Honda Fabrika Kapanması

rider

0
Sanırım ifade edemedim örnekleme yapalim. 2021 de honda turkiye kapanacak ve muhtemelen 2021 model civiclerin bir kismi turkiye uretimi bir kismi avrupa uretimi olarak turkiyede satisa cikacak. Bayi fiyatlari da muhtemelen oynar diye düşünüyorum ancak bu araclar trafige çıkıp bir sure sonra kullanicisi tarafindan 2. El olarak satisa cikartildiginda ayni ozelliklerdeki avrupa uretimi ve turkiye uretimi bir aracin sahibinden.com fiyatlari ayni olmayacaktir. Hatta ilan basliklarinda veya iceriginde koca koca puntolarla SAHİBİNDEN SATİLİK AVRUPA ÜRETİMİ CİVİC, GÖÇÜKLÜ TURKİYE URETİMİ OLANLARLA KARİSTİRMAYİNİZ vb. tarzı yazılar gorurseniz hic sasirmayin..

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Üstad yalnız atladığınız bir şey var C sütunu göçüğü sadece TR üretimi araçlarda değil sedan kasada ve başka ülkelerde de görülüyor . Bildiğim kadarıyla bu problem HB kasada rastlanmıyor ve İngiltere fabrikası da sadece HB kasa üretiyor. Dolayısıyla bir alıcı tercihini sedan kasa olarak yapıyorsa , sahibinden deki o ilanın pek bir hükmü kalmayacaktır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konu içinde önceki mesajları okuduktan sonra bana diyecek birsöz kalmadığını farkettim, söylenmesi gerekenler fazlasıyla söylenmiş ?
Seviyeli ve kaliteli paylaşımlarla katkı sunan herkese teşekkürler, hatta maşallah maşallah diyim ?

Aracınız
Vtec 2 kasalarda bizim fc5 Göçükleri kadar ses getiren kronik sorun olmadigi içindir hocam uretim yerinin farkindalik yaratmamasi.

Ben alici gözüyle bakinca avrupa uretiminde gocuk ve kaput dalgalanması bariz yok ise fazladan 2-3bin tl vererek avrupa uretimini tercih ederdim sahsen
@es_umit VTEC 2 kasalarda hem Japonya uretim hem de yerli uretimler mevcut girip malum siteye bakin hepsi ayni fiyat :) ve cogu satan Japon uretim mi yerli uretim mi farkinda bile degildir :)

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Sent from my MHA-L29 using CivicTR Forum mobile app

ywzckr

0
Bende kendimce iki senaryoya boldum bu konuyu;
Eğer japonyadan ithal edilen araç bizde uretilenin o günkü şartların ustune 3-5 bin fiyata satılırsa bizim araçlar değer kaybeder
Eğer o günkü şartların bizdeki fiyatın 20 vb. bin üstü civarları rakamlara ulaşırsa bizim araçlar kâr elde eder.
Şimdi elektrikli ve hybrid teknolojisi için konuşuyoruz malum ülkemize 2. Sınıf muamele varken toyota hybridi 1.8 motor 142 torkla sunarken gelişmiş ülkelerde 2.0 motor 205 torkla sunuyor. Yani arge parasını biz gibi ülkeler karşılarken emeğin karşılığını diğer ülkeler alıyor, tabi bunda motor hacmi ve arac gumruk fiyatina gore vergilerimiz neden olsa da seçenek olarak bile sunulmamasi durumu belli ediyor zaten.
Yarinki durumu hicbirimiz ongeremeyiz ama bir gercek var gelismis ulke ne kullaniyorsa biz bi onceki jenerasyonu kullaniyor olacagiz. Keske daha adaletli olsa ama malesef bu durum ayni kalacak.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende kendimce iki senaryoya boldum bu konuyu;
Eğer japonyadan ithal edilen araç bizde uretilenin o günkü şartların ustune 3-5 bin fiyata satılırsa bizim araçlar değer kaybeder
Eğer o günkü şartların bizdeki fiyatın 20 vb. bin üstü civarları rakamlara ulaşırsa bizim araçlar kâr elde eder.
Şimdi elektrikli ve hybrid teknolojisi için konuşuyoruz malum ülkemize 2. Sınıf muamele varken toyota hybridi 1.8 motor 142 torkla sunarken gelişmiş ülkelerde 2.0 motor 205 torkla sunuyor. Yani arge parasını biz gibi ülkeler karşılarken emeğin karşılığını diğer ülkeler alıyor, tabi bunda motor hacmi ve arac gumruk fiyatina gore vergilerimiz neden olsa da seçenek olarak bile sunulmamasi durumu belli ediyor zaten.
Yarinki durumu hicbirimiz ongeremeyiz ama bir gercek var gelismis ulke ne kullaniyorsa biz bi onceki jenerasyonu kullaniyor olacagiz. Keske daha adaletli olsa ama malesef bu durum ayni kalacak.

Bence öngörünüze göre Jazz fiyatlarına bakarsak bile fiyatın yüksek olacağını varsayabiliriz.
Jazz geçen yıldan beri Japonya'dan geliyor ancak fiyat olarak Civic'e yakın diyebilirim.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Sanırım ifade edemedim örnekleme yapalim. 2021 de honda turkiye kapanacak ve muhtemelen 2021 model civiclerin bir kismi turkiye uretimi bir kismi avrupa uretimi olarak turkiyede satisa cikacak. Bayi fiyatlari da muhtemelen oynar diye düşünüyorum ancak bu araclar trafige çıkıp bir sure sonra kullanicisi tarafindan 2. El olarak satisa cikartildiginda ayni ozelliklerdeki avrupa uretimi ve turkiye uretimi bir aracin sahibinden.com fiyatlari ayni olmayacaktir. Hatta ilan basliklarinda veya iceriginde koca koca puntolarla SAHİBİNDEN SATİLİK AVRUPA ÜRETİMİ CİVİC, GÖÇÜKLÜ TURKİYE URETİMİ OLANLARLA KARİSTİRMAYİNİZ vb. tarzı yazılar gorurseniz hic sasir

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Aracın Türkiye'deki sıfır km satış fiyatı artacaktır. Talep aynı kalırsa ikinci el fiyatları kesinlikle artacaktır. Ama talep de düşecektir Honda'ya. Burada önemli olan talep ne kadar düşecek. İkinci el piyasayı bu belirleyecek.

Geri