Civic FB7 Prins Lpg izlenimlerim...

Aracınız
Marka olarak sonuçta prins.

Ekomax
Teknomax
Silverline
Vsi2
...

Diye gidiyor. Ekomax ile teknomax arasında regülatör farkı var, silverline'da hem regülatör hem enjektör farklı, vsi2 ve üzeri kitlerde meşhur "khein" enjektör var, regülatör silverline ile aynı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba Arkadaşlar
Herkesin aklında soru işaretleri oluşmuş elimden geldiğince açıklayacağım.
Öncelikle Serim Oto GAZ prins resmi bayisi. Prins web adresinde yazmaktadır. Ürün TECNOMAX modelidir. Ürünler sıfır kutu açılışlı üzerinde prins etiketleri bulunmaktadır. Kein enjektör turbolu araçlarda uygulanmaktadır. Benim aracım atmosferik olduğu için diğer prins ürünlerini kullanmak saçma ve lükse girerdi. Ben BRC, atiker bayilerini de aradım kafama yatan prince oldu. Fiyat konusuna gelince Türkiye'de kendi değimiyle işinin ehli olan Candan mühendislik aynı ürüne 3000 tl fiyat çekti. Kısacası fiyat alırken mutlaka benim gibi Ankara ve İstanbul'daki bayileri bile arayın. Sonra artı ve eksilere göre karar verin. Bu her konu için geçerlidir.

Saygılar.....

gunesec

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar
Herkesin aklında soru işaretleri oluşmuş elimden geldiğince açıklayacağım.
Öncelikle Serim Oto GAZ prins resmi bayisi. Prins web adresinde yazmaktadır. Ürün TECNOMAX modelidir. Ürünler sıfır kutu açılışlı üzerinde prins etiketleri bulunmaktadır. Kein enjektör turbolu araçlarda uygulanmaktadır. Benim aracım atmosferik olduğu için diğer prins ürünlerini kullanmak saçma ve lükse girerdi. Ben BRC, atiker bayilerini de aradım kafama yatan prince oldu. Fiyat konusuna gelince Türkiye'de kendi değimiyle işinin ehli olan Candan mühendislik aynı ürüne 3000 tl fiyat çekti. Kısacası fiyat alırken mutlaka benim gibi Ankara ve İstanbul'daki bayileri bile arayın. Sonra artı ve eksilere göre karar verin. Bu her konu için geçerlidir.

Saygılar.....

Teşekkür ederim açıklamalar için. Fiyat konusunda tereddüt etmiştim, foruma yeni geldim ama bir mensubu olarak olumsuz bir durumla karşılaşmanızı istemem. Gerekli açıklamayı yaptınız :)

Aracınız
Civic FD6 2010
1-2 hafta kadar önce Ankara'da çeşitli Prins bayilerinden Tecnomax için ben de 2750 TL fiyat aldım. Kit fiyatlarından haberim yoktu. Öğrendikten sonra dedim benzine devam...

Aracınız
Civic FC5 2018
2 sene önce ayni kitten aynı bayiye 2008 corollaya taktirmistim, , 25 bin km sonra filtre degisimi icin gelin dedi, daha km dolmadi, şimdiye kadar sorun cikarmadi.

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FD6 2010
2 sene önce ayni kitten aynı bayiye 2008 corollaya taktirmistim, , 25 bin km sonra filtre degisimi icin gelin dedi, daha km dolmadi, şimdiye kadar sorun cikarmadi.

FC5_ELEGANCE
Bende de prins var, filtre icin bana da 20bin km diyor ama ben geciyorum km.yi. Filtre pahali malum ?. Zaten filtre is gormez olunca ariza sinyali veriyor oyle gidiyorum ?.Sistem aldigimda vardi(afc 2.0 yazıyor beyinde, dediklerinizden hangi modele denk geliyor bilemedim), sagolsun eski sahibi prins taktırmış, memnunum, tavsiye ederim.

Bir duzeltme yapmam gerek keihin enjektorlu 2 seri var birisi vsi2 digeri vsi2 di ilk yazdigim atmosferik motorlar icin. Benim 2002 vtec 2 de onun eski versiyonu vsi1 var oda keihin enjektorlu. Hicbir enjektor keihin gibi dozaji lineer ayarlayamaz araclarimiz icin en iyisi keihin enjektorlu serilerdir. Daha sonra silverline gelir tabiki butce el verirse.

Filtreyi 20 bin derler ama prins kitabinda ilk degisil 75bin diger degisimler 100bin yazar ben her 70 binde degistiriyorum bilginize...

Aracınız
Civic FB7 2012
Tekrar merhaba arkadaşlar
LPG ile ilk depo sonuçları= 37 litre ile 420 km. Full şehiriçi yani şöyle söyleyeyim izmit'i bilenler için her gün bağçeşme-umuttepe-çenesuyu üçgeni. Düzde sakin kullanım, bayırlarda agrasif sürüş. Kuruş hesabı yapmak yanıltıcı çünkü lpg fiyatı istasyonlar arası bile farklılık gösteriyor. Litre hesabı en sağlıklısı.
Geçelim araçta meydana gelen sapıtmalara
1.Aracın benzin göstergesi sürekli düştü dün kendine geldi.
2.Performans düşüşüne gelince yine izmit'i bilenler için santral bayırını aynı benzinlideki vites ve hızla çıktım.
1.depo izlenimlerim bu.Amorti etme konusuna gelince benzin lpg uçurumu yüzünden amorti bir yıldan az sürede telefi olur.
Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar.
Asla ama asla kimseye önermesemde mevcut ekonomik şartlar altında 7 tl'yi geçen benzin fiyatları nedeniyle aracıma 24/09/2019 tarihinde izmit serim otogaz firmasında 2800 tl ödeyerek prins marka lpg taktırdım. Amacım tamamen lpg hakkında kafasında soru işareti olanları ve kendimi aydınlatmak. Bakalım lpg maceramda başımıza neler gelecek? Bu konuyu aylık olarak güncelleyeceğim.

Saygılar
neden asla ama asla kimseye önermiyorsunuz ?

Aracınız
Civic FB7 2012
neden asla ama asla kimseye önermiyorsunuz ?
Nereden başlayım arkadaşım? Altını çizerek belirteyim Lpg şans işi. Bundan önceki lpgli araçlarımda lpg sistemi daha önceki sahipleri tarafından taktırılmıştı. Bu kişiler bakımlarına dikkat etmedi belki onun içindir hepsinden başım ağrıdı. Bir tanesi 150'yi geçince benzine geçerdi. Diğeri ışıklarda gazı kestiğin an stop ederdi. Sanayiye gidersin lpgci 'yok abi lpg'de sıkıntı yok araçta var araçta' der servise gidersin 'yok abi lpg de var' böyle derdini anlayan bir usta bulana kadar izmit sanayisinde dolaşır durursun. Ve en önemlisi arabalarımız az yakıyor ama yakıt gerçekten pahalı. Sonuçta kendi tecrübelerim gereği tavsiye etmesemde taktırmak şu devirde yapılacak en mantıklı şey.

Geri