Sağ kelebek cam ile tavan arasındaki çökük

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ahmet328
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sağ kelebek cam ile tavan arasındaki çökük

• Fc5 kasa Göçük var

Oy: 15 33.3%
  • Fc5 kasa Göçük yok

Oy: 21 46.7%
  • Rs veya Hb kasa göçük var

Oy: 2 4.4%
  • Rs veya Hb kasa göçük yok

Oy: 7 15.6%

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
Servisteki arkadas, bu arac bir yil boyunca yollardaydi farkedilmemis veya bu hata ortaya cikmamis olacak ki uretime gecilmis dedi. Hatta test araci iki taneymis.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic FC5 2017
Ooo o işi geçiniz.
Öyle para iadesi felan olmaz. Honda’ya has değil hiç bir firmada olacak iş değil o dediğiniz. On binlerce kullanıcıya alın kardeşim şu parayı deyip para mı dağıtacak ? Öyle bir şey olamaz. Şahsen benim otomobil firmam olsa benimde yapmayacağım bir şeydir bu. Konuya gelirsek. Banttan inen araçlarda sorun illa ki düzelecektir. Yeni üretim araçlarda orda kullandığın malzeme her neyse değiştirirsin ya da arkaplanda iskelette o kısmı yeniden tasarlar üretim hattın artık o yeni tasarlanmış şekilde devam eder ancak o yönde bir düzeltme yapılır.

Bu konular sadece burada konuşuluyor girin ...... Facebook sayfasına konuyu açtığınızda ilanınızı yayınlamıyorlar 5 kişi de sorun yok onlarda bizim araç sapa sağlam Yok BMW de de sorun var Yok passat larda sorun var deyip konu kapanıyor. Yaptıkları tek muhabbet 170 tl gaz ile 750 km yaptım sizce nasıl Honda çamkıran gibi uyanıkların yönetiminde o site milleti sadece kekliyorlar. Herşey satana kadar güzel Buarada ciddi alıcıydım göçük probleminden sonra soğudum sizlerede geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam doğru yakalamışsınız. Ben yarın bir avukat ile görüşeceğim. ekspertiz raporu ve servisten aldığım rapor ile şikayet var sitesindeki onlarca ilgili şikayeti göstereceğim, bakalım ne tavsiye edecek. Hondayı aradım, bu konuda çok şikayet var Japonya'ya bildirdik falan dediler ama resmi yoldan birşeyler yapadan olmaz, zira sonradan arayan soran olmadı, belki ararlar diye bekledim şu zamana kadar. Gelişme olursa sizlere de bildiririm

http://youwheel.com/home/wp-content/...Civic_Body.pdf

Arkadaşlar bakın yukarıdaki pdf de 26-27 sayfalara baktığınızda tam da o bölgede kullanılan malzeme mukavemet olarak A ve B direklerinde kullanılan malzemeden 3 de 1 oranında daha zayıf bir malzeme. Ayrıca Ncap testinde araç yandan darbe aldığında yada gövde burulduğunda tam da o bölgeyi kırıyor.(1:35) ve (1:51) saniyelerde tam net gözüküyor.
Bence Honda ordaki zayıflığı banttan çıkan araçta çözemez. Tek yapması gereken para iadesinde bulunmak. Bu konuyu üstüne almaması işin bu noktaya gideceğini bilmesinden kaynaklı.

Fc5 in karoserinin(direkler,kaput vs) her bolumunde ilk defa farkli celik oranli malzemeler kullanildi ben onlardan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Fakat ne olursa olsun honda bu problemi giderdigi gibi maddi olarak da bir guzellik yapmak zorunda. Aksi durumda fc5 lerin satisi azalacagi gibi, ikinci eli de zayiflar. Fb7 sahibi olarak fc5 cok hosuma gidiyor ancak satin alip almamayi dusunurum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Fc5ler kesinlikle şaseyle alakasiz sadece saçta olusan dalgalanma yuzunden ne fiyatinda en ufak bir dusme yasar nede satisinda.boyle kucuk seyler yuzunden gemi gibi arabaya boşuna ve yersiz yorumlar yapiliyor.2018 yilina girilmeden(yeni zamlar kapida) alacak olan arkadaslar dusunmeden alsin.bu paralara bu segmentte baska araba bulamazsiniz.

SM-N9005 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bugün aracı teslim alırken göçük olduğu söylenen bölgeye özellikle baktım. Güç uygulayacak şekilde bastırdım. Eğer bir şey olacaksa hemen gözlerinin önünde olsun dedim. Baya sert ve sağlamdı zerre esneme yapmadı. Umarım dedikleri gibi ilk parti araçlarda olan bir sorundur ve yeni üretim araçlarda düzelmiştir.

Aracınız
dün farkettim bende. sağ taraf c sütunu üzerinde var. yıkama ile alakası olamaz. çarpışma testinde aynı bölge önce yamuluyor. bu kadar şikayet var. honda bu işi çözemezse biter. şikayetleri ciddiye alıp çözüm üretmeliler.

Aracınız
Şimdi otoparkta yeni bir civic gördüm ve baktım çift taraflı aynı bölgede göçük var. Hemen hemen hepsinde var anladığım kadarıyla. Bu ciddi bir sorun ve honda bu sorunu ciddiye almalı.

Aracınız
Merhabalar 2 gün önce ankara honda efeye exe eco cvt için kapora verdim. Ama buradaki yorumları okuyunca o kadar korkar oldum ki. Özellikle c stünundaki çöküşler için gidip kaporamı alasım bile gelmiyor değil. Sonuçta az uz paralar vermiyoruz son zamanlarda alan arkadaşlar bu sorun devam ediyor mu ?

Daha önceki aracım hyundai accent blue dizeldi. Çok memnundum aracımdan. herkes honda için yok ses alıyor yok boya ince yok kaporta ince diyor. Bilemiyorum benim kullandığım hyundai'den iyidir diye tahmin ediyorum :)

Hyundai ile mukayese bile edemezsin araba süper. Hele bi uzun yolu var yol hiç bitmese arabadan hiç inmesem diyorsun. Ben aldıktan 15 gün sonra ilk göçüğü farkettim . şimdi ikinciside oluştu. Bütün büyü bozuldu keyfi kalmadı. Hele hondanın dış kaynaklı demesi yani sen yaptın demesi çıldırtıyor. Şu kadarını söyleyim sorun hondada bu kadar insan arabalarının aynı yerini aynı organize şekilde niye göçürsün. Bugün bile bayideki arabalarda göçük olduğunu okudum. Sivas bayisinde. Hayırlısı

LG-LS980 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri