Plaka tanıma sistemi ve radar kameraları hakkında bilgi

Öncelikle herkese merhabalar. Mağlüm bayram geldi yola çıkılacak ve bu il ilçe girişlerindeki kameralar radar mi ? otobanda yüzde 10 tolerans ile birlikte hız limiti 132km/h mı? otoyollarda bulunan 10 20 km aralıklarla bulunan kamera sistemide 2 kamera arası ölçüm mü yapıyor yoksa gişeler arasımı ölçüm var sadece? yardımcı olacak sorularıma yanıt verebilecek biri varmı?

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Turbey

0
Aracınız
Giris ve cikislarda olcuyrlar...ama dikkat buna ragmen otobanda bil miktarda radar araci da bulunuyor

Giris ve cikislarda olcuyrlar...ama dikkat buna ragmen otobanda bil miktarda radar araci da bulunuyor
radar araçlarına felan dikkat ederim zaten bu bilgiyide genel olarak öğrenmek istiyorum hızlı gideceğimden öğrenmek istemiyorum. bi ilçeye girilecek veya kavşak var hız limiti 50 km/h yazıyor buralarda bide kameranın bukunduğu yerler korkutuyor beni. bildiğim kadarıyla kamerayla ölçüm yapabilmeleri için öncelikle hız koridoru felan yazıp sonra offset taralı çizgilerden geçip kameralara ulaşmamız gerekiyor ve buradaki 2 kamera arası ölçüm yapıldığını biliyorum. genelde zaten otobüsçülere ayak uydurmaya çalışıyorum hızlarına göre şekil alıyorum yolda

Aracınız
Civic FC5 2018
Uzun yolculukta Nevagasyon yol tarifi almak istemesemde,ekranda harita açık oluyor, haritanın alt köşesinde o an bulunduğum yerin Max hız limitini yazıyor, kendimi ona göre ayarlıyorum. Tabela takip etmekten çok daha kolay ve güncel.

Aracınız
İlçe giriş çıkışı dediğiniz yerlerde kamera varsa büyük ihtimal jandarma karakolu vardır o noktada. Genelde bu kameralar hızı algılamaz. Otobanda 132km/s hız ortalamanız olursa ceza yazılmaz. Sadece gişe geçiş saatlerine göre hesap yapılıyor. Otobandaki kameralar anlık hıza bakıyor sadece.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence hiz limitlerini dikkate almak lazim. 3 yil once bir a3 ile kapisirken araci gectim fakat o arada mobil radar aracini da gecmis bulundum hizim 147 km. 1 hafta gecmeden aracin arkadan cekilmis resmi ile cezayi yedik, aman dikkat. Hele ki bayram trafigi cok daha tehlikeli. Yollarda yorgun, acemi cok surucu oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
yanlış yönlendirmek istemem siz de araştırın isterseniz. onlara pts diyorlar. aracın plakasını çeker yakalamalı olup olmadığına (sigortasının olmayışı, ikiz plaka, hacizli, çalıntı ya da suç için kullanılan araçlar vs.) bakar. bu jandarmalarınkinde geçerlidir. araçta problem olursa da ptsyi okuyan jandarma karakola haber veriyor ve araba çevriliyor. radar görevi görmez diye biliyorum. (şehre giriş çıkışlarda bulunur. örn: ankara-temelli)

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yanlış yönlendirmek istemem siz de araştırın isterseniz. onlara pts diyorlar. aracın plakasını çeker yakalamalı olup olmadığına (sigortasının olmayışı, ikiz plaka, hacizli, çalıntı ya da suç için kullanılan araçlar vs.) bakar. bu jandarmalarınkinde geçerlidir. araçta problem olursa da ptsyi okuyan jandarma karakola haber veriyor ve araba çevriliyor. radar görevi görmez diye biliyorum. (şehre giriş çıkışlarda bulunur. örn: ankara-temelli)

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bencede çok mantıklı bu amaçla kullanılması bende bunun gibi bir şey olduğunu sanıyordum teşekkürler pts yı biraz araştırıyım ben

Geri