Formula 1 Muhabbeti - Ana Konu

Turbey

0
Aracınız
Bilerek kaza yapma iside riskli diskalifiye olur ama ekstra puan silme de gelebilir

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aracınız
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Birebirde öyle bir risk var, ben olsam hiç bu riske girmem Bottasa Verstappeni yada Pereze hamiltonu harcatırım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Redbull kurallara hakemlere hilelere oynayarak değilde pist üstünde mücadele ederek kazanmak istiyor öyle olmasaydı bu sezonun hiçbir anlamı kalmazdı zaten, 7 kez dünya şampiyonu 103 galibiyeti olan birisini bu şekilde yenmek en cazibelisi en saygı duyulanı olur çünki, yoksa çoktan kirli işlere bulaşırlardı bile:)

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Birebirde öyle bir risk var, ben olsam hiç bu riske girmem Bottasa Verstappeni yada Pereze hamiltonu harcatırım

Dediğimi Redbull uyguladı kesinlikle 15. turda tv yi kapatıyordum neredeyse bu iş bitti diyerek ama bi perez savunması izlenir dedim Perez nasıl bir savunma yaptı öyle 8 saniye kaybettirdi 1,5 turda ve bunu geçilmeden yaptı. Yalnız daha geçen hafta Verstappene ceza veren fia bu hafta aynı olaydan dolayı hamiltona yerini geri ver diyemedi.İşte ingiliz lobisi böyle bişey. Son 5 turdaki kaza da bence Hamiltonun Verstapene Silverstone ve Australiada kaza yaptırıp çaldığı 50 puanın karşılığıydı.O kazalarda da ceza almadı doğrudan +50 puan. Aradaki araçların çekilip yarışın başlaması herzaman olan bişey mercedesin bu seviyede ağlaması da Verstappen başarısıdır. Taze lastik ve şampiyonluğa aç bir Verstappen acımadı.Bence şuan griddeki en çılgın gözükara pilot.Sonuç olarak F1 yeni bir şampiyon kazandı.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Dediğimi Redbull uyguladı kesinlikle 15. turda tv yi kapatıyordum neredeyse bu iş bitti diyerek ama bi perez savunması izlenir dedim Perez nasıl bir savunma yaptı öyle 8 saniye kaybettirdi 1,5 turda ve bunu geçilmeden yaptı. Yalnız daha geçen hafta Verstappene ceza veren fia bu hafta aynı olaydan dolayı hamiltona yerini geri ver diyemedi.İşte ingiliz lobisi böyle bişey. Son 5 turdaki kaza da bence Hamiltonun Verstapene Silverstone ve Australiada kaza yaptırıp çaldığı 50 puanın karşılığıydı.O kazalarda da ceza almadı doğrudan +50 puan. Aradaki araçların çekilip yarışın başlaması herzaman olan bişey mercedesin bu seviyede ağlaması da Verstappen başarısıdır. Taze lastik ve şampiyonluğa aç bir Verstappen acımadı.Bence şuan griddeki en çılgın gözükara pilot.Sonuç olarak F1 yeni bir şampiyon kazandı.

