İçime kurt düşürdüler ( Kaput Filmi Meselesi)

Aracınız
Civic FC5 2017
Bence en kısa zamanda söktürün. Beyaz araçta olsa illaki zamanla diğer bölgeler ile renk tonu farkı oluyor.
Aracımı ilk sahibi aldığında yaptırmış. Füme renkli araçta ehil olmayan yöntemlerle söktürdüğü için kaputtaki verniği çekmiş almış film. Kaç yıl olduğunu bilmiyor ama epey olduydu film kaplanalı diyor. Şu an kaputumda güneş yanığı gibi leke var. Kaput boyalı olmasın diye boyatmadımda. Öyle biniyorum.
Söktüreceksenizde mutlaka ehil birisini bulun.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende sizinle aynı fikirdeyim hocam.

Taktıralı tam 1 yıl 8 ay oldu. Umarım birşey olmamıştır. Valla bende yaptırdığıma pişman oldum da işte. Allahtan bu konuyu araştırmışım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende sifir alırken kaput filmi yaptırdım bayii de. Arac surekli kapali otopark ta duruyor. Yani dogru duzgun gunes gormuyor bile desek yeridir. Bu durunda da kaput uzerinde boya da ton farki gibi sorunlar olur mu acaba? Bu sikintinin temel sebebi nedir bilen birisi anlatirsa sevinirim :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende sifir alırken kaput filmi yaptırdım bayii de. Arac surekli kapali otopark ta duruyor. Yani dogru duzgun gunes gormuyor bile desek yeridir. Bu durunda da kaput uzerinde boya da ton farki gibi sorunlar olur mu acaba? Bu sikintinin temel sebebi nedir bilen birisi anlatirsa sevinirim :)

Kaput filmi para tuzağı önünde kamyon varsa fazla yaklaşmazsın olur biter taş sıçrayacak diye korku ile araba sürmekte saçma bir de FC5 kasalarda bildigim kadari ile sadece o tuhaf kırmızı renk su bazlı diğer tüm renkler metalik bence hiç gerek yok kaput koruma filmine zaten yıkamacıda yıkatıyorsanız zamanla çatlayacak ona da kullanıcı hatası deyip yenisi ile değiştirelim diyecekler. Tekrar yazayım yeni Honda alırsam kesinlikle kaput koruma yok seramik kaplama efendim koltuk koruma hepsi para tuzağı istemeyeceğim bunların yerine Bağaj Havuzu ve kauçuk paspas hediye edin kafi diyeceğim. :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Bem oyle düşünmüyorum. Onceki aracim da cok dikkat etmeme ragmen anlik tas sicramalarindan kacamadigim zamanlar oldu. Karsidan gelen arabadan bile sicrayabiliyor. Ama kisa zamanda boyaya zarar verebilmesi cok kotu o zaman gercekten para tuzagi diyebiliriz.
Kaput filmi para tuzağı önünde kamyon varsa fazla yaklaşmazsın olur biter taş sıçrayacak diye korku ile araba sürmekte saçma bir de FC5 kasalarda bildigim kadari ile sadece o tuhaf kırmızı renk su bazlı diğer tüm renkler metalik bence hiç gerek yok kaput koruma filmine zaten yıkamacıda yıkatıyorsanız zamanla çatlayacak ona da kullanıcı hatası deyip yenisi ile değiştirelim diyecekler. Tekrar yazayım yeni Honda alırsam kesinlikle kaput koruma yok seramik kaplama efendim koltuk koruma hepsi para tuzağı istemeyeceğim bunların yerine Bağaj Havuzu ve kauçuk paspas hediye edin kafi diyeceğim. :)

Aracınız
Ben aldığım diğer aracıma hepsini yaptırmıştım ama rs e hiç birşey yaptırmadım ne kaput koruma ne boya koruma nede diğer ekstra şeyleri olacaksa her şekilde oluyor kaput olmaz tavan olur yani demem o ki varsayalım kaput kotuma yaptırdın ama bende olduğu gibi taş sekti ve tavana geldi ozaman arabayı full kaplama yaptırmak gerek

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
otomobili hızlı kullanmıyorsanız kaput filmine hiç gerek yok:) 160-180km hızlarda sürekli uzun süre her gün hızlı sürüyorsanız her sene kaskodan bir cam hakkınızı ve kaskodan mini onarımdan karşılanmak üzere kaputu komple boyatmanız gerekiyor:) ön camınız mermi yağmuruna tutulmuş gibi oluyor ve kaputun önü boyası kalkmış alttan fosfat kaplama astar görünen deliklerle doluyor.

yani bir tek kaputu maskelemekle kurtulamazsınız bu yetersizdir ön cam da gidiyor elden.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ankarada iş ev arası kullanıorum uzun yola sıklıkla cıkmıorum sanırım cogu insan benimgibidir. Kaput filminin gereksiz oldugunu düşünüyorum. Bugun bidaha baktim arkadssın aracına keşke kaput filmini cıkarmasaymıs

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam tabii ki kucuk hasarlarin onune gecemeyiz. Burda amac riski azaltmak. Arac satarken en cok sorun cikartilan kisim kaput boyali olmasi. Sizin dediginiz gibi tas carpmasi gibi durumlar en yuksek olasilikla kaputa oluyor. O yuzden sadece kaputa yaptiriyor insanlar. Tavana da tas carpiyorsa yapacak birsey yok zaten :)

Onceki aracim da sırf kaputta 8 10 tane tas izi var diye millet ikinci elde araci öldürmeye calisti. Benim agzim yandigi icin biraz daha hassas davranıyorum.
Ben aldığım diğer aracıma hepsini yaptırmıştım ama rs e hiç birşey yaptırmadım ne kaput koruma ne boya koruma nede diğer ekstra şeyleri olacaksa her şekilde oluyor kaput olmaz tavan olur yani demem o ki varsayalım kaput kotuma yaptırdın ama bende olduğu gibi taş sekti ve tavana geldi ozaman arabayı full kaplama yaptırmak gerek

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Aracınız
Civic FC5 2019
Selam arkadaşlar forum son birkaç gündür sessiz gibi. Aklıma takılan birkaç soru var. Bu arada kısmetse haftaya aracıma kavuşuyorum. Kaput filmi, seramik kaplama, koltuk koruma, cam filmi paketine 2500 fiyat aldım ve araç çıkmadan önce serviste yapılacak. Film ve seramik markası 3m. Sıvı wax kaput filmi üzerine uygulanmaz herhalde :) şimdi aklıma geldi.
4d paspas telefon tutucu şampuan bagaj havuzu hepsi hazır. Yalnızca kaput filmi aklımda kaldı iyi mi ettik kötü mü? Önceki aracım da kaputta ciddi boya silikleri ve çizikler vardı birde kuşlar sagolsun boyada hareler yapmıştı. Sanırım iyi yaptım ne dersiniz?

Geri