Siyah araç sorunsalı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere 2008 fd6 dream 90 bin km.de olan mevcut aracım yaşı itibariyle boyasinda bazi bolgelerde hafiften gunes yaniklari basladı. Aracimdan memnunum fakat tek memnun olmadigim konu rengi. Sizce aracımı satayım mı yoksa iyi bir pasta cila ve seramik mi yaptırayım. Bu konuda ozellikle siyah renk araca sahip arkadaslar tecrubelerini aktarırsa cok mutlu olurum. Degerli yorum ve oylarınız için teşekkür ederim. :)
20200814_223017.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2010
Km.nin düşük olması sebebiyle rahat 5 sene binebilirim diye düşünüyorum hocam. Aracım her ne kadar dream paket te olsa beklentilerimi karşılıyor aslında. Sizdeki siyah fd6'ya daha önce seramik yaptırdınız mı? Araç seramikle kozmetik olarak nasıl olur.
Aracı aldığımdan beri, sene 2015, 93bin km , kaportasına hiç birşey yaptırmadım ? ( ha sadece arka tampon tamamı ve sol stop far yanı avuç içi kadar boyandı, oraya sürten karşı taraf hasarı nakit ödeme yaptı, hak geçmemesi için hemen yaptırmıştım)

Aracınız
Benim aracımda siyah. Bende de kozmetik olarak sorunlar var. Hatta arabayı satar mısın diye sorduklarında benim arabamı komple boyalı gör diyorum.

Ben aracımı sürekli yetkili servise götüren biriyim. Orjinal parça dışında parça kullanmayı düşmem. Böyle oluncada bırak arabam boyalı olsun düşüncesindeyim. Sonuçta araba boyalı olsa da gidiyor boyasız olsa da gidiyor. Önemli olan mekanik sorunsuzluk.

Diğer aracım olan polo'yu ilana koydum. Hemde yüksek bir fiyata. Galerici arkadaşımın yorumu aynen şu: satsan araba alamazsın ben söyeyim.

Eğer elinizde nakit para varsa ve sıfır alabiliyorsan hiç düşünme sat. Ama sırf boya için araba satılmaz. Bunun yanında aracın mekanik olarak sorunsuz ve masrafsız olsuğunu düşünerek bu yorumu yapıyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam arabayı boyatmayın derim. boya iyi müşteriyi kaçırır ölü yiyiciler etrafını sarar daha düşük fiyata almak için. varsın kozmetik olarak kötü gözüksün. satışta boyalı olmasından daha makul fiyata gider. arkadaşların pasta cila önerilerini diklate alın derim. seramik kaplamanın da para tuzağı olduğunu düşünüyorum o kadar para vermeyin. bizim milletimizde boya takıntısı var. tecrübeyle sabit..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Araçta mekanik anlamda sıkıntı sürüşe engel olacak şeyler yoksa bence satmayın bu piyasada sıkıntı yenisini bulmak.
İşinin ehli bir yere götürünce güzel yaparlar pasta cila olur seramik olur koruması yapıldı mı sizde dikkat edersiniz baya götürür.
Siyah zor bir renk Civic'te boya ince dikkat edilmesi lazım ama araç yanıyor yıkandığında da :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benim aracımda siyah. Bende de kozmetik olarak sorunlar var. Hatta arabayı satar mısın diye sorduklarında benim arabamı komple boyalı gör diyorum.

Ben aracımı sürekli yetkili servise götüren biriyim. Orjinal parça dışında parça kullanmayı düşmem. Böyle oluncada bırak arabam boyalı olsun düşüncesindeyim. Sonuçta araba boyalı olsa da gidiyor boyasız olsa da gidiyor. Önemli olan mekanik sorunsuzluk.

Diğer aracım olan polo'yu ilana koydum. Hemde yüksek bir fiyata. Galerici arkadaşımın yorumu aynen şu: satsan araba alamazsın ben söyeyim.

Eğer elinizde nakit para varsa ve sıfır alabiliyorsan hiç düşünme sat. Ama sırf boya için araba satılmaz. Bunun yanında aracın mekanik olarak sorunsuz ve masrafsız olsuğunu düşünerek bu yorumu yapıyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@nonda10 Malesef sıfır araç şuanda alamam hocam. Elimizdekinin degerini bilecegiz artik. İzmir'den Pasta cila seramik için bir arkadaş vasıtasıyla 900 TL fiyat aldim. Fiyatın çok abartı olmadığını düşünüyorum. Bakalım yaptıracağız sonuçları paylaşırım :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Araçta mekanik anlamda sıkıntı sürüşe engel olacak şeyler yoksa bence satmayın bu piyasada sıkıntı yenisini bulmak.
İşinin ehli bir yere götürünce güzel yaparlar pasta cila olur seramik olur koruması yapıldı mı sizde dikkat edersiniz baya götürür.
Siyah zor bir renk Civic'te boya ince dikkat edilmesi lazım ama araç yanıyor yıkandığında da :)
Tamamen haklısınız hocam garaj var çok şükür artık satana kadar iyi muhafaza edeceğiz. Şuanda izindeyim ve manisanın kavurucu sıcaklığında araç açıkta güneşleniyor. Cızzzzzz :)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim merak ettiğim bir şey var.
Siyahtan başka renkte güneş yanığı oluşmuyor mu ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim merak ettiğim bir şey var.
Siyahtan başka renkte güneş yanığı oluşmuyor mu ?

Oluyor, ancak siyah renkte oranın yüksek olması siyahın dahada ısınıyor olması. İşin aslı bu siyahın kaderi değil boyanın kalitesi ile alakalı. Beyazdan sonra en az soğuran gri renktir, ancak birçok gri renkli arabada da bu sorunu gördüm.

Geri