, az çok demeden mail atıp, darlayalım, artık can sıkıyor bu durum herkes yaşıyor yazıktır.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim aracım da lpgye motor soğuk uyarı söndükten sonra geçiyor olmasına rağmen lpgye geçişte sarsıntı, rölantide devir düşmesi ve ardından aracın stop etmesi durumu oluyor. Bir kere serviste güncelleme yapıldı fakat değişiklik olmadı. Bakalım umarım en yakın zamanda brc ile honda bu işi çözerler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam aynı sorunu yaşıyorum bu sorunu nasıl çözdünüz acaba? Araç motor soğukken( genelde havanın soğuk olduğu günler) çalıştırdığımda benzinde çalışıp lpg’ye geçtiğinde 3-4 dk kadar gidip eğer ışıklarda vs durduysam kalkış yaparken araç silkeliyor ve gaza yüklenmezsen stop ediyor. Benzinde aynı sorunu yaşamıyorum. Aynı zamanda 100-110 km gibi yüksek hızlarda giderken de gaz pedalında ayağımı hafif oynattığımda sanki araç böyle vites geçişi yapıyormuş kararsız kalıyormuş gibi ince bir vurdurma yapıyor ve bu sorun yine benzinde olmuyor. Brc bayisi sorun yok dedi napcam çözemedim birtürlü

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam aynı sorunu yaşıyorum bu sorunu nasıl çözdünüz acaba? Araç motor soğukken( genelde havanın soğuk olduğu günler) çalıştırdığımda benzinde çalışıp lpg’ye geçtiğinde 3-4 dk kadar gidip eğer ışıklarda vs durduysam kalkış yaparken araç silkeliyor ve gaza yüklenmezsen stop ediyor. Benzinde aynı sorunu yaşamıyorum. Aynı zamanda 100-110 km gibi yüksek hızlarda giderken de gaz pedalında ayağımı hafif oynattığımda sanki araç böyle vites geçişi yapıyormuş kararsız kalıyormuş gibi ince bir vurdurma yapıyor ve bu sorun yine benzinde olmuyor. Brc bayisi sorun yok dedi napcam çözemedim birtürlü

R311 diye stop etme sorunu olan arabalar için bir yazılım çıkmış, benim arabaya onu yüklediler. Yazılımdan sonra gerçekten bir daha stop etme sorunuyla karşılaşmadım. Fakat ayağınızı gazdan çekip, arabanın rölantiye düşmesini bekleyip tekrar gaza bastığınızda sarsıntı yapmaya devam ediyor. Bunu ilk kalkışlarda da yapıyor. Kavrama tork konvertöründen cvtye geçerken oluyor sanıyorum. Onun için de bu bütün lpgli hondalarda var diyorlar, normal demeye getiriyorlar.

Ad Soyad
Umt ygt
Aracınız
Civic FE1 2021
R311 diye stop etme sorunu olan arabalar için bir yazılım çıkmış, benim arabaya onu yüklediler. Yazılımdan sonra gerçekten bir daha stop etme sorunuyla karşılaşmadım. Fakat ayağınızı gazdan çekip, arabanın rölantiye düşmesini bekleyip tekrar gaza bastığınızda sarsıntı yapmaya devam ediyor. Bunu ilk kalkışlarda da yapıyor. Kavrama tork konvertöründen cvtye geçerken oluyor sanıyorum. Onun için de bu bütün lpgli hondalarda var diyorlar, normal demeye getiriyorlar.

Bizim bahsettiğimiz sorun, bu şekilde bir silkeleme değil, Hiç tekleyen, bujilerden birinde sorunu olan yada ne bileyim ateşleme kablosunda problem olan bir araç kullandınız mı bilmiyorum ama , Bendeki sorun sanki bujilerden biri kesiyor şeklinde bir silkeleme( tekleme) Bunun altını çizmek istiyorum, çünkü bayiide şanzumandan kaynaklanan bu durumun arkasına saklanıyor...

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Hayır öyle arızası olan bir araba kullanmadım. Ama artık şanzımandan mı ateşlemeden mi nihayetinde bendeki durum da rahatsız edici, bana normal gelmiyor. Servislerin “olur öyle o kadar” mantığından da yoruldum artık, böyle biniyorum arabaya.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
"FE1 kasa 2021 model Honda Civic 129 hp benzin+lpg aracımla ilgili şikayetim için bu mesajı oluşturdum. aracım orta ve düşük devirlerde seyrederken bazen devir dalgalanmaları ile hissettirici seviyede silkeleme yapıyor. bunu genelde hızımı azaltmak için fren yaptıktan sonra, örneğin bir yan yoldan ana yola karışma anında yavaşlarken ve ardından kontrollü şekilde yavaşça hızlanırken yaşıyorum.
Araca bu şekilde binmek rahatsız edici. Bu soruna çözüm bulunmasını talep ediyorum."

bu şekilde yazdım bakalım
eposta üzerine servisten aradılar çağırdılar. gittim. servis mühendisi sürdü arabayı. çalışma sisteminden kaynaklıymış. arada bir benzin püskürtmek için benzin enjektörleri aç kapa yaptığı sıralarda bu olabilirmiş durağan seyirde. araca bir zararı yok dedi.

çok tatmin olmadım ama biraz üstelesem kurcalayacaklar heryerini. onu da istemiyorum. ben dediğim gibi çok rahatsız da değilim. arada bir silkelesin artık napalım.

Geri