Redbull'un bugün yarış kazanacak pace'i yoktu. Checo'nun efsane ve yürekli savunması sayesinde yarışın içine tekrar dahil oldu Max. Perez için Max; "Checo bir efsane" dedikten sonra Horner'ın "absolute animal" demesi müthişti :) Ama bu savunmaya rağmen sezon boyunca sert lastikte üstün olan ve sezon sonunda bu farkı iyice artıran (özellikle Hamilton'ın aracında) Mercedes Hamilton ile farkı açarak devam etti. VSC altında Redbull yapması gerekeni yaptı. Çünkü aynı lastikle devam etseler şansları kalmayacaktı. Fakat bu da işe yaramadı. Artık Hamilton şampiyon derken Latifi'nin kazası ve güvenlik aracının girmesiyle Mercedes ve Hamilton için inanılmaz bir şanssızlık oldu. Hamilton pit yolunu geçmişti ve pit yapamadı. Max ise henüz pit girişini geçmediği için pite girebildi ve sıfır set yumuşak lastiği taktı. Bu sırada FIA'dan sıradışı bir karar geldi. Tur yiyen pilotların turlarını geri almalarına izin verilmeyecek diye açıklama geldi. Redbull hemen itiraz etti. İtiraza savunma olarak "kazaları önlemek için böyle bir karar aldık" dediler ama bu kararlarından dönerek kural kitabında da pek olmayan bir karar verdiler. Aslında kural kitabına göre tüm tur yiyen pilotlar turlarını geri almaları lazımken önce buna izin vermeyen hakemler, sonrasında da kısmi olarak sadece Hamilton ve Max arasındaki tur yiyen pilotların turlarını geri almalarına izin verdiler. Böyle olunca da avantaj Redbull'a geçti. Güvenlik aracı içeri girip yarış tekrar başladığında taze ve tek turda daha hızlı lastiklerle Max, Hamilton'ı geçerek şampiyonluğu kazandı. Bence sezonun geneline bakıldığında hak etti. Ama şampiyonluk büyük bir şans sonucu geldi.

Yarıştan sonra da yarış direktörü ile Mercedes patronu arasında şu diyalog geçti.
Toto: Yarışı son tur önceki sıralamayla bitirmeliydiniz. Yanlış yaptınız.
Masi: We call it motor race (Biz buna motor yarışı diyoruz.)
Toto: Sorry, what? Pardon?
Masi: We wanted cars racing. (Araçların yarışmasını istedik.)

Tüm olaylarıyla başından sonunda F1 tarihinin en iyi sezonlarından biri oldu, hele ki bu final en iyi sezon finali oldu orası kesin. Galatasaray'ın erkek basketbol avrupa şampiyonluğundan beri ilk defa bu kadar çok heyecan duydum bir spor organizasyonundan.

Son olarak Honda motorlu bir araç şampiyon olduğu için de mutluyum :p

Turbey

0
Aracınız
Burda soyle bir sorun var guvenlik aracininin qrkasinda sadece 5 arabanin gecmesine izin verildi.kurala gore tum tur yemis araclarin guvenlik aracini gecip yerini almasi gerekiyirmis toto volf buna itiraz etmisler burdan sonuc cikmassa cas a gideceklermis

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
whatsapp tan arkadaşlarım tebrik yazıyorlar yarıştan sonra bana bir arkadaş: "Allah kabul etsin kanka" yazmış:) bu akşam derin bir ooh çektim, Formula 1 e bir yerde bir şekilde gönül vermiş bütün Honda severler için bu akşam çok özel bir dönüm noktası oldu.

Mercedes AMG Petronas ın uzun yıllar süren hakimiyeti Avusturyalı bir gazoz markası tarafından tarumar edildi, ah işte 2019 da hepsi bir olup Ferrari nin motorunu şikayet etmeyeceklerdi, çünki Ferrari nin Mercedes i mağlup etmesi başka, gazozun malup etmesi başka oluyor işte, Toto Wolff e de en çok rahatsızlık veren bu oldu:)

Yarıştan sonra Mercedes takımı durmadı, bu şikayetleri de sınırsız gibi birşey:) artık ne olacaksa... şöyle ki:
SC periyotu neden tur bindirenler en arkaya yerleşmeden bitirilmiş?
Verstappen SC periyotunda Hamilton u sollamış?
Yarışın son turlarında SC girip rahatsızlık verdiği için yarış son bir tur kala olan sıralama ile bitirilmesi lazımmış?

Horner ve Newey savunması alınmak üzere çağırıldı, sonra tekrar çağırıldı.

Mercedes in yaptığı çirkeflik diyeceğim ama hafif kalır.

