Civic FC5 SIFIR ARAÇ TEKLEME Mİ SİLKELEME Mİ ANLAMADIM

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba 2 hafta önce 2018 model eco elgance bir araç aldım, 500 km de daha... ilk başlarda fark etmedim ama bugün bir ayarsızlık vardı araçta anlamadım. Tekleme silkeleme yapmaya başladı ben arabalardan çok anlamam... alışma sürecinde olduğundun bu süreç geçici midir? Sıkıntı mı var ne yapmam lazım bilemedim. Bu sorun genel bir sorun mu ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Servise götür garantili araç honda iyi araç arıza olabilir normal

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam aynı araç bendede mevcut bende 0 aldım servisten aracı cıkardım eve giderken farkettim döndüm geri geldim normal dediler test aracı kullandım oda aynı bu kasada bu her aracta var dert etme Huzursuzluk oluşturuyor 4 kere götürdüm ben aynı sorundan normal deniyor farklı servis denedim oda aynısını söyledi

Aracınız
Civic FC5 2018
Şuda var ben 2002 modelden baslayıp her modeline bildim hiç birinde böyle bişey yoktu sadece bu araclarda var sorun benim sahsı görüşüm bu bir arıza ve üstlenmiyorlar bu durumu vtec teklemesine baglıyolar 120 130 sabit devirde giderkende yapıyor bunu vtecle alakalı değil dikkat edin arac lpgde iken ve az miktar lpg kaldıgında daha sık ve daha siddetli yapıuor silkelemeyi

Şuda var ben 2002 modelden baslayıp her modeline bildim hiç birinde böyle bişey yoktu sadece bu araclarda var sorun benim sahsı görüşüm bu bir arıza ve üstlenmiyorlar bu durumu vtec teklemesine baglıyolar 120 130 sabit devirde giderkende yapıyor bunu vtecle alakalı değil dikkat edin arac lpgde iken ve az miktar lpg kaldıgında daha sık ve daha siddetli yapıuor silkelemeyi

Durum tamamen i-vtec çalışma prensibini ile alakalı burda bi yanlışlıj yok . Bunu lpg de daha fazla hissetmen tamamen ayardan afr ayarı ile minimuma indirgenebilir servis bunu kabül etmiyor benzinde okadar hissedilmiyor bu olay hatta hiç hissedilmiyor dikkat edersen anca

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba bende üç hafta önce aldım eco elegance tüpte 80 ile 90 km hızlarda silkeleme söz konusu bin bakımında söylediğimde bu konuyu vtec motor ile alakalı bişey olduğunu söylediler test sürüşüne çıktılar herhangi bi problem olmadığını söylediler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba bende iki hafta önce FC5 İ-Dtec 9 ileri adlım ve aynı bahsettiğiniz olayı yaşıyorum dizel de mi aynı sorun var bi haber alır bir şey öğrenirseniz lütfen beni de haberdar edin. Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de manuel dizel var, çok nadir de olsa yapıyor. Acaba çok düşük devirde kullanıp aracı boğuyor muyum diye düşünüyordum ama sabit süratle giderken de yaptı bir iki defa.

Önceki aracım lpgli otomatik fb7ydi. Onda alışmıştım artık bu silkeleme olayına.

Fakat dizelde de yapması şaşırttı beni. Yakında 10.000 bakımına gideceğim.

Şikayet listeme bunu da ekledim.

Geri