silecek hakkında yardım??

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende aynı modeli fb7 de kullanıyorum. Muz tipi silecek.
Çok memnunum.

FD6 - FB7
Bende Invells aldım bende memnunun..35 tl 2.ci kış mevsimini geçirir geçirmez yenisini takarım o da 35 tl olur..yine 2.ci kışı geçiririm yenisini alırım..dolayısıyla 70 tl ye 4 kış geçirmiş olurum.hemde zedelense bile üzülmüyorum nasıl olsa ucuz amaan diyorum ;) ..sorunsuz da çalışıyor..işini de güzel yapıyor sadece çok soğuk karlı günlerde ses yapıyor oda havanın aşırı karlı ve soğuk olmasından...görüntü itibarı ile orjinal gibi duruyor...ben memnunum...tabi karar sizin saygılar...ben orjinal sileceğinde 3 kış dan sonra iş görmeyeceği düşüncesindeyim...camdaki kar buz ne olursa olsun sileceği zedeler......tabi karar sizin...Saygılar..

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
https://urun.n11.com/muz-silecek/bo...ek-takimi-aerotwin-2012-2015-a392s-P229017804

2012 aracım için aldım taktım
Sürücü Tarafı Ölçü: 700mm
Yolcu Tarafı Ölçü: 575mm

önceki silecek yanlış hatırlamıyorsam MFK yazıyordu. silecek boyu farklıydı. mutlaka bu orjinal boyutlarda alın. önceden yağmur sensörü doğru çalışmıyor sapıtıyordu. bosch u alınca düzeldi. soğuk sıcak yağmurlu havada hiç ses yok.

ywzckr

0
Herkes aerotwini ovmus kullanmadim ama bu kadar para vermek yerine silecegin mekanizmasi kotu degilse aerotwinin sadece lastigini alip silecege takmak daha mantikli degil mi ?
Odenecek fiyat en az yariya iner.
Wurth bayilerinden bulabilirsiniz silecek lastigini;
https://eshop.wurth.com.tr/Kaucuk-k...-MUZ-TIP-AEROTWIN-750/08481750.sku/tr/TR/TRY/
Eskiyince ben bununla degistiricem lastigi hem az para hemde aerotwin kalitesi. Ben ornek olsun diye bir tanesini ekledim degisik secenekleri var gidip wurth bayisine uygun olanina bakmak lazim. Bu arada wurth bosch ayni aerotwin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkes aerotwini ovmus kullanmadim ama bu kadar para vermek yerine silecegin mekanizmasi kotu degilse aerotwinin sadece lastigini alip silecege takmak daha mantikli degil mi ?
Odenecek fiyat en az yariya iner.
Wurth bayilerinden bulabilirsiniz silecek lastigini;
https://eshop.wurth.com.tr/Kaucuk-k...-MUZ-TIP-AEROTWIN-750/08481750.sku/tr/TR/TRY/
Eskiyince ben bununla degistiricem lastigi hem az para hemde aerotwin kalitesi. Ben ornek olsun diye bir tanesini ekledim degisik secenekleri var gidip wurth bayisine uygun olanina bakmak lazim. Bu arada wurth bosch ayni aerotwin.

Bu wurth'ün sitesinden bireysel olarakta alışverişe izin veriyor mu?
Sol üst köşede kurumsal müşteriler diye belirtmiş çünkü :unsure:
Eğer öyle ise buradan sadece lastik alıp değiştirebiliriz dediğiniz gibi.

ywzckr

0
Bu wurth'ün sitesinden bireysel olarakta alışverişe izin veriyor mu?
Sol üst köşede kurumsal müşteriler diye belirtmiş çünkü :unsure:
Eğer öyle ise buradan sadece lastik alıp değiştirebiliriz dediğiniz gibi.

Hocam ben urunu gorsunler diye linkini attim malesef sadece wurth bayilerinden alisverise izin veriyor, zamanla online alisverise izin vereceklerdir illaki ama suan icin magazalarindan almak zorunda kaliyoruz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ben urunu gorsunler diye linkini attim malesef sadece wurth bayilerinden alisverise izin veriyor, zamanla online alisverise izin vereceklerdir illaki ama suan icin magazalarindan almak zorunda kaliyoruz.

Anladım (y) teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Kendi adıma, silecek arama derdini çözmüş bulunmaktayım. Orijinal silecek süpürgelerine tam uyan lastikleri en sonunda buldum. Çin'den sipariş ettiğim silecek lastikleri, yaklaşık bir buçuk ay sonra bugün elime ulaştı ve silecek süpürgelerine montajını yaptım. Malzemesi hiç fena değil, yumuşak, silmesi ilk denemede çok güzel ve sessiz. O zaman tanesini 2 dolardan aldığım sileceklerin maliyeti yaklaşık 20 TL oldu, yaza doğru sorduğumda servis yalnızca bu lastikler için 140 TL fiyat vermişti. Performansını bir süre test ettikten sonra duruma göre yedek birkaç set daha sipariş edeceğim. Piyasadan alabileceğim diğer herhangi bir silecekten daha kötü olacağını da sanmıyorum. Arzu edenler aşağıdaki linkten silecek lastiğini temin edebilirler, şu an adet fiyatı 2,38$. Bundan sonra muz-hibrid ıvır zıvır başka silecek alacağımı sanmıyorum. Servisten kazık yemeden orijinal sileceklerini kullanmak isteyenlere duyurulur...

https://www.aliexpress.com/item/Fre...lgo_pvid=a72c0bdb-a50e-4c17-bd1d-b84504f54bc4

Ekli dosyayı görüntüle 249753
Fc5 ler için hangi ürünü Sipariş vermemiz gerekiyor? Ben biraz inceledim ama kafam karıştı Detaylı bir şekilde yazarsanız ben de bir takım alayım diyorum. Elimin altında bulunsun ne olur ne olmaz.

Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu forumu çok seviyorum

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracım FB7 olduğu için FC5 sileceklerini bilmiyorum ama aynı tip silecekse eğer satıcıda D tip silecek lastiğinden uygun boyda alabilirsiniz. FB7'nin silecek boyutları 700mm-28" ve 575mm-23". FD6'nın da silecek yapısı aynı, ölçüleri ise 650mm-26" ve 550mm-24" şeklinde olması lazım. FC5 silecekleri de büyük ihtimalle aynı yapıdadır diye tahmin ediyorum, sileceklerin kenarında ölçüleri de mm cinsinden yazar, kontrol edebilirsiniz. Ölçüler satıcıda inch olarak veriliyor, normalde 1 inch 2,54cm'dir (25,4 mm) ama bu tür malzemelerde kolaylık açısından 2,5cm (25mm) olarak alınıyor. Buna göre ölçülerine bakıp alabilirsiniz.
Fc5 ler için hangi ürünü Sipariş vermemiz gerekiyor? Ben biraz inceledim ama kafam karıştı Detaylı bir şekilde yazarsanız ben de bir takım alayım diyorum. Elimin altında bulunsun ne olur ne olmaz.

Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu forumu çok seviyorum

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu arada yalnız lastik satılıyor, tel ile birlikte gelmiyor. Orijinal lastiklerin telleri gelen lastiğe monte edilerek kullanılıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu arada yalnız lastik satılıyor, tel ile birlikte gelmiyor. Orijinal lastiklerin telleri gelen lastiğe monte edilerek kullanılıyor.
Fc5lerde muz silecek olduğu için sadece lastik var, tel yok. En iyisi sizin dediğiniz gibi sileceğin kenarına bakıp öyle sipariş vermek. Bilgilendirme için teşekkürler

Geri