Civic FC5 Geç çalışma!

Herkese mrb ;
Aracım yeni kasa honda lpg yi dışarıda prince taktırdım bazen sabahları araçım geç çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim yetkiliye gittim kontak aç kap yap dediker ama. Olmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar kimsenin kötü niyetli oldğunu zannetmiyorum herkesin yüreğine sağlık yanlız araç son bi kaç aydır ayda 100 km ance yapıyor daha zor almaya başladı ayağımı gazdan kesince farlarda zayıflamaya başladı akü den olabilir diye düşünüyorum çünk marş motou ilk turu zor dönüyor ama sonra biraz hızlanıyor tabi pompa ya benzini zor yetiştiriyor yada o esnada basıp boğuyor bi fikri olan varmı veya başına gelen varmı? Teşekkür ederim

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar kimsenin kötü niyetli oldğunu zannetmiyorum herkesin yüreğine sağlık yanlız araç son bi kaç aydır ayda 100 km ance yapıyor daha zor almaya başladı ayağımı gazdan kesince farlarda zayıflamaya başladı akü den olabilir diye düşünüyorum çünk marş motou ilk turu zor dönüyor ama sonra biraz hızlanıyor tabi pompa ya benzini zor yetiştiriyor yada o esnada basıp boğuyor bi fikri olan varmı veya başına gelen varmı? Teşekkür ederim

1 akün kaç yıllık
2 aracta lpg varmı
3 ayda 100 km yapıyorsan aracı 30 gun ıcınde maksimum 10 defa calıstırıyorsun heralde.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ek olarak.
Aküye yükleme yaptırın. Ayrıca sarj oluyor mu?
Araç çalışırken akü devre dışı kalır. İhtiyaç olan elektrik alternatörden gelir. Bu arada aküyü alternatör şarz eder. Alternatörde sıkıntı varsa akü yeterince şarz olmaz. Bu yüzden sabah ilk çalışmada akü yeterince güç veremez!
Kışın ise motor daha fazla güç istediği için akü sıkıntıları hemen ortaya çıkar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2001
Araç da lpg var ama yukardaki yorumlarımda bahsettim lpg regülatöründen şüphelendik ama tüpün vanasını kapattım aynı ayda sadece hafta işi eşim çocuğu kreşe bırakıyor 1.5 km sadece o kadar aracı alalı 1.5 sene oldu aldığımda akü yeni dedi hatta garntisi devam ediyo dedi o zaman hadi 2-2.5 sene falan olsun ama anlamadım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Araç da lpg var ama yukardaki yorumlarımda bahsettim lpg regülatöründen şüphelendik ama tüpün vanasını kapattım aynı ayda sadece hafta işi eşim çocuğu kreşe bırakıyor 1.5 km sadece o kadar aracı alalı 1.5 sene oldu aldığımda akü yeni dedi hatta garntisi devam ediyo dedi o zaman hadi 2-2.5 sene falan olsun ama anlamadım
Şimdiki aküler 3 veya 4 sene anca gidiyor. Garanti belgeniz varsa geçmedi ise değerlendirilebilir.
Sırasıyla eleme yöntemi ile işlem yapın. Öncelikle akü ve alternatöre bakmak gerekiyor. Problem bunlar değil ise başka sebeplere bakarız.

Aracınız
Civic ES7 2001
Son 2-3 aydır çok az kullandığımdan beri olmaya başladı şarj dinamosu olsa mutlaka belli ederdi diye düşünüyorum benim anlamadığım şu akünün zayıf olduğunu farz edelim şarjında zayıf olduğunu varsayalım ama marşın uzamasını ben anlamadım çünkü geç alacak kadar yavaş basmıyo uzamayı anlıyamıyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son 2-3 aydır çok az kullandığımdan beri olmaya başladı şarj dinamosu olsa mutlaka belli ederdi diye düşünüyorum benim anlamadığım şu akünün zayıf olduğunu farz edelim şarjında zayıf olduğunu varsayalım ama marşın uzamasını ben anlamadım çünkü geç alacak kadar yavaş basmıyo uzamayı anlıyamıyorum
Dediklerimiz problemsiz çıkarsa başka şeylere bakarız dediğimden kastım buydu.
> marş motoru
> Benzin pompası ve filtresi
> Aracın lpgde devamlı fakirde çalışması
> Bujilerin durumu Vs.

Geri