Civic FC5 Geç çalışma!

Herkese mrb ;
Aracım yeni kasa honda lpg yi dışarıda prince taktırdım bazen sabahları araçım geç çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim yetkiliye gittim kontak aç kap yap dediker ama. Olmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Aynı sorun bende de oluyor ama şu şekilde. Aracı 2gun falan kullanmadığımda en az, ilk çalıştırmada 1-2 sn kadar geç mars alıyordu. Servise gittim birşeyler yaptılar olmadı tekrarladı. Aradan biraz zaman geçti tekrar götürdüm servise 3-4 gün kaldı araç incelediler her yerini kontrol etmişler birşey bulamamışlar. Bu sorunun başlıca nedeni olarak akuyu goruyorlarmis akuyu değiştirdiler ama aracı almaya gittiğimde eleman çalıştırırken gene aynı problemi tekrar yaptı çünkü araç haftasonu yatmıştı. Güldüm aldım arabayı. Şuna dikkat etmeye çalış kontağı kapatırken ayagini frenden çek öyle stop et. Bunu uygulamaya başladığından beri bende yapmadı inşaallah yapmazda.

'17 Fc5 CVC Elegance Eco AT

Aracınız
Civic ES7 2001
Kardeş benzer bi sorun bendede var gaz vanasını kapattım aracı çok kullanmıyorum bazen tık diye çalışıyor bazen yapıyor normalde yarım marşda alır ama 1-2 saniye uzuyor marş sadece bu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kardeş benzer bi sorun bendede var gaz vanasını kapattım aracı çok kullanmıyorum bazen tık diye çalışıyor bazen yapıyor normalde yarım marşda alır ama 1-2 saniye uzuyor marş sadece bu
Soğukta marş süresi biraz uzar. Sebep lpg olsa çok daha uzun sürer. Benzin seviyeniz düşük olmasın. Yarı depo dursun. Çeyrekte bir daha yarı depo yaparsanız güzel olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
mr arkadaslar şahsen ve bizzat bu sorunu 10 günde yogun arastırmalarım ile çözdüm aracım 2008 civic

ARACINIZ LPGLI İSE LPGDE CALISIR VAZIYETTE IKEN GAZ VANASINI KAPATIN
ARAC ROLANTIDE CALISIN BORULARDAKI GAZ BITINCE OTOMATIK ZATEN BENZINE ATACAKTIR.
EN AZ 2 KM FAZLAN BENZINDE KULLANIN VANAYA DOKUNMADAN STOP EDIN
ARACINIZ SABAH TEK MARSTA NORMAL CALISIR ISE SORUNUNUZ LPG DENDIR ASAGIDA YAZILANLARI YAPIN

YOK CALISMASINDA HERHAN GIBI BIR DEGISIKLIK YOK ISE ARASTIRMAYA DEVAM. :)

1- ILK MARSTA gıjj diye sesin gelip stop etmesi mars dinamosundandır.
dınamonun ıcındekı yaylar genısletılıp genel temızlıgı ve kömurlerı degıstıkten sonra bu arıza tamamı ıle düzeliyor
iyi bir elektrıkcıde yaptırın fıyat ortalama 150 TL.

2- Aracınız sabahları özellıkle havalar soğuduktan sonra marsı gec alıyor ise LPG beyni içindeki plastık parca cürüdügü icın gaz ve benzin karısıyor arac boğuldugu için gec mars alıyor.
bır sefer calıstıktan sonra gun ıcınde tek marsta en fazla 2 sn yede calısır. taki arac ortalama 7 9 saat arası beklerse mars süreniz maglum durumdan dolayı süresi uzar 8 sn yede ancak calısır cünkü tekrardan bogulmustur. iyi bir lpg cide önce enjektörlerini kontrol ettırın muhtemelen onlarda bozulmustur.
çünkü beyınde olusan sorun enjektörleride bozmustur. enjektorler bozuk saglam fark etmez sorunun kaynagı lpg beyındendır yanı reglatördur.
enjektörlerde sorun yok ise lpg beynını yanı regılatoru tamır takımı var ıse tamır ettırın ıcındekı contalar falan degısıyor temızlıgı yapıldıktan sonra lpg ayarı yapılır
arızadan gec calısmadan eser kalmaz olay yalan olur :)

pahallı enjektör almanıza gerek yok ortalama 300 350 tl lık enjektörler cok ıyı iş göruyor zaten
lpg beynı brc ıse tamırı en az 300 tl dır.
tamır parcaları olmayan bır marka ıse sıfır bır lpg beyın regölatör alırsınız ortamala o da 300 350 tl ye var

10 gün boyunca bu arıza ıle ugrastım burdan tecrübelerimi yazıyorumkı bosu bosuna vakıt ve para harcamayın insallah işinizi görür

(y)(y)

Aracınız
Civic FD6 2008
Buji kontrolü, sübap ayarı ve lpg bakımlarını yaptırınız sorun düzelecektir.