Zaten an itibari ile Mercedes in bütün protesto talepleri reddedildi, CAS a gideceklerini söylüyorlar hala. Şaka yapmıyorum gerçekten spor disiplin mahkemesine gideceklermiş. Şampiyona sonucu bu saatten sonra değişmez. Mercedes AMG Petronas kendisini bakalım daha ne kadar küçültecek küçük düşürecek.:)

Hamilton podyum sonrası basın toplantısına katılmamış, en son ağlarken görmüşler, tabi öyle demiyorlar yoğun duygusal durum yaşıyor dediler TV de.

Resmi Formula 1 sitesi ve youtube kanalında yarış esnasındaki telsiz konuşmalarını içeren bir video yayınlanır onu dört gözle bekliyorum:) bu yarışta telsiz muhabbetleri efsaneydi sitemler, şikayetler, küfür edenler.

Bu sezonu izleyen nesil çok şanslı.

"Honda" nızın kıymetini bilin, kaputun altında Formula 1 dünya şampiyonu ruhuna sahip bir motor var.

Aracınız
Civic FC5 2019
whatsapp tan arkadaşlarım tebrik yazıyorlar yarıştan sonra bana bir arkadaş: "Allah kabul etsin kanka" yazmış:) bu akşam derin bir ooh çektim, Formula 1 e bir yerde bir şekilde gönül vermiş bütün Honda severler için bu akşam çok özel bir dönüm noktası oldu.

Mercedes AMG Petronas ın uzun yıllar süren hakimiyeti Avusturyalı bir gazoz markası tarafından tarumar edildi, ah işte 2019 da hepsi bir olup Ferrari nin motorunu şikayet etmeyeceklerdi, çünki Ferrari nin Mercedes i mağlup etmesi başka, gazozun malup etmesi başka oluyor işte, Toto Wolff e de en çok rahatsızlık veren bu oldu:)

Yarıştan sonra Mercedes takımı durmadı, bu şikayetleri de sınırsız gibi birşey:) artık ne olacaksa... şöyle ki:
SC periyotu neden tur bindirenler en arkaya yerleşmeden bitirilmiş?
Verstappen SC periyotunda Hamilton u sollamış?
Yarışın son turlarında SC girip rahatsızlık verdiği için yarış son bir tur kala olan sıralama ile bitirilmesi lazımmış?

Horner ve Newey savunması alınmak üzere çağırıldı, sonra tekrar çağırıldı.

Mercedes in yaptığı çirkeflik diyeceğim ama hafif kalır.

Zaten an itibari ile Mercedes in bütün protesto talepleri reddedildi, CAS a gideceklerini söylüyorlar hala. Şaka yapmıyorum gerçekten spor disiplin mahkemesine gideceklermiş. Şampiyona sonucu bu saatten sonra değişmez. Mercedes AMG Petronas kendisini bakalım daha ne kadar küçültecek küçük düşürecek.:)

Hamilton podyum sonrası basın toplantısına katılmamış, en son ağlarken görmüşler, tabi öyle demiyorlar yoğun duygusal durum yaşıyor dediler TV de.

Resmi Formula 1 sitesi ve youtube kanalında yarış esnasındaki telsiz konuşmalarını içeren bir video yayınlanır onu dört gözle bekliyorum:) bu yarışta telsiz muhabbetleri efsaneydi sitemler, şikayetler, küfür edenler.

Bu sezonu izleyen nesil çok şanslı.

"Honda" nızın kıymetini bilin, kaputun altında Formula 1 dünya şampiyonu ruhuna sahip bir motor var.
Muazzam yarıştı max çoktan bitirirdi şampiyon olurdu
Ama hamilton ve toto çok ağladı bu yarışa kadar hileli motor ve kanatla geldiler

neyse ki max açtı vtec i
Sapladı hamiltona unutulmaz kısmı 24 yaşında hamilton gibi
İlk şampiyon olduğu yaşta en genç
Şampiyon pilotların arasına girdi max hakketi ve aldı helal
Olsun

Geri