Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

kayhanbozkus

0
Yönetici
Merhabalar,
Kaderde bu başlığa yazmakta varmış, Aslında aşağı yukarı herkesin yazdığı şeyleri yazacağım. Yazmamdaki sebepse istatistik oluşturmak.
Bu arada da derdimi anlatmak. Öncelikle herkese geçmiş olsun.
Üretimin her aşamasında hatalar olur, sonuçta işimizi iyi yapmaya çalışıpta böyle şeylerle kendimizde karşılaşıyoruz.
Fakat burada ince bir çizgi var. O da oluşan bu maduriyetin giderilmesi konusunda gösterilen hassasiyet. Uzatmadan gelelim bana.
6 Ay kadar oldu aracımı alalı, arada bir bakardım etraftaki insanların yaşadıkları maduriyete. Nihayet benim aracımdada oluştu bu sıkıntı.
Sağlı sollu hemde. ilk bakışta belli olmayacak kadar azlar. 5. aydan sonra karşılaştığım manzara bu.
Benim aracımda çok az onlan bu sorun. Ki benim hiç problemim yokken bir anda oldu. Bazı insanlarda bu durum tenis topu hatta daha fazlası büyüklükte.
Yine ufak olan bu problem ilerde büyürse ne yaparım kısmı düşündürücü.
Aracımı seviyorum F/P olarak doğru tercih diyorum. Aracımı satsam 0 olarak aklıma ikame bir araçta gelmiyor.
O yüzden sineye çekeceğim.
Saygılar.
Aslinda sayfalar dolusu yazilanlari tek bir mesajda guzel bi sekilde anlatmissiniz. Gecmis olsun. Umarim bu sikintiya cozum bulunur da sahinle doganla kiyaslamalarla karsi karsiya kalmayiz.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

Aracınız
En alttaki videoya ve direklere bakin

http://www.medyabar.com/m/haber/132716/onu-kurtarmak-icin-cok-ugrastilar-ama.aspx

Takla atan sahin de gosterebilirim, duzgun gibi gozuken. O zaman sahinlerde de problem yok

126ebdb9e9bea94d354a7a005f154239.jpg

Baksaniza, şahin gitmiş takla atmış. Topragin ortasinda bide. En az iki takla atmış olmalı ki mesafe gitsin o kadar. Sapasağlam. Çevir şahini tekrar bin git. Taş gibi araba.

2a93f278b12b137d190ffe30ccc82c35.jpg

43c2b1671d2247e91d890f63b6aea404.jpg

Siz guvene guvene binin bu araca. Ben guvenemiyorum. Marka seviciligine gerek yok. Moraliniz bozuluyorsa da bozulsun. Umurumda degil. Yarin oburgun 500tl ye %80 iskontolu sekilde gidip kopuk sıktırıp binersiniz bu arabalara.

Şahin sevicileri anlamiyordum. Bana yuruyen tabut gibi geliyordu. Apaçi diyordum içinde duptıs duptıs gidenlere. Ama inanın şimdi anlıyorum. Kendi canını bu kadar umursamayan, tuketici haklarını bilmeyen, aldatılmaya alışmış ve hakkını aramayacak kadar üşengeç olan bu insanların başına ne gelse müstehak.

