Kamera Park Kiti için Sigorta Kutusu YARDIM !

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar aracıma kamera aldım, ve park kiti özelliği ile kullanacağım. Ancak sigorta kutusundan hangilerinden elektrik alacağımı anlamadım.

Kırmızı kablo araç park halinde iken elektirik almalı
Sarı kablo ise sadece kontak açık iken elektirik almalı

Sigorta şemasından bu dediklerimi sağlayan hangileri acaba olur

f1216b1deee246149ea9742e3ec9dc70.jpg
8f6b78029c7f761e355cbec1beb3c01c.jpg

d5cf299392a7cb1fbec0ed2eeeda95bd.jpg

Çok bilgim yok ama hocam ben olsam dediğiniz durumlarda elektrik durumuna bakardım. Avo metre veya 12v lamba ile araç kontağı kapalıyken hangi boş sigorta da elektrik var ise orası kırmızı kablo, kontak açıkken hangisi sigorta da elektrik var ise sarı kabloyu takardım. Yani deneyerek bulurdum. Kolay gelsin

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok bilgim yok ama hocam ben olsam dediğiniz durumlarda elektrik durumuna bakardım. Avo metre veya 12v lamba ile araç kontağı kapalıyken hangi boş sigorta da elektrik var ise orası kırmızı kablo, kontak açıkken hangisi sigorta da elektrik var ise sarı kabloyu takardım. Yani deneyerek bulurdum. Kolay gelsin

ne avometre ne de 12v lamba ikiside yok hocam :D kitapçığa göre yapabilirmiyim bilmiyorum. araştırıyorum hala

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam Facebookta Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları grubu var. Şimdi biraz bakıp araştırdım.
Micro tip Fuse Tab yoksa önce onlardan almanız gerek.
Bağlantıyıda kırmızıyı 16 kapı kilidi, sarıyı 9 klima sigortasına bağlamışlar.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Micro fuse tap alırsanız işiniz çok kolaylaşır. 2 adet lazım. Sonra kitapciktan hangisi olduğunu bulduktan sonra şunu göz önünde bulunduran olursunuz. Kontak kapalıyken arabanın hangi elektronik aletleri çalışıyorsa sürekli enerjiyi oradan alacaksınız. Mesela dörtlü flasorler, merkezi kilit vs. Diğer kablo icin de herhangi basit bir şey olabilir, örneğin camlarin sigortası vs.
Ama bazen semada yazan yerlerde elektrik olmayabiliyor. Bu yüzden size bir ölçüm aleti şart. Yoksa sök tak eziyet oluyor. Hele ki fuse tap yoksa daha da eziyet.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam Facebookta Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları grubu var. Şimdi biraz bakıp araştırdım.
Micro tip Fuse Tab yoksa önce onlardan almanız gerek.
Bağlantıyıda kırmızıyı 16 kapı kilidi, sarıyı 9 klima sigortasına bağlamışlar.
Micro fuse tap alırsanız işiniz çok kolaylaşır. 2 adet lazım. Sonra kitapciktan hangisi olduğunu bulduktan sonra şunu göz önünde bulunduran olursunuz. Kontak kapalıyken arabanın hangi elektronik aletleri çalışıyorsa sürekli enerjiyi oradan alacaksınız. Mesela dörtlü flasorler, merkezi kilit vs. Diğer kablo icin de herhangi basit bir şey olabilir, örneğin camlarin sigortası vs.
Ama bazen semada yazan yerlerde elektrik olmayabiliyor. Bu yüzden size bir ölçüm aleti şart. Yoksa sök tak eziyet oluyor. Hele ki fuse tap yoksa daha da eziyet.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fuse Tap var arkadaşlar onuda aldım. " MİCRO " olanından aldım. FC5 için uygun olan tip buymuş...

murat hocam o linki atabilir misiniz bana ? 16 kapı kilidi ve sarıyıda klima sigortasına bağlayım o vakit. Peki klimayı açıp kapatırken, kamerayı etkilemez demi ?

Geri