Lpg tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2018
Shellden gaz alıyorum fakat şöyle diğer firmaların yakıt fiyatlarına bakınca kendimi biraz kazıklanmış gibi hissediyorum. İlk defa lpgli araç kullanıyorum ve hangi marka fiyat performans olarak iyidir bilmiyorum tavsiye verebilecek olan var mı kadoil ve shell arasında 25 kuruş fark var örneğin bu farkı vermeye değer mi veya bp shell arası 15 kuruş fark var sizce nerden alınmalı gaz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kadoilden alma derim. Eski aracımda araba tekleme problemi yapmıştı. Ustaya gittik kötü gaz kullanmışsin dedi. Kendi kendime dedim ki hemen attı suçu kadoile. Neyse değiştirdim başka firmadan aldım. Derken tekrar Kadoilden almak zorunda kaldım. Araba bir daha tekledi.

Opet kullandım yani aygaz. Enteresan bir şekilde aynı yol şartları vs olmasına rağmen km değerleri çok oynuyordu. Mesela bazen 300 km bazen 340 km vs gibi.
BP yi denemedim.

Son olarak shell den alıyorum. Standart 3.06 oldu son indirimden sonra fiyat. Aracım şehir içi 340 km civarı gidiyor. Şu an gayet memnunum. Tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Shellden gaz alıyorum fakat şöyle diğer firmaların yakıt fiyatlarına bakınca kendimi biraz kazıklanmış gibi hissediyorum. İlk defa lpgli araç kullanıyorum ve hangi marka fiyat performans olarak iyidir bilmiyorum tavsiye verebilecek olan var mı kadoil ve shell arasında 25 kuruş fark var örneğin bu farkı vermeye değer mi veya bp shell arası 15 kuruş fark var sizce nerden alınmalı gaz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bende genelde aygaz, yada shelden almışımdır gazı temizdir çekişi iyidir vs.. ama bugün tesadüfen yenimahalle de milangaz gördüm aracımda da gaz bitmişti alayım dedim. gazın lt fiyatı 2,87 tl. gaz aldıktan sonra birkaç opet ve shel istasyonu gördüm 3.34 tl den aşağı gaz satan yok buna po da dahil. şimdi milangazla diğerleri arasında neredeyse 50 kuruş fark var ama 14 km yol yaptım gaz aldıktan sonra. aracımın performansında diğer firmalardan aldığım gazla karşılaştırdığımda hiçbir fark göremedim. biz ozaman bu 50 kuruşluk farkı neden diğer firmalara veriyoruz. herhalde shelin aygazın wc si için veriyoruz :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben Shell ve BP'yi takip ediyorum. Hangisi uygun olursa devam. Kuruş hesabından ziyade, bir depo ile gittiğiniz kilometreyi hesaplayın. Genel olarak ucuz görüp aldığımız yerden daha az kilometre yapıldığında pahalı dediğimiz yer ile aynı fiyata gelebiliyor!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
son indirimden sonra gaz fiyatları ne oldu
total 3,11 gördüm
shel 3,24 ümraniye tarafları
Genelde indirim oldu. Fakat ilden ile değişiyor. Mesela Konya'da 3 tl.'nin altını gördük. Max. 3.5'ta var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Bir kere ucuz lpg almak zorunda kaldim, depoyu fulledim, depo bosaldiktan sonra bir daha fulledim fakat baska yerden. LPG ikaz uyarisi takili kaldi. Kalibrasyon vs. hicbir etki etmiyordu, 2. depoyu fulledigimde duzeldi. Artik icine hava mi koyuyorlar ne yapiyorlar Allah bilir.

Geri