Otoyusuf kardes akuyu mars dinamosunu sarj dinamosunu benzin deposu vs kontrollerinide yaptır demeyi unutmusun.

Ben daha bir arıza için bir tamircinin kardesım senın arıza falan seydendır dedıgını duymadım hep olasılıklar tahmınler.

Arızalarda önce arastırıyorum sonra tamırcıye gıdıp şunu şunu yapın dıyıyorum.

Asıl meslegım bilgisayar bakım onarım tamiridir.

Allaha cok sükür bugune kadar kimseye demedim o olabılır şu olabılır. tamırcı usta dedigin hangi arıza neyı nerden yapar bilir.

Mekanıktekı tum parcaları degıstırırsen zaten var olan olmayan tum arızalar gıderılır lakin arıza sahıbıne kol gibide gecer.

Emın ve net olmadıgınız konularda yorum ve tavsıye yapmayın barı ınsanların beynini bulandırmamıs olursunuz.

Otoyusuf kardes akuyu mars dinamosunu sarj dinamosunu benzin deposu vs kontrollerinide yaptır demeyi unutmusun.

Ben daha bir arıza için bir tamircinin kardesım senın arıza falan seydendır dedıgını duymadım hep olasılıklar tahmınler.

Arızalarda önce arastırıyorum sonra tamırcıye gıdıp şunu şunu yapın dıyıyorum.

Asıl meslegım bilgisayar bakım onarım tamiridir.

Allaha cok sükür bugune kadar kimseye demedim o olabılır şu olabılır. tamırcı usta dedigin hangi arıza neyı nerden yapar bilir.

Mekanıktekı tum parcaları degıstırırsen zaten var olan olmayan tum arızalar gıderılır lakin arıza sahıbıne kol gibide gecer.

Emın ve net olmadıgınız konularda yorum ve tavsıye yapmayın barı ınsanların beynini bulandırmamıs olursunuz.
Arkadaşın söylediği durumda hiç kimse emin olamaz sorunun neyden kaynakli olduğuna dair. Asıl sen saçma sapan yorum yazıp da kafa bulandırma. Ihtimallerden bahsediyoruz. Sonuçta buradaki hiç kimse oto tamirci değil. Forumun amacı fikir alışverişi yapmaktır. Sen buraya yazana kadar adam gider tamirciye zaten. Kendin söylüyorsun oto tamircide ihtimaller üzerinden gider diye. Benim söylediğim şeylerde ihtimaller. Aynı sorunu yaşadım ve subap ayarı ile çözdüm. Usta da zaten ya subap ya buji ya da lpgden diye ihtimalleri söyledi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşın söylediği durumda hiç kimse emin olamaz sorunun neyden kaynakli olduğuna dair. Asıl sen saçma sapan yorum yazıp da kafa bulandırma. Ihtimallerden bahsediyoruz. Sonuçta buradaki hiç kimse oto tamirci değil. Forumun amacı fikir alışverişi yapmaktır. Sen buraya yazana kadar adam gider tamirciye zaten. Kendin söylüyorsun oto tamircide ihtimaller üzerinden gider diye. Benim söylediğim şeylerde ihtimaller. Aynı sorunu yaşadım ve subap ayarı ile çözdüm. Usta da zaten ya subap ya buji ya da lpgden diye ihtimalleri söyledi.

Arkadasın soyledigine bakarsan adam arabayı fazla kullanmıyormus kaç gunde bır kullanıyorsa zaten araba bı ıkı snye gec calısabılır normaldır bu.

Onun aracta bi sıkıntı yok zaten

Yorumları okuyanlar o olabılır bu olabılır insanların beynını sulandırmaya gerek yok.

Daha once basına gelmiş arızayı gidermıs arkadaslar arızalar hakkında yorum degılde arızası nedır nasıl gıdermıs bunu paylasırsa daha iyi olur.

Mademkı senın aracın aynı arızadı subab ayarından duzelmıs diger ihtimalleri ne diye yazıyorsun.

Dekı olay budur bitsin
Benim demek istedigim bilende bilmeyende birseyler yazıyor yalnıs bir durum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@ORHANhonda @ottoyusuf

Sayın CivicTR forum üyeleri
Forumda her üye kendi tecrübelerine göre yorum yapmaktadır. Burada art niyet düşüncesi asla olmamalı!
CivicTR formumuz genel bir kitleye hitap ettiği için herkez birbirini tam olarak tanıyamaz ve bilemez. Yanlış bir durum var ise ifadelerimizi şahıs üzerinden değilde genel olarak ifade etmemiz gerekmektedir. Ayrıca kelime seçerken ise hakaret içeren, iğneleyici ve argo tarzı tabirlerden şiddetle uzak durmamız lazım. Bu tarz saygı ve sevgi çerçevesinde olursak forumdan daha çok istifade etmemize vesile olur. Bu bir ihtardır. Devam edilirse daha başka yaptırımlar söz konusudur. İyi forumlar dilerim...

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri