Civic FC5 kaza yaptım, araç pert

Aracınız
kaza Manisa yolunda oldu. hava 4 derece civarı. önleri yeni almıştım falken, arkalar turanza, henüz değiştirmemiştim. diş derinliği fazla diye. sürat vardı. hava yağışlıydı ve yol su dolmuş. hava karanlık olduğu için yoldaki biriken yağmur sularını göremedim.

mi6x

Gecmis olsun FB7 de basima geldi aynisi neyseki lastiklerim iyiydi yaklasin 80 90 km hizla giderken sagnak yagis vardi birikinti oldugunu fark ettim panikle hafif fren sonra ayagimi frenden cektim ve dreksiyonu sikica tuttum bayagi bir savruldum ama seridimden cikmadim o zaman lastiklerin onemini cok iyi anladim ve 2.5 3 yili doldursun aninda degistiririm onceligim ne konfor nede ses olur. Islak ve kuru zemin performansina yani yol tutus onceligim olur o mili saniyede ayagimi frenden cekmeseydim neler olurdu tahmin edemiyorum...
Bu olaydan sonra yagmurlu havalarda asla sol seridi kullanmiyorum. Bir diger anim ise 140 150 gibi suratle giderken sis ve yagmurda 300 400 m kala yanan trafik isiklariydi 3. Fren basisimda durabilmistim :) Artik cok daha bilincliyim bu konuda karda arabayla surmenin egitimini Edirnede bir kis vermistim kendime. :) Bir subaru olamadi tabi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam çok geçmiş olsun . Honda bir kere daha güvenlik kalitesi sayesinde hayat kurtardı . Japon işte budur allah bir daha göstermesin

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.Önümüzdeki hafta çok yoğun akrlı gösteriyor.Kış lastikleri olsa bile bence zorunlu kalmadıkça araç kullanmamak lazım.

CTNSNL

0
Aracınız
Civic FC5 2017
merhabalar, 2017 eco elagans aracımla, yağmurlu bir havada işe giderken aracın kontrolden çıkmasıyla istinat duvarına çarpmam bir oldu. sağ ön den duvara çarpan araç sırayla sol arka ve tekrar ön - arka çarpmasıyla ancak durabildi. neyseki araçta benden başka kimse yoktu. kısa süre bilinç kaybı yaşamış olabilirim. kendime geldiğimde klimadan araca motor yada egsoz gazlarının geldiğini farkettim. normalde yüksek enerjili travmalarda hareket etmemek esas olsa da araç içine dolan gaz nedeniyle kendimi zorla da olsun dışarı atabildim. tüm hava yastıkları patladı. sırt ağrılarım haricinde sağlık problemim olmadı. önce Allah'ı n takdiri sonra da aracın sağlamlığı ve güvenliği sayesinde şimdi hayattayım. Neyseki kasko vardı ve 40 günde parayı alabildim. honda civic in güvenliğine güvenerek yine aynı aracın 2019 eco executive modelini aldım. Ekli dosyayı görüntüle 264089Ekli dosyayı görüntüle 264090Ekli dosyayı görüntüle 264091Ekli dosyayı görüntüle 264092Ekli dosyayı görüntüle 264093

mi6x
Geçmiş olsun.

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun, büyük kaza atlatmışsınız. Allah tekrarını yaşatmasın.
Özellikle yağışlı havalarda ve gece kullanımında sürüş mod ve hızımızı normal alışkanlıklarımıza göre 1-2 kademe düşürmemiz gerekiyor gerçekten. Ama benim için hep lafta kalıyor (kendime bakarak söylüyorum), ne zaman otobana çıksam farkında olmadan 140-160 bandında buluyorum kendimi, orta şeritten 100 ile gitmeye veya sürekli gir çık yapmaya dayanamıyorum bir türlü.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Eskişehir servisinin oto kurtarma elemanının dediği bir şey geldi aklıma.Abi aracın kaportasına aldanma,şase çok iyi, ben daha civicden kaza sonrası kapısı açılmayıp inemeyen görmedim.Geçmiş olsun.

Geri