Nokian lastik çatlama problemi hk.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba. Eşime aldığım 2006 hyundai getz aracın üzerinde gelen 2020 yılı 3. hafta üretimi Nokian wetproof lastiklerin 4 tanesinin kanallarında çatlamalar mevcut. Problem lastiklerin hepsinde olduğu için üretim kaynaklı bir hata olduğu apaçık ortada. Bizden önceki sahibi lastikleri İstanbul'da 04.03.2020 tarihinde taktırmış ve hala garantisi devam ediyor. Nokian marka lastik alıp böyle bir problem yaşayan arkadaşımız varsa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Önümüzdeki hafta sonu Adana Nokian bayisine gidip değişim talep edeceğim. Bakalım sonuç ne olacak?

IMG_20211024_085208.jpgIMG_20211024_085308.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba. Eşime aldığım 2006 hyundai getz aracın üzerinde gelen 2020 yılı 3. hafta üretimi Nokian wetproof lastiklerin 4 tanesinin kanallarında çatlamalar mevcut. Problem lastiklerin hepsinde olduğu için üretim kaynaklı bir hata olduğu apaçık ortada. Bizden önceki sahibi lastikleri İstanbul'da 04.03.2020 tarihinde taktırmış ve hala garantisi devam ediyor. Nokian marka lastik alıp böyle bir problem yaşayan arkadaşımız varsa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Önümüzdeki hafta sonu Adana Nokian bayisine gidip değişim talep edeceğim. Bakalım sonuç ne olacak?

Ekli dosyayı görüntüle 266845Ekli dosyayı görüntüle 266846
Geçmiş olsun hocam, farklı kullanıcılardan da geri dönüşlerde sıcak hava koşullarından (yaşadığınız bölgeden varsayarak söylüyorum) nokian lastiklerle ilgili çokça şikayet okumuştum, sizde bir örneği ile karşılaşmış gibisiniz.
Nokian bayisine başvurunuzu yapın ama muhtemelen distribitör ‘dış etken kaynaklı’ diyerek reddedecek. Sizde tüketici hakem heyetine götürürsünüz ve vicdanlı bir heyet ile hakkınızı alırsınız düşüncesindeyim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun hocam, farklı kullanıcılardan da geri dönüşlerde sıcak hava koşullarından (yaşadığınız bölgeden varsayarak söylüyorum) nokian lastiklerle ilgili çokça şikayet okumuştum, sizde bir örneği ile karşılaşmış gibisiniz.
Nokian bayisine başvurunuzu yapın ama muhtemelen distribitör ‘dış etken kaynaklı’ diyerek reddedecek. Sizde tüketici hakem heyetine götürürsünüz ve vicdanlı bir heyet ile hakkınızı alırsınız düşüncesindeyim.
Araç İstanbul'da idi. Ben geçen ay aldım hocam. Adana'da daha sıcak ile karşılaşmadı lastikler. ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç İstanbul'da idi. Ben geçen ay aldım hocam. Adana'da daha sıcak ile karşılaşmadı lastikler. ?
O zaman istanbul sıcağında bile sorunlu demekki ?
Siz yasal yollardan başvurunuzu yaparak hakkınızı arayın hocam (y)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben de bu lastikleri kullandım 2 sene küsür ve DH'de bir konuda gördüm bu durumu. Epey başına gelen kullanıcılar mevcut. Benim bir problemim olmamıştı ancak konuda hatırı sayılır şekilde bu durumdan muzdarip insanlar görmüştüm.

2018 model honda fc5 aracımda da kanal çatlakları mevcut lastikler standart honda civic. Lastikçi ler sorun yok devam dediler 2 senedir uzun yoldayım

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
2018 model honda fc5 aracımda da kanal çatlakları mevcut lastikler standart honda civic. Lastikçi ler sorun yok devam dediler 2 senedir uzun yoldayım

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet lastikçilere göre zaten problem yok. Peki neden lastikler 5 yıl sonra çatlamaya başlıyor? Çünkü sertleşmeye bağlı olarak ömrünü tamamlamaya başlıyor. Bu sebeple lastikleri değiştiriyoruz. Benim lastiklerde üretim hatası sebebiyle erken sertleşti ve çatlamaya başladı diye düşünüyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ekli dosyayı görüntüle 266845Ekli dosyayı görüntüle 266846
Geçmiş olsun hocam. Hiç bir senelik lastik gibi durmuyor. Çok erken bayatlamış. Yanakta iyi durmuyor. Garanti var ise sonuna kadar gitmenizi öneririm. Sene yanında kilometre hesabıda yapılmalı. Toplam 40-50.000 kilometre yapmış olsa ancak öyle bir teselli ile lastik ömrünü doldurmuş denebilir. Marka bir lastiğin kısa sürede böyle olması tekrar almak isteğini baltalar. Açıkcası fotoğrafı görmek ile soğudum. Nokian hakkında şunu duymuştum. Kış lastikleri çok iyi, fakat yaz lastiklerini pek önermiyorlardı.

Aracınız
Civic FC5 2021
Benim de i20 aracımda WeatherProof serisinden var, 2017 yılında alındı. Hala kullanıyorum ancak daha 2. senesinde İstanbul'da dediğiniz sorunla karşılaştım ben de. Garantiden değiştirmek için uğraşmadım çünkü böyle bir kronik sorunu olduğunu biliyordum. Yaklaşık 45 bin km kullanıldı lastikler. Şu sıralar i20'yi çok sık kullanmadığım için bir süre daha üzerinde tutacağım bunları muhtemelen. Garantisi devam ediyorsa değiştirmeyi denemek mantıklı, en azından lastikler yenilenir.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun hocam. Hiç bir senelik lastik gibi durmuyor. Çok erken bayatlamış. Yanakta iyi durmuyor. Garanti var ise sonuna kadar gitmenizi öneririm. Sene yanında kilometre hesabıda yapılmalı. Toplam 40-50.000 kilometre yapmış olsa ancak öyle bir teselli ile lastik ömrünü doldurmuş denebilir. Marka bir lastiğin kısa sürede böyle olması tekrar almak isteğini baltalar. Açıkcası fotoğrafı görmek ile soğudum. Nokian hakkında şunu duymuştum. Kış lastikleri çok iyi, fakat yaz lastiklerini pek önermiyorlardı.
Tşkler hocam. 14.000 km yol yapmış lastik. Benim için de şaşırtıcı oldu açıkçası.

Geri