On arac kamerasini kitap okuma aydinlatmasina baglamak istiyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle çakmaklıktaki soketi kesip ve kestiğiniz o uçlara 12 volt u verdiğiniz anda kameranız direk yanacaktır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. O kestiğiniz çakmaklığa giren kısmı soket olarak düşünmeyin voltajı ve amperi düşüren elektronik kart var içinde.
Tetik voltajını tavandan almanız hadi alsanız bile elektriği kesilmeyen bir noktadan almanız sağlıklı değil.mevcut hali en doğrusu inanın. Ben gerekli elektronik bilgiye sahibim istesem torpidodaki ışıktan bile elektrik çeker alırım ama güvenli değil.
Benim aracımda çakmaklığa bağlı ve kontakla açılıp kapanıyor. Park halinde kayıt yaptırmak istedim hondaların aküleri amper olarak çok düşük 2 günde bitecektir akü eminim. Velhasıl kesme biçme işine girmeden çakmaklıktan devam edin kablosunu da sol yada sağ ön direkten yukarı çıkarıp tava döşemesi ile ön cam arasından oldukça basit bir şekilde kameraya getirip takın hepsi bu. Park kayıt yapmayacağınızı yazmışsınız zaten fazlası macera olur elektrik bağlantıları konusında güvenli olmayacağı kanaatindeyim

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Bende araç kamerasını dedikleri gibi sol direğin içinden sigorta kutusuna bağladım. Kamerada park kiti var ihtiyaç halinde park halinde kayıt yapsın diye sigortaya bağladım.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Ben araç kamera güç beslemesini farklı bir yolla yaptım. Çakmak girişi de boşa çıkmış oldu.
Aşağıda linkte verdiğim üründen aldım. Direksiyonun altındaki obd2 girişine bağladım. Bu dediğim ürün üzerindeki anahtar ile isterseniz kameranızın da özelliği varsas park modunda da kayıt yapabiliyor. Böyle kesmeye biçmeye gerek yok.
Koruma modu da olduğundan belli bir seviyenin altına düşerse aküden enerjiyi kesiyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar on arac kameram 2015 civic te cakmaklik soketine bagli kontagi actigimda kamera kayita geciyor kontagi kapattigim zaman cihaz kendini kapatiyor ben bu cakmaklik yerindeki soketi kesip kablolari kitap okuma ve sanroof acma kapama dugmelerinin oldugu yere baglamak istiyorum ayni sekilde kontagi kapatinca kayit dursun kontagi acinca kayit baslasin resimdeki hangi kablolardan + ve - almam gerekir yardimci olacak oto elektrikci veya daha once bu sekilde baglayip cakmaklik soketindeki gibi duzgun calistiran varmi???Ekli dosyayı görüntüle 265030Ekli dosyayı görüntüle 265031Ekli dosyayı görüntüle 265032Ekli dosyayı görüntüle 265033Ekli dosyayı görüntüle 265034

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arkadaslar kabloyu tavan arasindaki dosemenin icinden direklerin ordaki siyah contalarin arasina gizleyerek torpido gozunun altindan getirdim kameranin soketini kesmeden aldigim bu aparatla cakmaklik girisinden + ve - ye bagladim cakmaklik soketi bosta kaldi herkese tesekkur ederimScreenshot_20210503-200359_Chrome.jpegScreenshot_20210503-195619_n11com.jpeg

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri