Civic FC5 Hondanın yetkili servisi artık benim için bitti. (SOYULUYORUZ)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
çok iyiymiş. ben çiftkurtlara yazdım. kabul etmiyoruz dediler.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağ konusunda servislerdeki Honda type 2.0'a diretebilirler sizde. Bunu normal karşılayabilirim ancak bizim fb7'lerde adamlar PO 0w20 koyuyor, kimi yerde 10w40 koyan bile var.
Mercedes, BMW dahil çoğu serviste yapabiliyorsunuz bu parça götürme olayını bilinen bir şey. Sarf malzemeler dışarıdan getirilebilir. Siz götürün yaptırın bakımı, garanti dışı bırakamazlar. En fazla yağ - yağ filtresi ve hava filtresini şart koşabilirler, uzun süreçte değişenleri zaten serviste yaptırıyorsunuzdur şanzıman yağı bir de bujileri...

Genel olarak aşınan parçalar garanti dışında. Arabada da aşınmayan parça yok ki... İyi niyete kalıyor sanki çoğu zaman garanti olayı.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar merhaba.
2017 yılının sonunda aldığım civic aracım için sırf garantiden çıkmasın diye ödediğim bakım parası artık cidden beni zorlamaya başladı. Artık bu saçmalığa daha fazla katlanabileceğimi de düşünmüyorum.
Aracımı 23 bin km de 20 bin bakımına götürdüm 1250 tl para verdim. (20 temmuzda) Dün aracımın şanzıman yağının değişmesi gerekiyormuş tarihi gelmiş 817 TL Cvt şanzıman yağına ekstra para verdim. Şuan aracım 27 bin km de. 30 bin bakımına bir 1300 tl daha bayılırsam 6 ay içinde sadece bakıma 3.400 tl para harcamış olacağım.
İşin enteresan tarafı şanzıman yağı için servise gittiğimde aracım çok kirliydi. Rica ettim yıkamaları için orda ki yetkili şahıs "bakım harici yıkamıyoruz beyfendi" cevabıyla karşılaştım. Arkadaş araba çok kirli uzun yola çıkıcam servise gelmişim insan bi müşteri memnuniyeti uğruna tamam beyfendi der ya. Ben böyle bir saçmalık görmedim.
Hadi arabayı yıkamamalarını geçtim bu ücretleri artık ödemeye hiç niyetim yok.
Atmosferik araba. Bozulacak bir tarafıda yok adamlar 10 binde bir çağırıyor. Zaten her şey kullanıcı hatası. Garantinin neyi var ki ? Bir şanzıman o kadar.

ben araca 6 ayda sadece bakıma 3.400 TL para harcamış olacağım. 10 bin bakımıyla bilirlikte 4.600 tl. Bu nedir ya ? Premium 3.20d ye binen arkadaşım bu kadar ödemiyor.

Dün son gidişim oldu. Daha da dönüpte girmem o kapıdan. Ne halleri varsa görsünler.
Yıkama ları lazım ben garanti den sinyalleri değiştir dim. Yıkayalım dediler vaktim yoktu kalsın dedim

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
arkadaşlar benimde 2018 fc5 aracımın 40000 bakımı yaklaşmakta ,, ankara da hondacı eren usta gerçekten kaliteli iş yapmakta bizzat gördüm, sırf garanti bozulmasın diye servise gidiyordum, artık gitmemeyi düşünüyorum,,, fiyatlar çok uctu serviste.....
Merhaba telefon numarası varmı ustanın

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkaardaşlar 50 bin km bakım yaklaşıyor yetkili servisi aramaya çekiniyorum yüksek fiyatlar işitiyorum sürekli 1500 ile 2000 tl ödemek saçma İstanbul içinde Honda Civic özel servis tavsiyesi olan var mı nereye gideyim de yarı fiyatına halledeyim şu işlemi önceden pek düşünmezdim ama bu servis parasını ama maaşın yarısını servise veremem artık. :censored:

Bostancı da Koçarslan honda var , ilgililer işleri iyi ama onlar da gözümden düşüyor. En son balata disk yağ filtreler değişti arayıp malzemelerim var ne zaman geleyim dedim, dışarıdan malzeme kabul etmiyoruz cevabı verdiler. Ben bundan abi biz 110 liralık yağı 170-180 tl ye - 90-100 liralık bosch balatayı 200 tl ye sana cakacağız olarak anlıyorum. Aldığım malzemeler takacaklarından çok daha kaliteli ama kendilerinden almayınca malzemeye güvenmiyorlar. Servisler bile bunu kabul ediyorken bunların etmemesi beni soğuttu açıkçası.Arayıp görüşün isterseniz

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FD6 2010
Piyasada 2000 model-2010 model Honda’lar haldır haldır geziyor, hiç Şanzuman dan motordan arıza vs yapanı duymadım (yağını suyunu rütin bakımını yaptıktan sonra) emin olun 5 sene sonra bizimkilerde gezecek aynı şekilde, ama bir 6 yıl garanti mevzusu çıkarmışlar, 6 yıl boyunca sağmal .... gibi gitmek zorunda bırakıyorlar insanı, acaba birşey olur mu diyerek. 6 yılda toplamda cebimizden yaklaşık 3-4 kat daha fazla toplamda para ödemek zorunda bırakılıyoruz. Bunun bir çözümü, orta noktasının bulunması gerekir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sadece şanzıman bakımını serviste yaptırmanızın sebebi nedir. Şanzıman kaynaklı bir sıkıntı olduğunda garantiden faydalanabilmek için mi. Bir diğer sorum herhangi bir bakımı dışarıda yaptırdığımızda araç komple garanti dışına mı çıkıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

garanti sözleşmesi ne göre - resime bakınız -.. bağlı arızalar garanti dışıdır diyor. yani dışarıda bakım yaptırdın diye araç tamamen garanti dışı kalmaz. kalırsa sadece motor kalır. şanzıman a gelince öncelikle şanzıman arızası tamiri çok masraflı. 10 bin tl civarında. ayrıca her usta anlamaz. yani benim garanti dışı kalmamalı. orjinal yağını servis dışında bulmak zor. Screenshot_2019-11-01-20-21-57-575_com.sec.android.app.sbrowser.jpeg

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu arada sattıgım beyaz Crv de ön-arka balatalar ıcın 2000 tl ıstedıler geçen sene. n11 den bosch alıp sanayıde degıstım ön arka 400 e mal olmustu gecen sene. Yetkılı servıste balata degısmedım dıye aracım da garantı dısı kalmamıstı Öyle bi dunya yok. Garantı dısı kalmamak ıcın aracın rutın servıse gırmesı lazım. Balata ıcın servıse para vermeyın bence
ek olarak baskı balata garanti dışıdır. garantili olsaydı bakımda kendileri değiştirmeleri gerekirdi. dolayısıyla özel serviste değişince garanti dışı kalmaz.

Aracınız
Civic FC5 2019

lütfen garanti şartlarını okuyunuz.
özel serviste bakım yapıldı diye araç tamamen garanti dışı kalmaz!!!!!
geçen ay aracımın gergi kollarında sıkıntı var garantiye gitmez muhabbeti geçti, garanti şartlarını önlerine koyunca garantiye girer oldu. ben fırsat bulup yaptiramadım ayrı, v kayışı garantiye girmediği için 300 tl istediler. yapacak bir şey yok

Geri