Konuyu tesadüf bir şekilde gördüm ve ilgimi çekti. Bu kıyaslamanı bir çok kullanıcı gibi bende yersiz buluyorum. Fakat konuya çok farklı yerden yaklaşacam. Gönderdiğin haber linkini izledim. Bende bir 112 çalışanıyım bir çok kişinin gördüğü haberde veya canlı olarak kazadan çok fazlasını çok çeşidini gördüm. Bir insan araçlarda bu hale geliyorsa sebebi %90 emniyet kemeri kullanmaması. Gerisi araba güvenlik paketi. Kullanıcının vefat etmesini arabaya bağlamamak gerekiyor ki 112 personeli de araya notu eklemiş çok hızlı geliyordu diye. Bi süratten sonra arabalar sizi korumaz. İzlediğimiz kaza testleri ortama 60-90 km hızla yapılıyor. Ben araba almadan önce şahit olduğum kazaları göz önüne aldım ve bende Honda kullanıyordum. Bir öncede Toyota vardı. Ve gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki o kazayı kıyasladığın şahin yapsaydı parçalarını toplarlardı. Bir yerden sonra da insanın kaderi oluyor. En sağlam araba Volvo deniyor. Volvo nun kazasında vefat edeni de gördüm halbuki göçük bile yoktu araba da. Nöbetim esnasında ortalama 100 sürat ile şahin 3 parçaya ayrıldı ambulansın önünde 5 kişiden şoförün kolu kırıldı sadece.

EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR. Çok defa gördüm takan ve takmayan farkını. Sevdiklerinizden daha önemli olamaz

Saygılarla

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sezgi

0
Hocam anlatamiyorum galiba. Niye kimse anlamiyor?

Takla atmis bir civice bakarak saglam araba diyemezsiniz. Cunku takla atmis sahin de butun duruyor ama hepimiz biliyoruz ki guvenlik acisindan kotu bir araba.

Eger ki arguman olarak takla atan ama butunlugunu koruyan civic i one surerseniz, ben de ayni dey sahinde de var. O zaman o da mi guvenli diye sorarim. Bunda anlamayacak ne var?

Attigim video ya yine not dusmustum. Direklere bakin diye. Onu da kimse anlamamis galiba. Burda konusmak hakikaten yersiz.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Hocam anlatamiyorum galiba. Niye kimse anlamiyor?

Takla atmis bir civice bakarak saglam araba diyemezsiniz. Cunku takla atmis sahin de butun duruyor ama hepimiz biliyoruz ki guvenlik acisindan kotu bir araba.

Eger ki arguman olarak takla atan ama butunlugunu koruyan civic i one surerseniz, ben de ayni dey sahinde de var. O zaman o da mi guvenli diye sorarim. Bunda anlamayacak ne var?

Attigim video ya yine not dusmustum. Direklere bakin diye. Onu da kimse anlamamis galiba. Burda konusmak hakikaten yersiz.
Soyledigin videoda adam arabayi cekmemis bile gitmis rahmetli olan adami cekmis ayrica bu kadar yuksek hizda duran arabaya carpip takla atip butunlugunu koruyan sahin videosu bulursan kiyaslamani anlarim acaba o sahin nasil takla atti ?

emr@h

0
Soyledigin videoda adam arabayi cekmemis bile gitmis rahmetli olan adami cekmis ayrica bu kadar yuksek hizda duran arabaya carpip takla atip butunlugunu koruyan sahin videosu bulursan kiyaslamani anlarim acaba o sahin nasil takla atti ?

Hocam dediğin gibi bu konu uzar gider bu araç hala satılıyor avrupada amerikada honda böyle bi riski alırmı güvenlik zafiyeti olsa ,dükkanı kapatıp kepenkleri indirmeyecekse bence almaz arkadaşlar c sutunu incelerken araçın sase teknolojisini de araştırırlarsa piyasada üretilen araçların çoğun daha dayanıklı yüksek dayanımlı çelik kullanıldığını görürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yav [MENTION=5334]sezgi[/MENTION] bagıra bağıra curuk diyon guvensiz diyon tutki herkes evet dedi sana katildi ki boyle bi durum mesajlari okuduysan yok. Eline ne geccek 20 bin madur arabaya curuk dedi diyelim bugun gectigimiz cumartesi 1000 bakimina gittim servise 1 gunde 11 arac teslimi vardi kime ne anlatiyon sen.

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sezgi

0
Kaporta itibari ile (hatta bence sase de de) anca bunla kapışırız zaten. Dahasını beklememek lazım.

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri