Hangi Marka LPG gaz kullanıyorsunuz?

Aracınız
Genelde PO ve Milangazı tercih etsem de JETPET ya da ALPET' den de alıyorum. Aldığım gazlar arasında pek bir fark görmediğimden dolayı uygun olanı tercih ediyorum.

Aracınız
Civic Type R
Merhaba arkadaşlar ben risk almamak adına 2 marka dışında almıyorum Shell ve Opet Aygaz çekiş ve km açısından çok bir şey farketmedim ama geçen gün aygaz dan aldığım depodan 10 lt gaz fazla kaldı fullle dediğim zaman bana garip geldi 2 3 kere 2 markadan da fulleyip deneyeceğim size de aktarayım
Aracım 1.8 honda civic 2008 hatchback

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bilinen firmalar haricinde almam. (Shell, opet, bp, po) daha ucuz olan cart curt petlerden aldigimda aracimin daha az km.yaptigini ve pahali olan yerlerden daha cok pahaliya geldigini defalarca tecrube ettim. Sizler de bu markalar haricinde almayin. Farzedelimki shellden 30 litre lpg yi 3.50 ₺ den aldiniz ve 400 km. Yaptiniz. Isim vermemek adina "x" petrolden de 30 litreyi 3.15 ten aldiniz ve 330 km.de bitti. Shellden aldiginizla 26 kurus yaktiniz. X petrolden aldiginizla da 28 kurus. Hem fazla yaktiniz hem de 70 km.az gittiniz. Cekis dusuklugu tekleme enjektorlere verilen zarar. Indirim nerede??? Indirim sadece pompada :D

Son düzenleme:
Shelden şaşmam..hem ses hem km hemde kalite kontrol açısından tek geçerim..2019 fc5 ecoelgnce
Shellin lpg si Sistemi en temiz tutandır,işin ustalarından ögrendim

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yıllardır lpgli araç kullanıyorum. Km anlamında fark görmedim. Nasıl görüyorsunuz farkı anlamıyorum. Bu ölçümü yapmak için aynı koşullarda test edilmesi gerekir. Farklı günde ayni yolda olsanız bile bir sürü etken var.

Ben Opet alıyorum genelde. Nadiren Shell, Türkiye Petrolleri ve Aygaz'dan alıyorum. Fark da göremiyorum pek aralarında.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@bortecine09 shell ile aygazda yada bp de yada po da fark goremezsiniz hemen hemen birbirine yakindir. Kullanim sartlari farklilik gosterebiliyor. uyduruk petrollerden hileli olarak ucuz sanip alinan gazlarda muthis fark cikiyor benim demek istedigim bu

Benim civic bir depo lpg ile (+)(-) 32 lt diyelim
Shell 360 km
Po 330
Milangaz 295(Demirören)
Bu km lerin 150 kmsi sehir ici / 200 kmsi sehirdisi
Bu soylediklerim ortalama değerler dir..
Daha once 2010 fd6 otm vardı...onunlada tecrube ettim shell takıntısı oluştu bende...
Bu benim tercihimdir, yanılıyor olabilirim.saygilar dostlar

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
ben adı bilinen markaların hepsinin aynı olduğunu düşünmeye başladım. bu bayram özellikle uzunca yaptığım yolda aldığım farklı yerlerden neredeyse başa baş km yapması da kanıt niteliğinde oldu. Zaten hep türkiyede gaz sağlayan tek firma var tüpraş herkes ordan alıyor diyorlar.

Geri