Civic FC5 Motor yatak sesi mi?

Batur

0
İyi günler 2017 model 50 bn km de aracımda kalkışta 20 km hızlara kadar gaz bastığımda gır gir diye ses geliyordu servis bakımlı aracım dışarda honda ayrılma usta vardı baktı gergi sesi dedi. Servise gittim motor Yatağı sesi dedi.. karşılaşan veya önerisi olan var mı şaştım kaldım. Eyer yataktan ise motor inecek denildi yataklar değişecek, Bu motor rektefe mı yapılacak anlamına geliyor. Yaptırmazsam birşey olur mu dedim olmaz dedi servis..

Aracınız
Civic FC5 2017
ben olsam garantisi bitmeye yakın değişim talep ederdim. eğer problem çıkarsa da garantiden değişir. şimdilik motoru ellettirmem

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dediğin gibi hocam 2022 Mart son garanti tarihi ama her servise bakıma gittiğimde belirteceğim sesi nolur nolmaz

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ses dışında bir sorun yaratacağını zannetmiyorum, Honda nın motorunun karakteri belki böyledir, krank mili yatakları biraz fazla boşluklu tasarlanmış olabilir, demek istediğim şey bu motor bu haliyle sadece yağ ve filtre değiştirerek 1 milyon km devirebilecek ve gücünden fazla birşey kaybetmeyecek ise kurcalamaya gerek yok.

Eski kasa Civic lerde de değişik motor yorumları vardı, conta yakmışım 20-30000km sonra haberim oldu şeklinde şeyler.

Belki alakasız gelecek ama evimde 20 yaşında GX160 modeli tek silindir Honda motorlu jeneratör var, kompresyon gücü çalıştırmak için pull start ipini çekerken o kadar az hissediliyor ki bu motor bitik zannedersiniz ama soğuk havada bile tek ip çekmeyle çalışıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ses dışında bir sorun yaratacağını zannetmiyorum, Honda nın motorunun karakteri belki böyledir, krank mili yatakları biraz fazla boşluklu tasarlanmış olabilir, demek istediğim şey bu motor bu haliyle sadece yağ ve filtre değiştirerek 1 milyon km devirebilecek ve gücünden fazla birşey kaybetmeyecek ise kurcalamaya gerek yok.

Eski kasa Civic lerde de değişik motor yorumları vardı, conta yakmışım 20-30000km sonra haberim oldu şeklinde şeyler.

Belki alakasız gelecek ama evimde 20 yaşında GX160 modeli tek silindir Honda motorlu jeneratör var, kompresyon gücü çalıştırmak için pull start ipini çekerken o kadar az hissediliyor ki bu motor bitik zannedersiniz ama soğuk havada bile tek ip çekmeyle çalışıyor.

Dizel motorlar da avans sesi çıldırma nedeni olmalı o halde.
Rölanti bile senkronizeli durmaz. :)
Park manevraları sırasında CVT'nin kavrama sesini duyuyorum , R konumuna alırken de sarsıntısını hissediyorum. Şimdi bende servise gidip şanzıman değişimi talep edeceğim.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Öny
Aracınız
Civic FC5 2016
Başka bir ildeki servise götürdüm aracımı oda yatak sesi dedi bir çok arabada var birşey olmaz diye ama işlem açtırdım bugün servis dönüş yaptı fabrika yatak değişimini onayladı diye , bende yatak değişimi istemediğimi ya sıfır motor takılsın yada aracı geri alın dedim bakalım ne olacak sizin tavsiyeniz nedir arkadaşlar nasıl bir yol izleyeyim.
Sonuç ne oldu acaba aynı ses bende de var 2016 114xxx ses canımı sıkıyor ama arabada ses dışında bir sıkıntı yok

Aracınız
Civic FC5 2018
2017 model benimde aracim benimde aracimda gicik bir ses geliyordu servise goturdum motor yatak sesi dediler ,siz ne yaptiniz? Yaptirdiniz mi?
merhabalar öncelikle endişe etmenize kesinlikle gerek yok. Bu sorun benim aracım daha 1500 km de iken karşılaştığım durumdu. Aracım 2018 fc5 elegance paketidir. Aracın mekanık konusunda takibini yapmaya özen gösteririm. Bu durumda öyle farkettim. Araç 0-18 km hızlanma arasında iken ve özellikle yokuş yukarı doğru hareketlerde çok daha belirgin hissederseniz ve sonrasında bunu keser. Tam bir hafta dinledim. Lıkır lıkır ses yapar sonra kesiliyor. Motor takozlari ile ilgili bir durum. Ben bunu servise gösterdiğim de başlarından göndermek için hayır bunla normal araç yeni olduğu için vs vs uydurmalari ile başlıyorlar. Ve bir çoğu yeni araç modeli olduğu için aracı tanıma süresinde.arizalari öğrenme sürelerini müsteri kullanimina yıkarak kurtulduğunu zannediyorlar. Bilmiyorum öğreniyoruz diyemiyorlsr. Eğer arcinzda içinize sinmeuen bir kısım varsa ısrarcı olun. Bu insanlar Viteslerdki N(boş ) durumunun gereksiz olduğunu ve hiç bir işe yaramadığını savunacak kadar dengesizler. Honda mühendisleri düşünememis felan:) neyse ben ısrarcı davranınca baktılar ki olmayacak bu kez çözüme odaklanarak biseyler bulmaya çalışıyorlar ben hiç bisekilde ses gitmezse kabul etmeyeceğimi merkeze bildirecegimk söylediğim de benimle beraber sesi dinlemek icjn teste çıktılar ve ilgili personel de merkezi arayarak öğrendi. Motor takozlarinda hatalı üretim olmuş ve araç anlık dengeye binerekn ö sesi çıkarıyor ve garanti süreniz devam ediyorsa gidin yapsınlar ısrarcı olun aksinhalde olayı size yıkarlar. Az maliyetler değil bunlar. Umarım işinize yarar bir cevap olmuştur.

M2101K6G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yatak sesi vs olabilir bilemem ama bence once takozlaria baktırın. Motorunuza dokundurmauin. Honda motorunda asla.ihmale.yer vermez. İçine Talas koyup deniyorlar düşünün.. takozlarda ısrarcı olun nacizane.onerim.bdujr birde her türlü arabaya bakan ustaya gitmeyin..net tavsiyem dir. Yani değişmedik parça bırakmazlar olan aracınıza ve cebinize olur

M2101K6G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
mehmet emin yıldırım
Aracınız
Civic FC5 2021
dostlar bende de 2021 fc5 eco exe var motor belli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra kalkışlarda çok hafif ses var servise götürdüm olağan bir ses olduğunu ve referans aralıklarında olduğunu belirttiler. ancak ses olması beni huzursuz ediyor. bunun kesin çözümü nedir acaba?

Ad Soyad
Eyüp
Aracınız
Civic FC5 2018
dostlar bende de 2021 fc5 eco exe var motor belli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra kalkışlarda çok hafif ses var servise götürdüm olağan bir ses olduğunu ve referans aralıklarında olduğunu belirttiler. ancak ses olması beni huzursuz ediyor. bunun kesin çözümü nedir acaba?
Çözüm bulabildiniz mi

Geri