Civic FC5 Geç çalışma!

Herkese mrb ;
Aracım yeni kasa honda lpg yi dışarıda prince taktırdım bazen sabahları araçım geç çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim yetkiliye gittim kontak aç kap yap dediker ama. Olmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yedek anahtarla da 20 gün sonra aynı sorunu yaptı doğrumu? Yedek anahtarı kullanmaya devam et lütfen devam edecek mi bakalım. İmmo gibi duruyor fakat anahtarda değilde araç taki immoyu okuyan bölümlere bakılmalı. Anahtarı okumama durumunda göstergeyi dikkatle takip et bakalım. Pilleri değiştir bir de kumandanın. Araç çalışmadığı zaman sonra çalışırken tık diye tek marşta çalışıyormu yoksa boğularak mı çalışıyor? İmmo hatasında boğulma olmaz hiçbirşey olmamış gibi çalışır birden.
Yani servis aracın kutup başlarını şase kablolarını kontrol etsin gevşek kalmış olabilir üretim sürecinde.

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi
hocam marş uzun sürüyor hemen çalışmıyor yani 1-2 sn değilde 4-5 saniye gibi eski araba gibi yani marş basıyor motor çalışmıyor ta ta ta ta ta ta gidiyor:) çalıştığında normal çalışıyor. arada bir çalışınca cırtlıyor marş moturu. uzun tutuyorum heralde. yedek anahtarla kontağın boş dönmesi sorunu yada kapıları açmama yapmadı hiç ama geç çalışma yaptı malesef. servis müdürü immobilizer ve geç çalışma farklı sistemler aynı şeye bağlı olamaz demişti.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
hocam marş uzun sürüyor hemen çalışmıyor yani 1-2 sn değilde 4-5 saniye gibi eski araba gibi yani marş basıyor motor çalışmıyor ta ta ta ta ta ta gidiyor:) çalıştığında normal çalışıyor. arada bir çalışınca cırtlıyor marş moturu. uzun tutuyorum heralde. yedek anahtarla kontağın boş dönmesi sorunu yada kapıları açmama yapmadı hiç ama geç çalışma yaptı malesef. servis müdürü immobilizer ve geç çalışma farklı sistemler aynı şeye bağlı olamaz demişti.
geç çalışma değil işte o hiç çalışmama, immobilizer okuyunca çalışıyor, hemen okumazsa sonradan okuyor immo yu, haliyle geç çalışmış oluyor, servise direk diyeceğiniz şey bunun immobilizer bazen okumuyor lafıdır:) geç çalışma marş uzaması falan bahsetmeyin hiç eğer sorarlarsa nasıl oluyor diye marş dönüyor motor asla çalışmıyor diyeceksiniz. Böylece anlattığınız problem iyice kafalarına girsin servistekilerin.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende de arada geç marş alıyordu. Sonra tesadüfen birşey keşfettim. Aracı Yanal eğimli yere bıraktığımda (yani yolcu tarafına doğru) araç geç çalışıyor. Ama sürücü tarafına, aşağı yada yukarı eğime bırakınca sorun yok. Bu size saçma gelebilir evet ne alaka ama bunu belki 10 kere denedim. Halen neden olduğunu bilmiyorum.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
geç çalışma değil işte o hiç çalışmama, immobilizer okuyunca çalışıyor, hemen okumazsa sonradan okuyor immo yu, haliyle geç çalışmış oluyor, servise direk diyeceğiniz şey bunun immobilizer bazen okumuyor lafıdır:) geç çalışma marş uzaması falan bahsetmeyin hiç eğer sorarlarsa nasıl oluyor diye marş dönüyor motor asla çalışmıyor diyeceksiniz. Böylece anlattığınız problem iyice kafalarına girsin servistekilerin.
Eyvallah hocam böyle deneyim birde önümüzdeki hafta çat kapı uğruycam servise teşekkürler ilginiz için

