Kamera Park Kiti için Sigorta Kutusu YARDIM !

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugün kamera montajını hallettim arkadaşlar. Eğer olurda park kiti ile kamerayı kullanacaksanız. Sizlerin uğraşmamanız adına doğru sigortaları paylaşıyorum.

Kırmızı kablo Park halinde Sürekli elektrik için ; 16 numaralı (20A) kapı kilidi sigortası

Sqrı kablo Kontak açık iken elektirik için ; 1 numaralı (10) aksesuar sigortasını kullandım

Hem parkta, hem seyir halinde sorunsuz çalışmakta.

28ebcc9235e3af9109c22f3a1ce0c164.jpg

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bugün kamera montajını hallettim arkadaşlar. Eğer olurda park kiti ile kamerayı kullanacaksanız. Sizlerin uğraşmamanız adına doğru sigortaları paylaşıyorum.

Kırmızı kablo Park halinde Sürekli elektrik için ; 16 numaralı (20A) kapı kilidi sigortası

Sqrı kablo Kontak açık iken elektirik için ; 1 numaralı (10) aksesuar sigortasını kullandım

Hem parkta, hem seyir halinde sorunsuz çalışmakta.

28ebcc9235e3af9109c22f3a1ce0c164.jpg
güle güle kullanın sadece 1 uyarı yapmak istiyorum. eger aracınızı her gün kullanmıyorsanız yeri geliyor 2-3 gün veya daha uzun süre marş yapıyorsanız akünüz bitecektir. o kullandıgınız voltaj düşürücü aparatın voltaj kesici özelliği yeterli gelmiyor. ben bir süre kullandım beni yolda bırakınca artık park modunu iptal ettim

Aracınız
Civic FC5 2020
güle güle kullanın sadece 1 uyarı yapmak istiyorum. eger aracınızı her gün kullanmıyorsanız yeri geliyor 2-3 gün veya daha uzun süre marş yapıyorsanız akünüz bitecektir. o kullandıgınız voltaj düşürücü aparatın voltaj kesici özelliği yeterli gelmiyor. ben bir süre kullandım beni yolda bırakınca artık park modunu iptal ettim

Uyarınız için teşekkürler hocam, genelde hergün kullanıyorum aracı, ancak 2-3 gün yatacağı günler park modunu kapatırım o vakit.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kamerayı nerden aldınız nasıl bir kamera link atabilir misiniz
Aşağıda ki verdiğim linlerdeki toplam 4 ürünü aldım. " Kamera , Hafıza kartı , Park kiti kablosu , Fuse Tap "

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Aşağıda ki verdiğim linlerdeki toplam 4 ürünü aldım. " Kamera , Hafıza kartı , Park kiti kablosu , Fuse Tap "

Hocam sizin araçta otomatik kararan dikiz aynası var mı? Ya da kamerayı tam olarak nereye yapıştırınız, bir fotoğraf paylaşır mısınız acaba?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam sizin araçta otomatik kararan dikiz aynası var mı? Ya da kamerayı tam olarak nereye yapıştırınız, bir fotoğraf paylaşır mısınız acaba?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
araba makyajlı oldugu için var hocam. sol tarafına yapıştırmadım çünkü sensörler var dikiz aynasının. bende SAĞ tarafa yapıştırdım. siyah noktaların üstüne gelecek şekilde.

Ekli dosyalar

• kararan-dikiz-aynasi526.jpg
    kararan-dikiz-aynasi526.jpg
    51.3 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Bu kitten bendede var ama 3 kablolu, sizinki neden 2 kablolu aceba merak ettim :)
bendekide 3 hocam, şasede bir vidanın altına koyup bağladım. zaten o şase kablosunu bağlamazsanız kamera çalışmaz.. benim çektiğim resim sadece sigorta kutusunda nereye taktıgımı göstermek içindi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sigortayı seçerken yükaek güç çekenler olmamalı. Mesela klima arka cam ısıtıcı, şanzıman vs gibi sigortalar değilde kapı kilidi müzik sistemi çakmaklık gibi sigortaları seçersen ani akım çekyiklerinde kameran sapıtmaz. Ben fc5 e kendim montaj yaptım fakat park kitine cesaret edemedim neden çünkü fc5 lerin aküsü çok zayıf. Sşz her ne kadar park kitim var akğ koruması var voltajı kesiyor desenizde maalesef aküyü sömürüp bitiriyor deniliyor. Ama burda bir fc5 sahibi ile yazıştım park kitinde kullandıpını sorun yaşamadığını söylemişti. Montaj sonrası bikaç ay sonra geri dönüş yaparsanız sevinirim akü bitiriyormu konusunda

Geri