Hangi Marka LPG gaz kullanıyorsunuz?

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar içten yanmalı motorun içine giren 4 farklı materyal var; 1) Yakıt (LPG, Benzin, Motorin), 2) Soğutma Sıvısı (Antifiriz- Distile su karışımı), 3) Yağ, 4) Hava.
Doalyısıyla bu 4 materyali kaliteli kullanmak lazım. İyi yakıt, iyi yağ, oranı iyi ayarlanmış ve kaliteli bir Antifiriz/Distile Su kombini ile kaliteli bir hava filtresi kullanımı neticesinde, ekonomi, performans ve uzun ömür kısaca verimlilik bir arada sağlanabilir. Nerden alırsanız alın ama bu 4 materyali kaliteli alın.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende her zaman shell den alıyordum.. Sonra evime yakın kadoil var oradan aldım 4 depo.. 3.69 kadoil.. Shell 4.17 idi.. Siz olsanız hangisinden alırsınız?
Bu arada fark hissetmedim ne motor sesinde ne de performansta.. Gaz basınc seviyesi 12 bar civarı

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben hep uzun yoldayım. Önüme gelen her yerden alırım.

Aygaz, Milangaz, İpragaz, PO, GO, Shell, BP, Total, Aytemiz, Moil, Memoil, Kadoil, Mogaz, Hizmetgaz, Bizimgaz, Yurtgaz, Ergaz, Güvenalgaz, Güneygaz, Anadolugaz, Kongaz, Akgaz, Kalegaz, Yücelgaz, Margaz, Nargaz, Meramgaz, Erolgaz, Akçagaz vs.

Nerede ucuz bulursam oradan alırım. Farketmez.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV

Aygaz, Milangaz, İpragaz, PO, GO, Shell, BP, Total, Aytemiz, Moil, Memoil, Kadoil, Mogaz, Hizmetgaz, Bizimgaz, Yurtgaz, Ergaz, Güvenalgaz, Güneygaz, Anadolugaz, Kongaz, Akgaz, Kalegaz, Yücelgaz, Margaz, Nargaz, Meramgaz, Erolgaz, Akçagaz vs.

Ankara-Kırıkkale arasında adını sanını ilke defa duyduğum bir sürü ucuz lpg ci benzinci mazotçu var, oralara da uğra bro :)

Aracınız
Civic FC5 2019

Bir sorunla karşılaştınız mı?

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir sorunla karşılaştınız mı?

Bazılarında çekiş düşüyor, bazılarında yükseliyor. Bazıları motor ışığı yakıyor, bazıları söndürüyor. Ama hiç LPG yüzünden yolda kalmadım. Hepsi götürüyor.

Yaşadığım tecrübeler:
Shell: En iyisi diyebilirim ama pahalı. Çekiş artıyor, menzil düşüyor.
PO: Çekiş düşüyor, hatta araba gitmiyor. Şehiriçinde mecbur sport'a çekiyorum. Ama menzil artıyor.
BP: Genel olarak kaliteli diyoruz ama EPC ışığını kısa süreli yakıp söndürdüğünü gördüm. (EPC ne demek diye Google'da sordum, kalitesiz yakıt diyor) GO'da satılan İpragaz daha iyi diyebilirim.

Şimdiye kadar denemediğim, almadığım gaz kalmadı. Listede yazmamışım ama yol üstü denk gelirsem TP'den, Best'ten de gaz alırım. Ne arıza ışığı yakar, ne çekiş düşer. Araba şaha kalkar.

Şuanda Samsun'dayım. Erimler Otogaz'ın sahibi ustaya sordum. Nerelerden LPG alalım, nerelerden almayalım dedim. Mola Petrol hariç her yerden alabilirsin, hepsi aynı dedi.

Not: Yukarıda yazdığım yorumlar Passat B7 1.4 TSI BMT DSG için geçerli. Passat'da turbo olduğu için sıralı sistem var. Atmosferik motora göre biraz daha hassas. Civic FB7 ile uzun yola çıktığımda EVO'dan bile gaz alırım, bana mısın demez. Ne atsam yer. Arıza ışığı da yakmaz, tekleme de yapmaz, vuruntu da yapmaz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Tabi ki Türkiyenin 1 numaralı tercihi

KADOİL

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bazılarında çekiş düşüyor, bazılarında yükseliyor. Bazıları motor ışığı yakıyor, bazıları söndürüyor. Ama hiç LPG yüzünden yolda kalmadım. Hepsi götürüyor.

Yaşadığım tecrübeler:
Shell: En iyisi diyebilirim ama pahalı. Çekiş artıyor, menzil düşüyor.
PO: Çekiş düşüyor, hatta araba gitmiyor. Şehiriçinde mecbur sport'a çekiyorum. Ama menzil artıyor.
BP: Genel olarak kaliteli diyoruz ama EPC ışığını kısa süreli yakıp söndürdüğünü gördüm. (EPC ne demek diye Google'da sordum, kalitesiz yakıt diyor) GO'da satılan İpragaz daha iyi diyebilirim.

Şimdiye kadar denemediğim, almadığım gaz kalmadı. Listede yazmamışım ama yol üstü denk gelirsem TP'den, Best'ten de gaz alırım. Ne arıza ışığı yakar, ne çekiş düşer. Araba şaha kalkar.

Şuanda Samsun'dayım. Erimler Otogaz'ın sahibi ustaya sordum. Nerelerden LPG alalım, nerelerden almayalım dedim. Mola Petrol hariç her yerden alabilirsin, hepsi aynı dedi.

Not: Yukarıda yazdığım yorumlar Passat B7 1.4 TSI BMT DSG için geçerli. Passat'da turbo olduğu için sıralı sistem var. Atmosferik motora göre biraz daha hassas. Civic FB7 ile uzun yola çıktığımda EVO'dan bile gaz alırım, bana mısın demez. Ne atsam yer. Arıza ışığı da yakmaz, tekleme de yapmaz, vuruntu da yapmaz.

Bilgi için teşekkür ederiz. Opet hakkında nasıl bir tecrübeniz oldu?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Bilgi için teşekkür ederiz. Opet hakkında nasıl bir tecrübeniz oldu?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Hocam zorda kalmadıkça Opet'ten almıyorum. Forumda okuduğum yorumlar yüzünden ben de önyargılı davrandım, o yüzden mecbur kalmadıkça almadım. Genelde ucuz LPG'lere baktığım için Opet'i çok da tercih etmedim.

Ama son 2 hafta içinde Bolu Highway Opet, Adıyaman Kahta Opet ve İzmit Körfez Opet'ten LPG aldım. Bir sıkıntı yaşamadım. Hatta Highway'den aldığım gazla Samsun'a kadar gittim. 488km. Baya şaşırdım. Menzili Shell'den uzun diyebilirim.

Geri