Lpg tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2018
@mrtcnkcr Şu an zincirli kuyudayım anlık görüntü bu şekilde
Sizde lpg de iken anlık yakıt ve km bilgisi görünüyor sanırım.Bende benzinde iken bu bilgiler geliyor.Benim aracım 2018 Haziran çıkışlı ve bu özellik yok.
Bu arada inşaAllah sizde zamanla bu rakamlara çıkarsınız.

ywzckr

0
Ben bu değerlerin birazda kullanımla ilgili olduğunu düşünüyorum..Şehiriçinde bilenler için söylüyorum araba genelde Kartal - Gebze arasında kullanılıyor.İşe gidip geliyorum,arkadaş ve aile ziyaretleri için kullanıyorum.Trafiğin nasıl olduğu az çok bellidir.Daha öncede söyledim agresif kullanmıyorum sadece.Uzun yolda da bu geçerli.Uzun yol sadece yazın yapıyorum tatil için ve gece yapmaya özen gösteriyorum.Klima kullanmıyorum. Hız olarakta yolun durumuna göre 80 - 130 arası değişiyor. Ama emin olun 500 ü geçiyorum çok rahat.Forumdaki birçok kişide geçiyordur bence..

Hocam valla 12 binde benim arac hic zorlamiyorum 1 haziranda filan teslim aldim bende araci, araci hic ivmelendirmeden yavas yavas suzule suzule bile kullansam sizinle ayni tuketimi elde edemiyorum daha az once baktim gostergeye 150 km filan olmus bunun 20 km sinde benzine almistim araci 180 e kadar cikarip biraz kullanmistim belki acilir biraz daha diye. 7.30 saat kullanim 21 km ortalama hiz yaziyor. Uzun yolda 100 km hizla kullandigimda 420 ye yakin bitmisti 110 la gittigimde 400 de bitiyor tek kisi yuksuz seyahat etmeme ragmen. Ne yazikki kullanim kadar ne hizlarla kullaniyoruz oda onemli sadece yavas hizlarla veya trafikte maksimum 260-280 daha otesini goremiyorum. Onerileri olanlar zaten yaptigim seyleri oneriyor ama bilemiyorum belki lpg kalitesiz buralarda o da olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
araç 3500 km oldu. ilk gazı opetten almıştım daha sonra bp yol üzerinde olduğu için onlardan aldım. Herhalde 2000 km yolu BP den aldığımla gitmişimdir. Araç 2500 leri geçince performansı bana biraz zayıf geldi opete özellikle gidip aldım . Arada bu sefer çekişte çok ciddi bir düzelme olduğunu gördüm.

Eski araçla kuzey balkanlarda gezerken romana şirketlerinden veya rus lukoil den alıyordum. İkisi de çok iyi performans sağlıyordu. Türkiye de lukoil gazı acaba nasıl acaba?

Anladığım bp total milangaz depolarından alıyor? Bu nedenle milangazı es geçiyorum. Shellden bir kere almıştım onunda BP den sanki bir farkı yoktu.

Aygaz (opet) anlaşılan benim araca bu ara iyi gelen gaz oluyor. Yakıt göstergesi de 310 km falan yazıyor ama daha çok gidiyor sanki. Daha iyi performans veren tecrübe varsa lütfen tavsiye edin.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
araç 3500 km oldu. ilk gazı opetten almıştım daha sonra bp yol üzerinde olduğu için onlardan aldım. Herhalde 2000 km yolu BP den aldığımla gitmişimdir. Araç 2500 leri geçince performansı bana biraz zayıf geldi opete özellikle gidip aldım . Arada bu sefer çekişte çok ciddi bir düzelme olduğunu gördüm.

Eski araçla kuzey balkanlarda gezerken romana şirketlerinden veya rus lukoil den alıyordum. İkisi de çok iyi performans sağlıyordu. Türkiye de lukoil gazı acaba nasıl acaba?

Anladığım bp total milangaz depolarından alıyor? Bu nedenle milangazı es geçiyorum. Shellden bir kere almıştım onunda BP den sanki bir farkı yoktu.

Aygaz (opet) anlaşılan benim araca bu ara iyi gelen gaz oluyor. Yakıt göstergesi de 310 km falan yazıyor ama daha çok gidiyor sanki. Daha iyi performans veren tecrübe varsa lütfen tavsiye edin.
Lukoil gazı Bulgar sınırında ve İstanbul’da iyi değil hocam. Bana iyi gelmedi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
GO İpragaz veya Aytemiz'den alıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Memnunum.

Aracınız
Civic FC5 2020
araç 5000 km e oldu gibi.. son durum ..
opetten aldığım gazın çekişi gayet iyi ama totalden aldığım milangaz da fena değil gibi.
arada ise bariz % 25 veya 35 maliyet farkı var.
aygaz alınca km göstergesi 235- 255 arası giderim diyor (şehiriçi trafik+istanbul) . milangaz alınca ise 320 civarı giderim diyor.. Ayrıca aygaz fiyatı neredeyse 4 lira ,total optimum yanında ise 3.28 (normalde de 3.48 gördüm) falandı. kampanyalı.. yani arada bu kadar fark olmasa totaden almazdım ama artık totalden milangaza başladım desem doğru olacak.

Geri