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kendi aracımda bir kez bu tarz bir olay yaşamıştım. Yazın hava sıcak gün içinde araç çalıştırmak için biraz acele ettim. Marşı bastım marş çok rahat dönüyordu lakin ateşleme bir türlü olmuyordu. Sonradan immobilizer anahtar işareti tam sönmemiş olduğunu farkettim. Yani beyin daha anahtarı tanımamıştı. Bu yüzdende ateşleme devreye girmemişti. İkinci marşta kontağı açıp ikazın sönmesini bekledim hemen çalışmıştı. İşin mantığını bu gibi duruyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
4-5 sn sonra çalışması farklı bir şey hiç çalışmaması farklı yani hiç çalışmayıp tekrar denediğinizde tak diye çalışması farklı. Çalışınca tek marşta çalışmaması marş uzaması lpg yada benzin pompasını düşündürebilir. Lpg enjektörüne giren lpg hortumunu söküp öncesinde aracı benzine alıp bir süre benzinde kullanın yapmaz sa lpg kaynaklıdır ve servis hemen çözer sorunu. Benzinde de yaparsa benzin basıncına bakılsın en son immoya bakılmalı. Siz marş ın videosunu çekmeye çalışın buraya atarsanız daha iyi olur. Lpg yi elemeniz lazım öncelik bu olmalı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kendi aracımda bir kez bu tarz bir olay yaşamıştım. Yazın hava sıcak gün içinde araç çalıştırmak için biraz acele ettim. Marşı bastım marş çok rahat dönüyordu lakin ateşleme bir türlü olmuyordu. Sonradan immobilizer anahtar işareti tam sönmemiş olduğunu farkettim. Yani beyin daha anahtarı tanımamıştı. Bu yüzdende ateşleme devreye girmemişti. İkinci marşta kontağı açıp ikazın sönmesini bekledim hemen çalışmıştı. İşin mantığını bu gibi duruyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Hocam selamlar ancak girebildim foruma kusura bakmayın geç yazıyorum benim araçta kontağı çalıştırınca yanan bir anahtar işareti yok bugün defalarca baktım göstergeler yanıyo bi kısmı sönünce çalıştırıyorum arabayı dikkat ederim hep ama anahtar işareti yok hiç 2020 lerde olmayabilirmi acaba bugün sorun yaşamadım mesela ama kontak açılınca yanıp sonra sönen anahtar işareti görmedim.

Aracınız
Civic FC5 2020
4-5 sn sonra çalışması farklı bir şey hiç çalışmaması farklı yani hiç çalışmayıp tekrar denediğinizde tak diye çalışması farklı. Çalışınca tek marşta çalışmaması marş uzaması lpg yada benzin pompasını düşündürebilir. Lpg enjektörüne giren lpg hortumunu söküp öncesinde aracı benzine alıp bir süre benzinde kullanın yapmaz sa lpg kaynaklıdır ve servis hemen çözer sorunu. Benzinde de yaparsa benzin basıncına bakılsın en son immoya bakılmalı. Siz marş ın videosunu çekmeye çalışın buraya atarsanız daha iyi olur. Lpg yi elemeniz lazım öncelik bu olmalı.

Hocam lpg elemek için söylediklerinizi yapcak teknik bilgim yok benim düğmesine basıp kapatıp denesek olmazmı 1 ay benzinde kullansak çünkü 15 günde bir falan sorun yaşıyorum ben günlerce sorun çıkarmıyo sonra 2~3 gün içinde 1~2 kere yapıp canımı sıktıktan sonra 15~20 gün yine yapmıyor.?

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam lpg elemek için söylediklerinizi yapcak teknik bilgim yok benim düğmesine basıp kapatıp denesek olmazmı 1 ay benzinde kullansak çünkü 15 günde bir falan sorun yaşıyorum ben günlerce sorun çıkarmıyo sonra 2~3 gün içinde 1~2 kere yapıp canımı sıktıktan sonra 15~20 gün yine yapmıyor.?
Bagajda tankin üstündeki vanayi kapatıp deneyin hocam.

Geri