Plaka tanıma sistemi ve radar kameraları hakkında bilgi

Eds ler aktif hocam sadece ışıklardaki flash patlatanlar kapatıldı, bazıları günün belli saatlerinde açık oluyor. Arkadaşın attığı resimde plaka tanıma sistemi ve radar birlikte var şehir girişlerinde olan pts lerde ustte kucuk ince uzun olanlar radar oluyor sadece siyah olan yada dikdortgen olanlar pts. Güzergahlarınızı paylaşırsanız samsun trabzon arasindaki yerleri belirtebilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
peki o radarlar ceza yazıyormu? pts denilen şey tam olarak ne oluyo? o fotoğraftaki yer bilirsiniz sahil yoluna hakimseniz zaten giresunun piraziz ilçesinin girişi ve zaten kavşağın ağzı olduğu için 50km hızla bile kolay kolay geçiş yapmazlar gereksiz mi olmuş burada o radar cihazları

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
peki o radarlar ceza yazıyormu? pts denilen şey tam olarak ne oluyo? o fotoğraftaki yer bilirsiniz sahil yoluna hakimseniz zaten giresunun piraziz ilçesinin girişi ve zaten kavşağın ağzı olduğu için 50km hızla bile kolay kolay geçiş yapmazlar gereksiz mi olmuş burada o radar cihazları

IMG_0332.JPG
Mavi olanlar plaka tanıma sistemi, kırmızı ise radar kameraları hocam. Palaka tanıma sistemi 24 saat aktiftir aranan araçlar hangi araç habgi il sınırlarında vb. için Kullanılır. Radar ise kimi zaman hep aktif kimi zaman günde 2 saat aktif ederler. Gereksiz geliyor ama o yerlerde sağlam ceza kitlerler özellikle bayram sınav zamanlarında. Mesela samsunda gezici radar vardır sivil araç piazza alış verış merkezinin önünde 60 hız limiti 82 ile 488tl gecirmislerdi 2 sene önce kuzenimin aracına.
Samsun çarşamba havaalanı-dikbıyık arasında
Samsun terme ile ünye arasında
Giresunda piraziz bulancak ve espiye de radar a denk geldim. Bunların 1-2 km gerisinde yol kenarında ucgen seklinde kucuk radar kontrol yaziyor.
Ordu da ise eds varligindan beri cevirme disinda radar kurulu gormedim. En az ayda bir 2 yildir samsun trabzon arsinliyorum.
Trabzonda ise hic radara denk gelmedim
Dikkat etmen gereken sehir giris cikislari, tunel giris cikislari ve yazdigim noktalar onun disindaki yerler yazdigim bolgelerde radar kuruluyor ama bazi illerde gezici radar var ona dikkat edemezsin malesef.

Ekli dosyayı görüntüle 252598
Mavi olanlar plaka tanıma sistemi, kırmızı ise radar kameraları hocam. Palaka tanıma sistemi 24 saat aktiftir aranan araçlar hangi araç habgi il sınırlarında vb. için Kullanılır. Radar ise kimi zaman hep aktif kimi zaman günde 2 saat aktif ederler. Gereksiz geliyor ama o yerlerde sağlam ceza kitlerler özellikle bayram sınav zamanlarında. Mesela samsunda gezici radar vardır sivil araç piazza alış verış merkezinin önünde 60 hız limiti 82 ile 488tl gecirmislerdi 2 sene önce kuzenimin aracına.
Samsun çarşamba havaalanı-dikbıyık arasında
Samsun terme ile ünye arasında
Giresunda piraziz bulancak ve espiye de radar a denk geldim. Bunların 1-2 km gerisinde yol kenarında ucgen seklinde kucuk radar kontrol yaziyor.
Ordu da ise eds varligindan beri cevirme disinda radar kurulu gormedim. En az ayda bir 2 yildir samsun trabzon arsinliyorum.
Trabzonda ise hic radara denk gelmedim
Dikkat etmen gereken sehir giris cikislari, tunel giris cikislari ve yazdigim noktalar onun disindaki yerler yazdigim bolgelerde radar kuruluyor ama bazi illerde gezici radar var ona dikkat edemezsin malesef.

son sorum olacak tünel içinde radar oluyormu peki 120 lik otobanda bi anda 80 yazıyor ordudaki tünellerde mevcut bi tabela. otobüsler gaz kesmiyor diye bende yapıştırıyorum

ywzckr

0
son sorum olacak tünel içinde radar oluyormu peki 120 lik otobanda bi anda 80 yazıyor ordudaki tünellerde mevcut bi tabela. otobüsler gaz kesmiyor diye bende yapıştırıyorum

