Hangi Marka LPG gaz kullanıyorsunuz?

Aracınız
Civic FC5 2017
Bazılarında çekiş düşüyor, bazılarında yükseliyor. Bazıları motor ışığı yakıyor, bazıları söndürüyor. Ama hiç LPG yüzünden yolda kalmadım. Hepsi götürüyor.

Yaşadığım tecrübeler:
Shell: En iyisi diyebilirim ama pahalı. Çekiş artıyor, menzil düşüyor.
PO: Çekiş düşüyor, hatta araba gitmiyor. Şehiriçinde mecbur sport'a çekiyorum. Ama menzil artıyor.
BP: Genel olarak kaliteli diyoruz ama EPC ışığını kısa süreli yakıp söndürdüğünü gördüm. (EPC ne demek diye Google'da sordum, kalitesiz yakıt diyor) GO'da satılan İpragaz daha iyi diyebilirim.

Şimdiye kadar denemediğim, almadığım gaz kalmadı. Listede yazmamışım ama yol üstü denk gelirsem TP'den, Best'ten de gaz alırım. Ne arıza ışığı yakar, ne çekiş düşer. Araba şaha kalkar.

Şuanda Samsun'dayım. Erimler Otogaz'ın sahibi ustaya sordum. Nerelerden LPG alalım, nerelerden almayalım dedim. Mola Petrol hariç her yerden alabilirsin, hepsi aynı dedi.

Not: Yukarıda yazdığım yorumlar Passat B7 1.4 TSI BMT DSG için geçerli. Passat'da turbo olduğu için sıralı sistem var. Atmosferik motora göre biraz daha hassas. Civic FB7 ile uzun yola çıktığımda EVO'dan bile gaz alırım, bana mısın demez. Ne atsam yer. Arıza ışığı da yakmaz, tekleme de yapmaz, vuruntu da yapmaz.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aygaz nasıl hocam ben bu işe bıraz kafa yoruyorum aygazın cekısı ve menzılı bana iyi gelıyor BP den aldığımda yıne aynı vitesle cıkıyor ama arac daha gece topluyor gibi oluyor yada psikolojik mı onuda bılmıyorum
Ama suna kanaat getırıyorum Aygaz da araba daha az zorlandığı için daha az yakıyor ve uzun km yapıyo .

Yazın 350 km BP de yaparken şuan kış ayındayız 300 oldu daha tek cızgı var
BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Aygaz nasıl hocam ben bu işe bıraz kafa yoruyorum aygazın cekısı ve menzılı bana iyi gelıyor BP den aldığımda yıne aynı vitesle cıkıyor ama arac daha gece topluyor gibi oluyor yada psikolojik mı onuda bılmıyorum
Ama suna kanaat getırıyorum Aygaz da araba daha az zorlandığı için daha az yakıyor ve uzun km yapıyo .

Bugün Opet yakıt kart aldım. Bu ay sadece Opet'ten LPG alacağım. 1 ayda 4bin TL'lik LPG alıyorum. Önümüzdeki ay Opet hakkında daha net bilgi verebilirim.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Bolu Highway deki LPG Tr nin en pahalısı olabilir. Ben de 1-2 kez ordan LPG almak zorunda kalmıştım, LPG fiyatını görünce kalay İçin zor tutmuştum kendimi.?

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bugün Opet yakıt kart aldım. Bu ay sadece Opet'ten LPG alacağım. 1 ayda 4bin TL'lik LPG alıyorum. Önümüzdeki ay Opet hakkında daha net bilgi verebilirim.

Eyw başkan adamsın . Ama hava sogudugu için verıler bıraz karısabılır

Aracınız
Civic FC5 2017

Beyler 355 km de bu kış ayında Aygaz bitmiş durumda yaz performans ı var gibi kullanım güzergah aynı

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben Opet, Shell ve BP denedim.
Her birini en az bir kaç depo.
En iyi menzili veren BP,
En iyi performansı veren Shell oldu.
Opet sıralamaya girmedi. :)
Çoğunlukla BP den alırım Shell biraz uzak ama uzun yola çıkınca Shell den de alırım.
2 bakım geçirdi araba LPG filtreleri tertemiz çıktı ikisinde de.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri