Siyah araç sorunsalı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere 2008 fd6 dream 90 bin km.de olan mevcut aracım yaşı itibariyle boyasinda bazi bolgelerde hafiften gunes yaniklari basladı. Aracimdan memnunum fakat tek memnun olmadigim konu rengi. Sizce aracımı satayım mı yoksa iyi bir pasta cila ve seramik mi yaptırayım. Bu konuda ozellikle siyah renk araca sahip arkadaslar tecrubelerini aktarırsa cok mutlu olurum. Degerli yorum ve oylarınız için teşekkür ederim. :)
20200814_223017.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Benim merak ettiğim bir şey var.
Siyahtan başka renkte güneş yanığı oluşmuyor mu ?
Güneş yanığının en büyük nedeni sürekli pasta uygulanmasıdır. Pasta uygulanmamış fabrikasyon boya kolay kolay solmaz.

Ne renk olursa olsun, üst katlamda bulunan ve parlaklığı veren koruyucu vernik tabakasını incelttikçe, zamanla boya matlaşmaya başlar.

Bunun yanında kuş pisliğindeki asitte aynı etkiyle verniği çözer ve sonuç benim araçta olanlar gibi yer yer vernik zedesidir :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim merak ettiğim bir şey var.
Siyahtan başka renkte güneş yanığı oluşmuyor mu ?
Oluşur elbette. Renge görede görsellik değişir. Kırmızı renk güneş yanığını hemen gösterir. Gümüş giri ise yanına gidince farkedersiniz. Siyahta hemen gösterir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Maşallah araç kendine gelmiş :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Maşallah araç kendine gelmiş :)
Evet evrim geçirdi resmen :) fotograflarda tam belli olmuyor aslında. Gercekte daha iyi duruyor. birkaç gün yıkamadan güneş görmesi ve seramik kaplamanın kürleşmesi gerekiyormuş. şimdi güneşleniyor :ROFLMAO:

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet evrim geçirdi resmen :) fotograflarda tam belli olmuyor aslında. Gercekte daha iyi duruyor. birkaç gün yıkamadan güneş görmesi ve seramik kaplamanın külleşmesi gerekiyormuş. şimdi güneşleniyor
Çok rahatta olma. İleride güneş ve yıkama şekillerine dikkat etmelisin. Öylelikle uzun ömürlü olur. :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Çok rahatta olma. İleride güneş ve yıkama şekillerine dikkat etmelisin. Öylelikle uzun ömürlü olur. :)

Arac suanda acikta fakat 15 gun sonra surekli olarak kapali garajda muhafaza edilecek hocam. Dalin sampuan ve sünger ile yıkayacağım. Dikkat edersek uzun omurlu olur diye dusunuyorum. :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arac suanda acikta fakat 15 gun sonra surekli olarak kapali garajda muhafaza edilecek hocam. Dalin sampuan ve sünger ile yıkayacağım. Dikkat edersek uzun omurlu olur diye dusunuyorum. :)
Dalin şampuan mı :D ph nötr diye galiba :)
Bence sünger yerine özel eldiven şekilli mikrofiber bezler ile yıkama yapın, süngerin yüzeyinde kalan malzemeler zamanla kılcal çiziklere neden olabiliyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Dalin şampuan mı :D ph nötr diye galiba :)
Bence sünger yerine özel eldiven şekilli mikrofiber bezler ile yıkama yapın, süngerin yüzeyinde kalan malzemeler zamanla kılcal çiziklere neden olabiliyor.
Dalini seramik islemini yapan yer önerdi. Aslında ozel şampuan kullaniliyor fakat fazla para vermene gerek yok dalin kullanabilirsin demisti :ROFLMAO: eldivenli mikrofiber bez iyi fikir. Tesekkur ederim hocam ;)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dalini seramik islemini yapan yer önerdi. Aslında ozel şampuan kullaniliyor fakat fazla para vermene gerek yok dalin kullanabilirsin demisti :ROFLMAO: eldivenli mikrofiber bez iyi fikir. Tesekkur ederim hocam ;)
Bebek yağı da sürün :D:D

Geri