Civic FC5 Geç çalışma!

Herkese mrb ;
Aracım yeni kasa honda lpg yi dışarıda prince taktırdım bazen sabahları araçım geç çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim yetkiliye gittim kontak aç kap yap dediker ama. Olmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam lpg elemek için söylediklerinizi yapcak teknik bilgim yok benim düğmesine basıp kapatıp denesek olmazmı 1 ay benzinde kullansak çünkü 15 günde bir falan sorun yaşıyorum ben günlerce sorun çıkarmıyo sonra 2~3 gün içinde 1~2 kere yapıp canımı sıktıktan sonra 15~20 gün yine yapmıyor.
Benim düşüncem. Lpg sisteminde kaçak olsa 15 günde bir olmaz. Her gün aynı problemi yaşarsınız.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam selamlar ancak girebildim foruma kusura bakmayın geç yazıyorum benim araçta kontağı çalıştırınca yanan bir anahtar işareti yok bugün defalarca baktım göstergeler yanıyo bi kısmı sönünce çalıştırıyorum arabayı dikkat ederim hep ama anahtar işareti yok hiç 2020 lerde olmayabilirmi acaba bugün sorun yaşamadım mesela ama kontak açılınca yanıp sonra sönen anahtar işareti görmedim.
Biraz araştırdım göstergede anahtar işareti koymamışlar. Hayret ettim. Oysa diğer bütün kasa Civic'lerde bulunuyor.
Benzin deposunun doluluk oranı ne kadar?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam lpg elemek için söylediklerinizi yapcak teknik bilgim yok benim düğmesine basıp kapatıp denesek olmazmı 1 ay benzinde kullansak çünkü 15 günde bir falan sorun yaşıyorum ben günlerce sorun çıkarmıyo sonra 2~3 gün içinde 1~2 kere yapıp canımı sıktıktan sonra 15~20 gün yine yapmıyor.?
olmaz lpg sürekli enjektörlerin ağzında beklemede kalır.vanayı depodan kapatıp araç lpg de stop edip tekrar çalışmayana kadar bitirirsen olabilir.sağlam bir yetkili serviste usta bana lpg enjektörlerinin bazen açık kalabileceğini söylemişti ama düzelir büyük ihtimalle demişti.15 günde bir neden yapıyor lpg den kaynaklı ise derseniz lpg enjektörü elektro mekanik bir parça denk geliyor olabilir.lpg yi elerseniz benzin pompasına sıra gelir onuda serviste basıncnı ölçtürerek işe başlarsınız.maalesef bu tip arızalarda sırayla gidilmezse gereksiz zaman para kaybı olur.benim araç ta da vardı 3-4 sn uzatıyordu sadece 1500 km lik uzun yol sonrası düzeldi ve daha 200 km de iken yapmıştı.
şu da var 15-20 güne bir yapıyorsa bekleme de kalabilirsiniz.uzun yola çıkarsanız biraz devirli kullanın aracı düzelme ihtimali olabilir.kapıların açılmama sorunu bambaşka bir arıza onu karıştırmayın

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam lpg elemek için söylediklerinizi yapcak teknik bilgim yok benim düğmesine basıp kapatıp denesek olmazmı 1 ay benzinde kullansak çünkü 15 günde bir falan sorun yaşıyorum ben günlerce sorun çıkarmıyo sonra 2~3 gün içinde 1~2 kere yapıp canımı sıktıktan sonra 15~20 gün yine yapmıyor.?
ayrıca aracın econ düğmesini kapatın deneme süresince, aracı boğuyor bence yani lpg li olduğu için öyle düşünüyorum.her ne kadar ona göre üretilmiş olsa da lpg yakıt haritasına göre çalışır econ modu enjeksiyon süreleri ile oynar ve yakıt lpg olunca enjeksiyon süreleri ile oynanması motorun çok kısa geçici boğulmasına sebep olabilir.bu ekonomi modları yüzünden lpg de ayar sorunu yaşayanlar duymuştum.deneyin bişey kaybetmezsiniz.econ kapalıyken düzelirse servise söyleyin gerekeni yapacaklardır

Aracınız
Honda 2009 aracımda aynı problemle karşılaşmıştım LPG deki diyaframda(böyle birşey varmış) kaçırma varmış BRC servisinde 400tl ye yaptırdım.diyafram da daire şeklinde bir plastik LPG borusunda oluyormuş. O plastikten azcik kaçırma olsun marşi geç alıyor arac

M2007J20CG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
Aracın modelini bilmiyorum ama. Motor soğukken, özellikle sabahları 3-5 saniye veya 2 marşta çalışıyor ise muhtemelen regülatör diyaframı. Ama aracım yeni kasa diyorsunuz bu sorun 5-7 senede ancak ortaya çıkıyor. Benim araç fd6 lpg takılalı 7 yıl olmuştu. Aynı sorun bende vardı aracı aldığımda. ev iş gidip geliyorum. Sabah geç çalışıyordu aynı şekilde akşamda eve dönüşte geç çalışıyordu. Cuma akşamından park ediyordum pazartesi sabahına tek marşta çalışıyordu. Neyse bir kaç yere gittim hepsi farklı konuşuyor. Subap ayarı, boğaz kelebeği, buji, bobin, regülatör falan filan. Ben aslında sorunu biliyorum. En son bi lpg ciye dedim bunun diyaframı değişebilir miyiz olur dedi. Aslında kendimde değişirdim regülatör diyaframını ama motorun arka kısmınına takıldığı için yeterli aletim yoktu. 300 lira verdim adam 2 saatte değişti regülatör diyaframını 10 gündür saat gibi, çeyrek marş. Demek istediğim kendi arızanı kendin tespit etmezsen sürünürsün :D

Bu firen ile çalıştırma mevzusu genelde yarı otomatiklerde olan bir durum. Bende daha önce yarı otomatik kullandığım için alışkanlık oldu frene basıp çalıştırıyorum. Zaten mantık olarak vites P konumundaysa araçta atılma kaçma falan olmaz.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Honda 2009 aracımda aynı problemle karşılaşmıştım LPG deki diyaframda(böyle birşey varmış) kaçırma varmış BRC servisinde 400tl ye yaptırdım.diyafram da daire şeklinde bir plastik LPG borusunda oluyormuş. O plastikten azcik kaçırma olsun marşi geç alıyor arac

Nerede hocam bu brc servis, İstanbul ise bir kenara kayıt edelim. Diyafram LPG regülatörün içinde hocam bende geçen hafta değiştim. Zamanla deformo olup yırtılıyor ve içeride tutması gereken LPG yi motora aktardığı için araç ilk çalışmada sorun yaşıyor.

Aracınız
Nerede hocam bu brc servis, İstanbul ise bir kenara kayıt edelim. Diyafram LPG regülatörün içinde hocam bende geçen hafta değiştim. Zamanla deformo olup yırtılıyor ve içeride tutması gereken LPG yi motora aktardığı için araç ilk çalışmada sorun yaşıyor.
Afyon merkezdeki BRC servisi hocam

Aracınız
Civic FC5 2019

İyi akşamlar. Yaklaşık 1 haftadır aracım 2-3 saat park ettikten sonra bu şekilde sanki boğuluyormuş gibi çalışıyor. Akü 1 ay önce sıfır takıldı. Arac 2019 model. Sorunun tespiti hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır? Subap ayarı hiç yapılmadı.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri