Civic FB7 Otomatik vites kullanımı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir soruda ben ekleyeyim :) sabah aracı ilk çalıştırdığımızda malum mavi lamba yanıyor ya (motor soğuk işareti) araç devri 1.750 2.000 civarındayken frene tam olarak basıp "P" den "D" ye alıyorum bunun bir zararı olur mu araca ? Mavi lambanın sönmesini beklemek mi gerekiyor acaba ?
İlk çalıştırma sonrası yaklaşık 20-30 sn. bekledikten sonra yavaşça harekete geçebilirsiniz. Mavi ışık sönene kadar 2500 deviri geçmemeye özen göstermenizi öneririm.

Aracınız
Civic FB7 2014
İlk çalıştırma sonrası yaklaşık 20-30 sn. bekledikten sonra yavaşça harekete geçebilirsiniz. Mavi ışık sönene kadar 2500 deviri geçmemeye özen göstermenizi öneririm.
üstadım tavsiye için teşekkürler. kullanma kılavuzunda bu duruma dair bir ibare bulamadım merakımdan sordum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2014
Aynı araç FB7 bende de var 10 yaşında ilk 2 sene N ye almadan kullandım son 8 sene ise ışıklarda sürekli N ye alarak kullandım düzenbaz DHF da konusu vardı çoğu kişi bu şekilde senelerce kullandı benim aracın şanzıman yağı bile değişmedi düşün sorun olsa benim araçta kesin olurdu bence N ye almak uzun süreli beklemede daha faydalı. (y)

üstadım kaç yıldır değişmiyorsunuz şanzıman yağını ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı araç FB7 bende de var 10 yaşında ilk 2 sene N ye almadan kullandım son 8 sene ise ışıklarda sürekli N ye alarak kullandım düzenbaz DHF da konusu vardı çoğu kişi bu şekilde senelerce kullandı benim aracın şanzıman yağı bile değişmedi düşün sorun olsa benim araçta kesin olurdu bence N ye almak uzun süreli beklemede daha faydalı. (y)

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam sizin cevabınız bu video da var değişmek gerekiyor mu gerekmiyor mu 150 bin km genel ortalama ve ömürlük yağ adı ile geçenler markalarda Volkswagen Ford vb markalarda çoğu kişinin yağı değişince sorun yaşamasının temel sebebi

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sizin cevabınız bu video da var değişmek gerekiyor mu gerekmiyor mu 150 bin km genel ortalama ve ömürlük yağ adı ile geçenler markalarda Volkswagen Ford vb markalarda çoğu kişinin yağı değişince sorun yaşamasının temel sebebi

Anlatan Uşaklar faydalı bir konuya değinmişler kendi facebook otomobil grubumda paylaştım 150 bin km bence çok uzun şanzımandan bazen tuhaf sesler geldiği için zamanının geldiğini düşünüyorum 58.500 km de 10 yaşında benim Civic şanzıman bence önemli değiştirince aradaki farkı görmek istiyorum bir de :)

Geri