Civic FC5 Garantiden Neleri Değiştirdiniz ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Dostlar merhaba ben aracı alalı 2 gün oldu , şöyle bir ses var ama sanırım bu ses android içinde ki fandan geliyor. Müzisyen olduğum için aşırı algıda seçicilik var. Araba içinde motoru stop edip android ekranla ayarlar yaparken baktım küçük bir fan sesi geliyor. Bir ara dedim ana klima fanı mı ? hayır o değil. Baya bir dinledim ne zaman android ekran kapansa bu seste gidiyor. Bunun içinde küçük bir fan var değil mi ? Eğer sırf ben duyuyorsam bunu ve sizde yoksa bunu not edeceğim 1000 (bin) km rutin bakıma giderken .. :)

aracı aldım alalı hiç fan sesi duymadım multimedyadan. Benımde kulaklarım hassastır. en ufak sese takılırım. belki siz daha çok dikkatlisinizdir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dostlar merhaba ben aracı alalı 2 gün oldu , şöyle bir ses var ama sanırım bu ses android içinde ki fandan geliyor. Müzisyen olduğum için aşırı algıda seçicilik var. Araba içinde motoru stop edip android ekranla ayarlar yaparken baktım küçük bir fan sesi geliyor. Bir ara dedim ana klima fanı mı ? hayır o değil. Baya bir dinledim ne zaman android ekran kapansa bu seste gidiyor. Bunun içinde küçük bir fan var değil mi ? Eğer sırf ben duyuyorsam bunu ve sizde yoksa bunu not edeceğim 1000 (bin) km rutin bakıma giderken .. :)
Daha önceden bununla ilgili bir konu açılmıştı. Şuan bulamadım. Stop ettikten sonra belli süre devam ediyor sonra kesiliyordu. Multimedyadan geldiği belirtilmişti.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
sol marjpiyel yarım cm kısa takılmıştı yıkarken fark ettim değiştirdiler garantiden ama önce normal diye direttiler

Aracınız
Civic FC5 2019

Benim araçta da var stop ettikten sonra birkaç saniye sonra kesiliyor multimedyadan geliyor sanırım normal diye düşünüyorum. Mesela laptopu filan da kapat deyince anında kapanmıyor birkaç saniye sonra kapanıyor sesi kesiliyor bu da öyle bi şey diye düşünüyorum çok önemsemedim ben.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Daha önceden bununla ilgili bir konu açılmıştı. Şuan bulamadım. Stop ettikten sonra belli süre devam ediyor sonra kesiliyordu. Multimedyadan geldiği belirtilmişti.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Aynen Ahmet bey, Multimedya fanı. Bu tarz android tabletlerde sanırım küçük fan koyuyorlar neticede ısınıyor o cihaz. Soğutma amaçlı sanırım. Dileyen dostlar söyle yapabilir kontrol etmek için ;
aracınızı stop edin ve mutlimedya ekranını açın ama müzik açmayın ve sessiz derin bir ortamda olunuz :) böyle küçük sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor , zaten kulagınızı ekrana dayayınca içinden geldiğini duyarsınız...
Bunu ben yine de diyeceğim 1000 km bakımda ama büyük ihtimal dediğim gibi o tablet mutlimedya fan sesi..
Sıfır araçta da ses buldum ya başka bişey demiyorum.. Sanırım Tesla bizi paklar... :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim araçta da var stop ettikten sonra birkaç saniye sonra kesiliyor multimedyadan geliyor sanırım normal diye düşünüyorum. Mesela laptopu filan da kapat deyince anında kapanmıyor birkaç saniye sonra kapanıyor sesi kesiliyor bu da öyle bi şey diye düşünüyorum çok önemsemedim ben.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet aynı ses ...

Moderatörün son düzenlenenleri:

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
O ses normal hocam bende de var sorun olmadı bugüne kadar. Android ekran çalıştıkça geliyor ses.

Aracınız
Civic Type R
Aldığım günden beri o ses geliyor ,
Ekranın fanı olduğunu düşünüyorum bende.
Araç 42 binde olduğu için bozuk parça sesi olsa bugüne kadar infilak ederdi diye düşünüyorum ?

2008 FD6 Premium direksiyon kutusu

2012 FB7 Elegance Sağ Ayna

2014 FB7 Elegance Gergi Kütüğü

2016 FC5 Elegance Sol Cam Krikosu

Bizdeki vukuatlar bunlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracın serviste rutin bakımlarının birin eksik olması bile aracı garanti dışı bırakıyor denildi serviste
Samsun Honda servisinde bana söylenen örneğin 70 bin bakımına kadar serviste yaptırdın daha sonra 80.90 dışarda yaptırdı. Sonra kalan servislerinde serviste devam edersen çıkmıyor dedi

Geri