Tunel giris ve cikislarinda radar kamerasi olur ne zaman acip kapattiklari belli degil. Tunel icinde normalde olmasi gerekiyor ama cogunda yok. Eger siz ilerlerken uzerinizdeki tabelada 80 km yazan tabela yanip sonuyorsa siz gecerken hiziniz 80 den fazla oldugu icin yanip soner ama her tunelde bu sistem yok. Tunelde ceza yiyende cok nadir o yuzden giris cikisina dikkat etmeniz bayram doneminde butceniz icin iyi olabilir. 60 yazan tunel girisine farketmeden 110 la girdigim oldu ben ceza yemedim ama eskiden ceza yiyen tanidiklarim var.
Otobanlarda bir ara eds ye benzer sistem vardi 2 nokta arasini kac saniyede gidilebilecegini test edip atiyorum 300 saniye siz 299 saniyede tamamlarsaniz yapistiriyorlardi. Otoban icin 80 km levhasi varsa yol ayrimi/birlesimi, tali yol vb seylerden oturudur nerde 80 olduguna bagli birazda durum. Otobanda radar uygulamasi nerdeyse tamamen elektronik oldugundan 120 km azami limit varsa 131 son hizdir 132 ortalama ceza yedirir. Onun disinda 80 gibi yol ayrimlarina otobanda pek dikkat edeceklerini sanmiyorum.
Bayramlarda kaza artisi oldugu icin dikkatli olmakta fayda var hocam, herkes sabirsiz oluyor malesef. Keske illerimizin her tarafinda cevre yolu olsa da 120 km hizla durmadan 300km ve fazlasini katedebilsek, malesef butun yollarimiz sehrin icinden geciyor yolu yapanlar hic gelecegi dusunerek hareket etmezler. Kazasiz belasiz yolculuklar dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2018
şu kameralar ve yanındaki siyah cihazlar ?Ekli dosyayı görüntüle 252570

ilçe giriş çikişlarinda hiz olcumu yok.onlar gece gorusu sagliyo kameralara.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Konu herkesi ilgilendiren bir konu. Bunun için eğer değerli moderatör arkadaşlar (@UK61 @NoFeaR @m2hamid vs) konu başlığını konunun aslına uygun olarak düzenlerse sanırım katılım ve bilgi paylaşımı daha da artacaktır.

Ayrıca, mesleği bu sektörde olan forum üyesi arkadaşlar bizleri aydınlatırsa hem çok faydalı olur hemde bizlerde tahmin yürütmek zorunda kalmayız.

Aracınız
Civic FB7 2012
Eds ler aktif hocam sadece ışıklardaki flash patlatanlar kapatıldı, bazıları günün belli saatlerinde açık oluyor. Arkadaşın attığı resimde plaka tanıma sistemi ve radar birlikte var şehir girişlerinde olan pts lerde ustte kucuk ince uzun olanlar radar oluyor sadece siyah olan yada dikdortgen olanlar pts. Güzergahlarınızı paylaşırsanız samsun trabzon arasindaki yerleri belirtebilirim

Usta şuan ordudaki hiçbir eds aktif değil. İki trafikci, bir de il emniyetinde çalışan arkadaşıma sordum. Emniyette çalışan arkadaşım dedi ki; edsyi kuran firma ile protokol imzalandı, yakın zamanda başlayacak uygulama. Tahminimce öyle bazı saatler acik, bazı saatler kapalı olmaz herhalde sistem.

ywzckr

0
Usta şuan ordudaki hiçbir eds aktif değil. İki trafikci, bir de il emniyetinde çalışan arkadaşıma sordum. Emniyette çalışan arkadaşım dedi ki; edsyi kuran firma ile protokol imzalandı, yakın zamanda başlayacak uygulama. Tahminimce öyle bazı saatler acik, bazı saatler kapalı olmaz herhalde sistem.

Hocam bende samsunda calisanlardan aldigim bilgi uzerine bu sekilde konustum, samsunda gunde 2 saat acik olan var bunun uzerine 2 saat acik olabiliyor bunu kastettim ordu ne kadar sureligine acik/kapali bilmiyorum ama cok uzak olmayan zamanda ceza yiyen vardi bakima alinmistir belirli bir sureligin diye tahmin ediyorum. Sizin bilginiz daha yeni olabilir tabiki arkadaslara yine sorarim ama bayramda buyuk ihtimal acarlar devletin paraya ihtiyaci var.
Ordu zaten disaridan tunelle baglandigi icin artik eds yi acsalarda cok bisey farketmez disaridan gecenler icin.

Radarbot diye bir uygulama var birçok radarı gösteriyor, gelmeden seni uyarıyor. Belki faydalı olabilir, ancak dikkat etmek lazım sonuçta hız=kaza riski. Allah göstermesin sonra 1 saat erken gideyim derken, 1 saniyede kaç takla attığını bile anlamazsın

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merzifon Çorum Osmancık guzergahindan gececek arkadaslar dikkat. Bundan yaklasik 1 yil once babam o guzergahtan gecmis ve 63 km. hızla 1 er 2 ser dk. Ara ile 6 adet radar cezasi geldi. Nasil olur hala anlam veremiyorum. Mecbur odedik. Itiraz ettik birine red geldi buyuk ihtimal ilk ceza. Digerlerinden ses soluk yok. Bazen pts dedigimiz cihaz hiz da okuyabiliyor ilce giris cikislarinda hiz limitlerine uyun. Koridor radar uyarisini gorurseniz tabeladaki hiz limitine uyun. Koridor radar hic affetmiyor 7/24 aktif. ayrica bolunmus yolda 110-120 ile gidiyorum hep bir ceza yemedim Allaha sukur. :D

Geri